سراب نیوز

سایت خبری تحلیلی سیاسی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی سراب نیوز

فردا،نتایج رسیدگی به شکایت‌های داوطلبان و اعلام به فرمانداری‌ها

+ نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۰ساعت 11:6  توسط سراب نیوز  | 

عکس جدید ارسالی توسط آقای انواری

+ نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۰ساعت 10:7  توسط سراب نیوز  | 

اینها تخلف اند یا ما اشتباه می کنیم؟

نامزدی که در افتتاحیه حضور دارد و نامه محرمانه اش را فاش میکند تا نامزدی که پوستر و تراکت پخش میکند.تخلف نیستند  چون اثری از کاندید بودنشان در این مطالب نیست و صرفا چنین محتوایی ندارند؟

 

+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 19:56  توسط سراب نیوز  | 

ما جرمی نکرده بودیم_شرح ماوقع خبر است نه جرم

روز قبل کامنتی به نام "یاسر سرابم" و منتسب به "گرداب" وابسته به مرکز بررسی جرایم سازمان یافته

، طی نامه ای اخطاری گوشزد کرد که مطالبی را حذف کنیم و عذر خواهی کنیم. که پس از بررسی هایی پی به کذب بودن این متن بردیم.

اشتباهشان این بود که این سایت فرم تماسی دارد و می شود ماجرا را پیگیری کرد.در واقع طبق قوانین جرایم اینترنتی ،پلیس فتا و این مرکز هرگز به مجرم  کامنت یا ایمیل نمی دهند بلکه پس از شناسایی وی با او تماس می گیرند.

در ضمن خود را "یاسر سابم" یا "عمار سرابم" نمی نامند!می نامند؟

همچنین با فاصله چند دقیقه ای با همان املا مطلبی مشابه در سرابم منتشر شود!؟

طبق استعلام از این مرکز به ما پیشنهاد شد تا ما هم طرح دعوی کنیم و مامور نماها را به سزای خود برسانیم.

ضمن تشکر از سازمان جرایم سازمان یافته

http://www.gerdab.ir/

+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 19:47  توسط سراب نیوز  | 

یک در خواست !..................که قبلا داشتیم

سراب نیوز
جمعه 28 بهمن 90 11:16
دوست عزیز عذرخواهی ما را نسبت به عدم کنترل در مناظرات آنلاین بپذیرید. این بخش از وبلاگ ما حذف شد.مسبب ایجاد تفرقه بودیم ما را حلال کنید.
شما هم با حذف این مطالب به ماجرا اتمام دهید تا سوژه بیگانگان نشویم و الگوی یک مسلمان دوست و همراه باشیم.
هدف ما هدف رهبری است و آن حضور حداکثری مردم است.ما کوتاهی کردیم.
 این پست را منتشر نکنید
با تشکر
پاسخ عمار سرابم : سلام
پاسخ به سراب نیوز: لازم به ذکر است که شما در این مدت از هیچ تلاشی جهت تخریب دکتر رسولی دریغ نکرده اید و متاسفانه مطالب شما در اذهان عمومی پخش شده لذا ما مجبوریم در موارد فوق روشنگری لازم را به مردم ارائه دهیم.ما با شما دشمنی نداریم.ما این کار را پیگیری می کنیم تا عوامل آن معلوم شود و به مراجع قانونی تحویل داده شوند.
یا حق
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 19:38  توسط سراب نیوز  | 

انواری:از کسی حمایت نکرده ام!

سراب فردا:با سلام، اقای انواری از بین نامزدهای مطرح شده نامزدی را به طرفداران خود توصیه می کنید با توجه به اینکه شایعات مختلفی شنیده می شود لطفا در صورت امکان برای شفاف سازی پاسخ دهید؟

مسئول محترم سراب فردا

با سلام

در خصوص سئوال شما مبنی بر طرفداری اینجانب از نامزد خاص اعلام می دارد:

1. شورای محترم نگهبان در رابطه با انتخابات تکلیف اینجانب را مشخص کرده است.

2. طرفداران عزیز اینجانب تجربه 20 ساله در انتخابات را دارند بنابراین نیازی به توصیه کسی نداشته و خود صاحب نظر می باشند.

3. اگر در روزهای آتی منافع عمومی چیز دیگری را ایجاب کند شما عزیزان را در جریان تصمیمات خود قرار خواهم داد.

با تشکر-حسین انواری

+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:57  توسط سراب نیوز  | 

حفظ آرامش وپرهیز از یاوه گوییها کمک بزرگی درجهت برگزاری هر چه سالمتر انتخابات خواهد کرد.

طی دو سه روز اخیرراه اندازی شایعات و یاوه گوییهای تعدادی از کاربران درجهت تخریب نامزدهای محترم مجلس شورای اسلامی افزایش یافته ومتاسفانه بعضی از وبلاگها نیز نا خواسته خود را درگیر با مغلطه سرایی اینگونه افراد نموده اند از آنجایی که برگزاری انتخابات یک فضای سالم رقابتی را میطلبد تا مردم عزیز شهرمان بتوانند بدون دغدغه نامزد مورد دلخواهشان را انتخاب وبه مجلس بفرستند با کمال تاسف عده ای سودجو وفرصت طلب که همواره برای رسیدن به اهداف پلیدشان از هیچ چیزی دریغ نمی ورزند می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند ولی غافل از این هستند که مردم فهیم وباشعور به هیچ وجه غول شیطنت های آنان را نخواهند خورد .رقابت سالم وبه دور از تهمت وافترا به دیگران همواره در قاموس بزرگمردان میباشد واین بز دلان وروبه صفتان هستند که به خاطر مطامع دنیوی حاضرند به پست ترین کارها دست زده وذلت وخواری رابه تن بخرند .اینان نه به فکر آخرت خود ونه به فکر هم میهنان خود هستند کمی وکاستی درهر زمان ومکان خواهد بود ولی لزومی ندارد به خاطر مسائل پیش پا افتاده ذلت را به جان بخریم وبا تخریب وتهمت نامزدها به اهداف شوم خود دست بیابیم .

انتقاد سازنده باحفظ شئونات اسلامی ونگه داشتن حرمت افراد به پویایی جامعه کمک میکند وموجبات پیشرفت جامعه راسبب میشود به این قسمت از سخنان عضو شورای مرکزی جمعیت ایثار گران انقلاب اسلامی توجه بفرمایید :

"دایره‌ نقد به اندازه‌ای تنگ و محدود شده که هرگونه انتقاد را برابر با تخریب، تضعیف و سنگ‌اندازی تعبیر کرده و به روح انتقاد که همانا اصلاح امور و خیرخواهی است بی توجهی می‌شود. حتی مدیران درجه سه و چهار سیستم اداری ما، انتقاد از خود را با تضعیف نظام جمهوری اسلامی و خدشه به وحدت جامعه تعبیر می‌کنند و بدین ترتیب حاشیه‌ امنیتی برای خود درست می‌کنند تا دیگر کسی جرأت و جسارت مطالبه و انتقاد نداشته باشد.
"

اما نمیشود به صرف انتقاد افراد را تخریب وحریم خصوصی انان را مورد تاخت و تاز قرار دهیم .احترام به قانون فضای رقابتی سالمی را ایجاد خواهد کرد که دراین فضا آحاد مردم بتوانند با انتقادات سازنده و پیشنهادات کاربردی جامعه را به سوی پیشرفت و تعالی هدایت کنند در ضمن از مسئولین شهر نیز انتظار داریم راه را برمنتقدان سد نکنند که بزرگترین آفت برای جامعه خواهد بود به عنوان مثال اخبار راهپیمایی روز 22 بهمن مردم سراب در خبرگزاریهای رسمی انعکاس کمتری داشت درحالی که از شهر مهربان وبستان آباد و...اخبار تکمیلی و تصویری در سایتهای خبری ارسال شده بود حال اگر شهروندی از نداشتن خبرگزاری مستقل درشهرستان سراب انتقاد کند مسئولین در پاسخ به آن چه عکس العملی باید داشته باشند یا از مسکوت ماندن سایت اطلاع رسانی سراب که می توانست کمک بزرگی دراین ایام انتخابات به اهالی سراب وحومه کرده باشد .اخبار مربوط به نماز جمعه 90/11/21را هنوز دریافت نکرده ایم در حالی که نمز جمعه امروز 901/11/28بستان آباد در سایت خبری ایرنا انعکاس یافته است.خواسته های مشروع مردم حق مسلم آنهاست از فرماندار محترم شهرمان آقای دکتر بیرامی نیز انتظار داریم پیشنهادات وانتقادات سازنده اهالی را به اطلاع مقامات از جمله استاندار محترم برسانند و علل کندی پیشرفت شهرمان را بررسی کرده و عقب افتادگی های گذشته را جبران کنند.

از شهروندان وکاربران عزیز انتظار میرود به شایعات توجه نکرده واحیانا ناخواسته به آنها دامن نزنند که جز زیان سودی به حال شهرمان نخواهد داشت .از وبلاگ نویسان عزیز نیز خواهشمندیم پس از بررسی مطالب را در وبلا گهای خود قرار دهند تا زمینه سوء استفاده از فرصت طلبان سلب شود و انشاالله شاهد برگزاری یک انتخابات سالم و پر شور در شهرمان سراب باشیم .یاحق

با تشکر از سراب ،دیروز امروز و فردا

+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 17:46  توسط سراب نیوز  | 

تمجید نماینده اصلاح طلب از شورای نگهبان؟

به دنبال اعلام نتایج بررسی های شورای نگهبان درباره داوطلبان نمایندگی مجلس نهم، یك نماینده اصلاح طلب مجلس از بی طرفی این شورا در فرایند بررسی صلاحیت ها تقدیر و تمجید كرد.

'مجید نصیرپور' با ارزیابی مثبت عملكرد شورای نگهبان در این زمینه به ایرنا گفت: تاكنون تایید صلاحیت داوطلبان از تمام طیف ها و تفكرات مختلف را شاهد بوده ایم كه نشانگر بی طرفی شورای نگهبان در بررسی صلاحیت ها است.

عضو فراكسیون اقلیت مجلس هشتم ادامه داد: شورای نگهبان همواره تلاش داشته تا از ورود به منازعات سیاسی پرهیز كند و زمینه را برای حضور تفكرات مختلف سیاسی فراهم آورد.

عضو كمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان كرد: قطعا حضور افرادی پایبند به قانون اساسی می تواند مجلس كارآمد در عرصه قانونگذاری و نظارت را رقم بزند.
+ نوشته شده در  یکشنبه ۳۰ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:1  توسط سراب نیوز  | 

اعلام حضور تنها نامزد زن در انتخابات سراب

سراب فردا: فوت نابهنگام یگانه فرزند خانم مهناز بهمنی تنها نامزد زن انتخابات نهمین دوره مجلس در سراب اما و اگرهای بسیاری در مورد حضور یا عدم حضور وی در رقابت های انتخاباتی ایجاد کرده بود،و از طرفی با درج خبر تایید صلاحیت او به نقل از شنیده موثق در سراب فردا کاربران بسیاری از ما خواسته بودند تا در این مورد اطلاع رسانی کنیم ،

امروز خانم مهناز بهمنی در گفتگوی تلفنی با سراب فردا اعلام کرد: در رقابت های انتخاباتی به عنوان نامزد حاضر خواهد شد.

وی با فراخواندن مردم سراب به حضور حداکثری در انتخابات یاداورشد:برنامه های انتخاباتی خود را در موعد قانونی در اختیار مردم و رسانه ها قرارخواهد داد.

+ نوشته شده در  شنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۰ساعت 19:35  توسط سراب نیوز  | 

مطهری: مجلس نباید در اختیار وکیل‌الدوله‌ها قرار گیرد

مطهری: مجلس نباید در اختیار وکیل‌الدوله‌ها قرار گیرد/افشای مهره​چینی در مجلس بعد با هدف رئیس​جمهور شدن

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: پدیده‌ای به نام احمدی‌نژاد محصول مجالس هفتم و هشتم است.

علی مطهری نماینده تهران در چهارمین نشست عمومی دفتر تحکیم وحدت که در دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس نهم در 12 اسفندماه افزود: این انتخابات از حساسیت خاصی برخوردار است به خاطر شرایط ویژه کشور، تحریم‌های اقتصادی و تهدیدهای نظامی غرب در این شرایط ویژه گنجانده می شود به همین جهت مشارکت حداکثری مردم می تواند پیامی را به کشورهای غربی ابلاغ کند. مهمترین پیام مردم با حضور در انتخابات آن است که به کشورهای غربی اعلام می کنند که ما همچنان پای نظام اسلامی ایستاده‌ایم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 21:10  توسط سراب نیوز  | 

دولت احمدی‌نژاد را صالح نمی‌دانم / اضطراراً به احمدی‌نژاد رای دادم

توکلی، نماینده مجلس شورای اسلامی:
دولت احمدی‌نژاد را صالح نمی‌دانم / اضطراراً به احمدی‌نژاد رای دادم

رفتار احمدی‌نژاد موجب به وجود آمدن مشکلات پس از انتخابات شد

احمد توکلی با اشاره به اینکه حوادث پس از انتخابات از دست رفتن سرمایه‌، کم شدن سیاستمداران کشور‌، برانگیخته‌شدن طمع بیگانگان و افزایش تنگنا‌ها را به همراه داشت، خاطرنشان کرد: من در هفته قبل به صراحت اعلام کردم که دولت احمدی‌نژاد را صالح نمی‌دانم و معتقدم که رفتار او در منازعه موجب به وجود آمدن مشکلات پس از انتخابات شد.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 21:1  توسط سراب نیوز  | 

به‌خاطر اتهام سوءاستفاده شخصی از مقام خود؛

رئیس‌جمهور آلمان کناره‌گیری کرد

یک روز پس از درخواست دادستان هانوفر برای لغو مصونیت کریستیان وولف، وی استعفا کردوولف از هفته‌ها پیش به‌خاطر اتهام سوءاستفاده شخصی از مقام خود در دوره نخست‌وزیری ایالت نیدرساکسن موقعیت متزلزلی پیدا کرده بود.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 20:57  توسط سراب نیوز  | 

جواب آقای پیرانی در وبلاگشان

سلام آقا جواد
من رضام همون رضایی که سالهاست وبلاگ شمارو میشناسه و بهش سر می زنه.
برادر عزیزم واقعا از شما بعیده که به سپاه و تموم ارگان های شهر تهمت زدید و مطمئن باشید بقیه کاندیداها از این مسئله سو’ استفاده خواهند کرد و من نیز از شما متنفر شدم.حیف شما با آن افکار خوب اینگونه در سقوط قرار گرفتید.
پاسخ:
آقا رضا برادر من
هیچکس حق ندارد به نهادهای قانونی کشور توهین کند و یا تهمت بزندلطفا مطالبی را که از طرف بنده بیان می شود به دقت مطالعه کنید
پاسخ داده شده به سوال سایت سراب فردا در جواب سوال مدیر این سایت و دهها کاربر گرامی و همچنین برای تنویر افکار عمومی بود
سخن امام خمینی (ره) در باره سپاه را یادآوری می کنم که فرمود اگر سپاه نبود کشور هم نبود
از تنفر آن برادر عزیز نسبت به خودم خوشحال نیستم
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 20:54  توسط سراب نیوز  | 

تائید صلاحیت پیرانی برگرفته از وبلاگ ایشان

صبح امروز یکشنبه ۲۳ بهمن ماه از فرمانداری تماس گرفته و اعلام فرمودند صلاحیت شما برای نامزدی نمایندگی مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی از سوی شورای محترم نگهبان احراز شده است
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 20:52  توسط سراب نیوز  | 

دوستی و صداقت

این پست به حرمت شکسته شده بین دو وبلاگ قدیمی سراب اختصاص دارد.و خود و وبلاگ سرابم را دعوت به همراهی برای ترویج حضور یکپارچه مردم نسبت به رای حداکثری می کند.

در اینجا سراب نیوز نسبت به انتشار مطالبی که به  شایعات و ایجاد اختلاف دامن زده بود از مردم عذر خواهی کرده و سراب نیوز از آزاد گذاشتن بخش نظرسنجی خودداری خواهد کرد.

این مشکل قبلا نیز در سایت سرابم پیش آمده بود ولی ما بزرگنمایی نکرده بودیم!

عده ای سود جو و معلوم الحال با پخش اکاذیب نسبت به کاندیداهای محترم سعی در تشویش اذهان عمومی داشتند که سراب نیوز به علت کوتاهی در کنترل مناظرات آنلاین از محضر مردم عذرخواهی می کند.مطالب صرفا به خاطر نظرسنجی ها حذف شدند و دوباره انتشار خواهد یافت.

+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 2:58  توسط سراب نیوز  | 

تشکر از طرف حسین انواری

مسئولین محترم سراب فردا و سراب نیوز و سراب دیروز امروز فردا
با سلام
ضمن تشکر از لطف کاربران از لطف و محبت شما در انعکاس اخبار و نظر کاربران عزیز در اظهار نظرهای موافق و مخالف انتخاباتی کمال تشکر را دارم و خوشحالم از اینکه یکی از مولفه های مهم توسعه در شهرستان سراب در حال شکل گیری می باشد که با مدد خداوندی و حمایت آحاد مردم و کاربران و همت دست اندرکاران زحمتکش بزودی شاهد رشد و شکوفایی این سایتها و افول فرصت طلبیها و پنهان کاریها و قانون شکنیها خواهیم بود
ارادتمند حسین انواری
90/11/27
سراب نیوز: ما هم متشکریم
+ نوشته شده در  جمعه ۲۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 2:39  توسط سراب نیوز  | 

دیدار مردم آذربایجان شرقی با مقام معظم رهبری

خبرگزاری فارس: حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: ملت ایران با این بصیرت، ایستادگی و حضور به هنگام در صحنه، هیچگاه شکست نخواهد خورد و در انتخابات 12 اسفند نیز ملت بار دیگر هوشیاری و موقع شناسی خود را نشان خواهد داد و با حضور پرشور و فراوان خود در انتخابات مجلس نهم، ضربه سخت دیگری به دشمن خواهد زد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 14:9  توسط سراب نیوز  | 

قرارداشتن نام فرزند آیت الله العظمی ملکوتی در لیست ترور گروهک فرقان

در برنامه مستند صراط که به مناسبت دهه فجر از صدا و سیما پخش می شود اعلام شد که نام حجت الاسلام والمسلمین ملکوتی نماینده دور اول سراب و فرزند حضرت آیت الله العظمی ملکوتی در لیست ترور گروه فرقان قرارداشت که خنثی سازی زودهنگام اقدامات این گروه منحرف انها را در اجرایی کردن این ترور و ترورهای مشابه ناکام گذاشت //

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 14:3  توسط سراب نیوز  | 

پاسخ دفتر آیت الله العظمی ملکوتی به سوالات پایگاه تحلیلی خبری سراب فردا

سوالات:

- آیا در کلام بزرگان و فقها می‌توان شرایط فقهی برای داوطلبان نمایندگی پیدا کرد؟
- آیا تدین، کارآمدی، دلسوزی و شجاعت از شرایط فقهی نمایندگی است یا سیاسی؟
- برجی اجتهاد فقهی و سیاسی را از شرایط فقهی نمایندگی می دانند و از کلام مرحوم نایینی این استفاده را می کنند آیا این مطلب را قبول دارید.
- با توجه به این که مجلس محتاج به متخصصین رشته‏های مختلف است آیا حضور متخصصان در این عرصه واجب کفایی است؟ از سوی انتخاب کنندگان چطور؟ آیا این تناسب باید حفظ شود؟

پاسخ:

باسمه تعالی
با سلام و تحیت،
- اگر انتظار از کلام فقها در بیان شرایط تصدی نمایندگی، بیان احادیث و روایات و همچنین بیان مصادیق قرآنی باشد، لازم بذکر است که در سورة شوری که آیه معروف شور و مشورت (وامرهم شورای بینهم) که از آیات آن سوره شریفه می باشد. پس از ایه مذکور، شرایط شور(علی الخصوص عدل طرف شور و مشورت و بیان شرایط امانتداری) بیان شده است که در تفسیر نمونه بصورت تفصیل قابل استفاده و استناد است و تعمیم آن به شرایط نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز تعمیمی منطبق بر آموزه های دینی و اسلامی است.
- فقه در برابر سیاست و دو مقوله متباین نیست. در فقه داریم که: هرکسی که بناست امانتی بدوش او گذارده شود بایستی شرایط امانتداری را داشته باشد.
- در کلام مرحوم میرزای نائینی علی الظاهر مفهوم مذکور استفاده و استنباط نمی گردد. اگر بنا بود اجتهاد فقهی و حتی سیاسی ملاک تصدی نمایندگی مجلس باشد می بایستی ما مجلسی متشکل از جمعی از فقهای سیاسی را می داشتیم که عملا چنین چیزی در شاکله مجلس شورای اسلامی وجود نداشته و ندارد.
- با توجه به تجارب موجود رعایت تناسب و ترکیب مورد اشاره عملی نبوده و نیست و وجوبی هم ندارد. در واگزاری مسئولیتهای سیاسی- جتماعی اصل عدالت که شرط اصلی و شرط اول است موجب گردیده که افراد فاقد آن از برخی شئون و وظایف اجتماعی محروم باشند. برای امامت و پیشنمازی حتی یک نفر ماموم بایستی امام عادل به نماز برخیزد تا چه رسد به وظایف اجتماعی گسترده و کلان که عدالت تعیین کننده و اثرگزار است. در نمایندگی مجلس شورای اسلامی و حتی ریاست جمهوری با توجه به اینکه طبق نظر ذکر شده احتیاج به حضور متخصصین است بازهم می بینیم که در عرصه تبلیغات و انتخاب از سوی انتخاب کنندگان، تخصص افراد در سایه تبلیغات و شاخص های جانبی کمرنگترین اثر را در انتخاب افراد ذیصلاحیت دارد. هرچند ذکر این نکته نیز ضروری است که در کمیسیون های مختلف مجلس شورای اسلامی و پیرامون اشخاصی چون مقام ریاست جمهوری افراد متخصصی لاجرم وجود دارند که مشورتهای تخصصی ارائه می نمایند و در حقیقت انتخاب شوندگان به نوعی طرف مشورت افراد متخصص قرار می گیرند و عدالت منتخبین نیز ایجاب می کند تا در اموری که تخصص و سررشته ای از آن ندارند به افراد آگاه و خبره مراجعه نمایند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 14:0  توسط سراب نیوز  | 

پورعبداله فرشبافی: سکوت و انحراف، سیاست رسانه های بیگانه در آستانه انتخابات است

 خبرگزاری مهر: عضو شورای هماهنگی روابط عمومیهای استان آذربایجان شرقی، سکوت خبری و ایجاد انحراف ذهنی در مخاطب را جدیدترین سیاست رسانه های بیگانه در آستانه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی عنوان کرد.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 13:58  توسط سراب نیوز  | 

به دنبال انتقاد کوهنوردان از امکانات امداد و نجات در سراب

به دنبال انتقاد کوهنوردان از امکانات امداد و نجات در سراب؛
سرپرست تيم كوهنوردي بزقوش:
خود افراد حادثه ديده موجب بروز اين مشكل شدند

روز جمعه در جريان صعود دسته جمعي کوهنوردان شمال‌غرب کشور به ارتفاعات 3033 متري بزقوش در شهرستان سراب که به مناسبت بزرگداشت دهه مبارکه فجر انجام مي گرفت، دو نفر از اين کوهنوردان دچار حادثه بهمن شده و جان خود را از دست دادند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 13:53  توسط سراب نیوز  | 

ارائه تسهيلات به 2هزار طرح مشاغل خانگي در سراب

مديركل تعاون، كار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي از پيشي گرفتن اين استان از برنامه پيش بيني شده در زمينه ايجاد اشتغال خبر داد.
«يونس فاتح» افزود: 1هزار و 200ميليارد ريال اعتبار براي مشاغل خانگي در سال جاري درنظر گرفته شده است و باتوجه به عملكرد دستگاه هاي مرتبط در بحث تسهيلات مشاغل خانگي پيش بيني مي شود كه با تحقق 120درصدي اين رقم، استان آذربايجان شرقي موفق به جذب 1هزار و 440ميليارد ريال تسهيلات در بحث مشاغل خانگي شود.
فاتح افزود: طبق مصوبه بانك مركزي تمام بانك ها موظفند تا 22بهمن سال جاري اعتبارات ابلاغي درمورد مشاغل خانگي را پرداخت كنند.
در اين جلسه رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان سراب نيز در گزارشي به عملكرد دستگاه هاي اجرايي شهرستان سراب در زمينه تسهيلات مشاغل خانگي اشاره كرده و با اعلام صدور مجوز براي 3010طرح در سراب اظهار داشت: 2052 طرح در اين شهرستان براي اخذ تسهيلات مشاغل خانگي به بانك ها معرفي شده اند.
«وكيل آزاد» از صدور 513 مجوز مشاغل خانگي توسط اداره بازرگاني شهرستان و معرفي 352 نفر به بانك هاي عامل براي اخذ تسهيلات خبر داد.
رئيس اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي شهرستان سراب عملكرد كميته امداد امام خميني(ره) شاخه مهربان در زمينه صدور مجوز را 409مورد اعلام كرد و افزود: 358 طرح براي اخذ تسهيلات به بانك هاي عامل معرفي شده اند.

مهربان- خبرنگاركيهان

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 13:47  توسط سراب نیوز  | 

بهره برداري از پروژه هاي عمراني - كشاورزي در روستاي ايوق

با حضور مقامات شهرستان سراب انجام شد
بهره برداري از پروژه هاي عمراني - كشاورزي در روستاي ايوق

براي لوله گذاري اراضي پاياب چاه هاي كشاورزي تعاوني توليدي روستاي ايوق بيش از 5/5 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
به گفته مديرجهاد كشاورزي شهرستان سراب مجموع اعتبار هزينه شده براي لوله گذاري اراضي پاياب چاه هاي كشاورزي تعاوني توليدي ايوق در مجموع 5 ميليارد و600 ميليون ريال مي باشد كه از محل اعتبارات ملي سالهاي 88 و 90 تأمين شده است.
«احد بصيري» به افزايش صرفه جويي آب با اجراي اين طرح اشاره كرد و افزود: با توجه به شني بودن مسير انتقال 30 درصد تلفات انتقال آب مرتفع شده و راندمان آبياري از 25درصد به 55 درصد رسيده است.
وي ميزان سطح اجراي لوله گذاري اراضي پاياب چاه هاي كشاورزي تعاوني توليدي ايوق را 265 هكتار اعلام كرد و افزود: با اجراي اين طرح حدود يك سوم از كل اراضي پاياب چاه ها لوله گذاري شده است و ميزان مشاركت كشاورزان در اجراي اين طرح 917 ميليون ريال حدود 17 درصد كل هزينه طرح را شامل مي شود.
مدير جهاد كشاورزي شهرستان سراب طول لوله گذاري انجام شده را بيش از 30 كيلومتر عنوان كرد و افزود: در كنار اجراي اين طرح 3 كيلومتر جاده بين مزارع نيز احداث شده است.

مهربان- خبرنگاركيهان

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 13:37  توسط سراب نیوز  | 

فراخوان عمومی طراحی پوستر و بنر

مسابقه طراحی پوستر و بنر و انتخاب شعار تاثیر گذار راجب به :

۱.ترویج فرهنگ مناظراتی و احترام متقابل

۲.مشارکت حداکثری در انتخابات و ترویج به رای

۳.انقلاب اسلامی ایران

۴. مجلس شورای اسلامی

.....

......

و موضوعات مرتبط با چند هفته جاری

همچنین می توانید پوستر هایی راجب به کاندیدای مورد علاقه خود طراحی و جهت نمایش در سایت سراب نیوز به ما ارسال کنید.


فایل خود را در سایت up98.org آپلود کنید و آدرس آن را در قسمت نظرات به همراه ایمیل ارسال کننده منعکس کنید.

پس از نمایش آثار و بحث و گفتگو در مورد کم و کیف اثر به نفر  اول یک هاست و دامین رایگان هدیه خواهد شد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 1:1  توسط سراب نیوز  | 

ایستگاه سوم/پایان راه انواری

سراب فردا:با اعلام نتایج بررسی صلاحیت های نامزدهای نهمین دوره مجلس ،حسین انواری از سوی شورای نگهبان اجازه حضور در ماراتن انتخابات پیدا نکرد و به ناچار از قطار سراب-بهارستان پیاده شد.

حسین انواری در گفتگوی تلفنی با سراب فردا با تایید عدم حضورش در انتخابات مجلس نهم یاداورشد:به دلیل رد صلاحیت اش از سوی شورای نگهبان امکان حضور در عرصه انتخابات از او سلب شده است.وی باردیگر با تاکید بر پروژه ملی نفلین سینیت اجرای این طرح را تنها راه ممکن برای توسعه و پیشرفت منطقه عنوان کرد.

همچنین پیامکی از سوی حسین انواری به این متن ارسال شده است.

با سلام ، دوستان و همشهریان محترم ، با رد صلاحیت از طرف شورای نگهبان از خدمت به مردم منطقه محروم شدم . عزت و سلامتی شما آرزوی من است . ارادتمند مردم شریف شهرستان سراب - انواری

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۳ بهمن۱۳۹۰ساعت 13:36  توسط سراب نیوز  | 

ویژه نامه انتخاباتی 1

با نزدیک شدن به فضای انتخاباتی موج جدیدی از شایعات و تخریب ها علیه نامزدهای انتخاباتی به راه افتاده و قطعا اخبار متنوعی به گوش همه ما رسیده است.

سراب نیوز قصد دارد تا به پستی با نام " ویژه نامه انتخاباتی " هر چند وقت یکبار به شرط عدم قبول مسئولیت ،این خبرهای لسان نیوز را منتشر کند.

کم کم حمایتهای نا محسوس وبلاگها محسوس شده تا جایی که موج زیادی از ایمیلهای دوستان خبر از عدم تایید محتوایی نظراتشان و یا عدم پوشش خبری مناسب از نامزدهای مورد حمایتشان در این وبلاگهای مورد اعتماد مردم را می دهند. که رسالت مطبوعاتی ما ایجاب می کند تا از این وبلاگهای مردمی انتقاد و گوش زد کنیم که تعداد وبلاگهای مردمی در حوزه خبری سراب محدود است و جایگاه خود را خراب نکنید.

در هفته ای که گذشت موج جدید حرکتهای تبلیغاتی نامزدها به راه افتاده که به بعضی از آنها می پردازیم:


ــ جواد پیرانی رازلیقی جمعه ۱۴ بهمن به درخواست وبلاگ سرابم به مناظره آنلاین پرداخت که به علت بعضی مشکلات وبلاگ و عدم اطلاع رسانی به موقع با کم توجهی مواجه شد .در کنار طرح سوالات اساسی که کم و بیش به آنها پاسخ داده شد ظاهرا باب میل برخی از سوال کنندگان نبود و با هتک حرمت آنان همراه شد.بدین دلیل مدیریت وبلاگ مجبور به محدود کردن نظرات وبلاگ شد.شرح اتفاقات در پستهای قبلی می باشد. در لینک زیر:

جواد پیرانی رازلیقی و مناظره آنلاین با مردم  و   ادامه مطلب


ـ جعفر زمانی:مهربانی ها که قبلا، از حاضر شدن آقایان نصیرپور ، صنعتی ،انواری و نظری در مهربان جلوگیری کرده بودند و بعضا با درگیری همراه شده بود ، امروز به درخواست جمعی، از جعفر زمانی دعوت کردند که با استقبال خوبی هم همراه بود.البته زمانی به درخواست معتمدین "براغوش ،الان،اسنق،و قیصریه" در جمع آنان حاضر شد و همچنین با حضور در ورزشگاهی جوانان ورزشکار از وی استقبال کردند. از طرفی جملات تاثیر گذاری به همراه تصویر از وی منتشر شد که موجی از نظرات را در پی داشت:

آبادانی شهرمان نه با پخش صله درمان می شود و نه با حزب گرایی

من با خرج نکردن بدعت شکنی می کنم./دست من از جیب های پول بی پایان کوتاه است و مردم این را تشخیص خواهند داد.مشکل من مشکل مردم سراب است./از اینکه سراب مدتهاست راکد مانده عذاب می کشم./آبادانی شهرمان نه با پخش صله درمان می شود و نه با حزب گرایی.مسئله اینجاست که کسی تا کنون مردم را درک نکرده،نیاز های مردم فارغ از دیدی است که تا کنون به غلط تشخیص داده اند.

 

 

 

 

 

 


ناصر نظری: هرشب ساعت ۹ با دعوت نزدیکانش به منزل خود و پذیرایی از آنان فعالیتهای انتخاباتی خود را شرح می دهد. البته نظری دور دوم سفرهای خود را به روستا ها به تازگی شروع کرده است.


خبرهایی از  احتمال حضور انواری ، صنعتی و مهناز بهمنی در لیست نهایی وجود دارد که در صحت آنها تردید داریم.


همچنین انواری که گفته بود به دنبال گرفتن تاییدیه و احراز خود نخواهد رفت ظاهرا اقداماتی در این خصوص انجام داده است.


نصیرپور که به تازگی مجوز حضورش تقریبا قطعی شده در این دوره کانون توجهات قرار گرفته که صرفا به دفاع از اتهامات وارده می پردازد. ابتدا به قرار دادن مدارک تحصیلی اش در وبلاگ سراب فردا و جوابیه ای بسنده کرد تا از کانون اتهامات کنار رود ولی بعد از آن با پخش ویدیویی از انتخابات ۸۸ در وبلاگها مورد تاخت و تاز مخالفینش قرار گرفت.البته همین ویدیو کلیپ موجب موج جدیدی از بی حرمتی ها به وی شده تا جایی که نیروهایی موسوم به خود جوش از سخنرانی های وی جلوگیری می کنند.

بهمن1390 ساعت: 15:29 توسط:مجیدنصیرپورسردهایی
سلام.ازاینکه همشهریهایمان راجع به مسایل حساس هستند خوشحالم اماکمی نگران نوع گفتمان دوستان هستم خوبترانست که رعایت اخلاق وصداقت ارتقا یابد اما مطالبی که راجع به بنده مطرح شده:اینکه عزیزی درشهرمهربان بامن بوده والان حتمامصالح درنظرایشان تغییرکرده نظرایشان برای من هم محترم است امانگران رای در مهربان نیستم چراکه درحدتوان انجام وظیفه نمودم وبه نظرمردم هم احترام قائلم /راجع به فتنه تاکنون هیچ اقدامی برعلیه نظام نداشته ام بلکه همواره درخدمت نظام هستم با افتخار/درموردرای سردها کمی صبرلازمه/دانشجوی دوره دانشوری دکترای جامعه شناسی واحدتهران مرکزهستم/هیچوقت محافظ کسی نبودم وباافتخاردبیرکمیسیون بودجه مجلس بودم که رئیس ان اقای مجیدانصاری بودن که الان هم ازطرف مقام معظم رهبری عضومجمع تشخیص هستند/پیشرفت الومینا هم متاثرازمسائل ملی است که من عذرخواهی میکنم ولی بافعال شدن منطقه ویزه خلا جبران خواهدشد/من افتخارمیکنم امروزمورد محبت شهری وروستائی هستم.

از طرفی دیگر عده ای دیگر عدم احراز صلاحت وی را در انتخاباتهای گذشته و جاری را شگرد تبلیغاتی وی خوانده و ایجاد شبهات در مورد مدرک وی را سناریویی بیش ندانسته و خرج های بدون ترمز و کمک مالی به مساجد در ایام انتخابات و سابقه حذبی او را که عضویت در حزب اعتماد ملی بود و پشت کردن به آنان گرفنه تا ....... را مورد هجمه قرار می دهند و اعتقاد دارند که وی "جو" است و خود را "گندم" می نماید.

البته سراب نیوز هرگونه اقدامات خلاف اخلاق اسلامی را محکوم و همیشه طرفدار حق بوده است.


همچنین به نقل از سراب فردا:از اردوگاه تشکل نوبنیاد اصول گرایان در سراب نیز شنیده شده که حجت الاسلام زارع از روحانیون ساکن قم در مسجد حاج سلطان سخنرانی داشته و از رسولی به نیکی یادکرده جالب اینکه در این جلسه حجت الاسلام علیانسب نیز حضورداشته است ...یکی از حاضرین گفته که وی رسولی را در آن جمع ندیده اما فرد دیگری از حضور دیرهنگام وی در این جلسه سخن گفته است.

همچنین قراربود نعلبندی پور از اصول گرایان تبریز جمعه به سراب بیاید که شرایط جوی اجازه نداد.


همچنین در نماز جمعه این هفته سراب حجت الاسلام اکرمی بیان کردند:اگر تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی نامزدها بر اساس رعایت قانون و اخلاق اسلامی باشد داشتن دولت و مجلس سالم و پویا محقق می شود.

خطیب جمعه سراب یاداورشد: نامزدها باید در دادن وعده های انتخاباتی قانون و اختیارات نماینده را در نظر گرفته و وامدار هیچ کس جز مردم نباشند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 1:40  توسط سراب نیوز  | 

جواد پیرانی رازلیقی و مناظره آنلاین به مردم

جواد پیرانی رازلیقی جمعه ۱۴ بهمن به درخواست وبلاگ سرابم به مناظره آنلاین پرداخت که به علت بعضی مشکلات وبلاگ و عدم اطلاع رسانی به موقع با کم توجهی مواجه شد .در کنار طرح سوالات اساسی که کم و بیش به آنها پاسخ داده شد ظاهرا باب میل برخی از سوال کنندگان نبود و با هتک حرمت آنان همراه شد.بدین دلیل مدیریت وبلاگ مجبور به محدود کردن نظرات وبلاگ شد.

که این سوالات پی در پی علاوه بر موج تخریبی و رسوایی ادبی بعضی سوال کنندگان منجر به جوابیه ای از سوی رازلیقی شد که در ادامه مطلب آمده است.

مطالب موجود در مناظره تا جای ممکن بدون کم و کاست آمده است:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۷ بهمن۱۳۹۰ساعت 1:37  توسط سراب نیوز  | 

آبادانی شهرمان نه با پخش صله درمان می شود و نه با حزب گرایی

جعفر زمانی:

من با خرج نکردن بدعت شکنی می کنم.

دست من از جیب های پول بی پایان کوتاه است و مردم این را تشخیص خواهند داد.مشکل من مشکل مردم سراب است.

از اینکه سراب مدتهاست راکد مانده عذاب می کشم.

آبادانی شهرمان نه با پخش صله درمان می شود و نه با حزب گرایی.

این قسمتهایی از سخنان آقای جعفر زمانی کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی سراب می باشد که در جمعی بیان شد.

 

همچنین گفتند: مسئله اینجاست که کسی تا کنون مردم را درک نکرده،نیاز های مردم فارغ از دیدی است که تا کنون به غلط تشخیص داده اند.

آقای جعفر زمانی ازدوران نوجوانی مبارزات ضد سلطنتی خودرا شروع کردند وکارنامه خوبی نیز در دوران دفاع مقدس از خود به جای گذاشته اند .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 15:52  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 8 :موزه های سراب

موز مردم شناسی عشایرآذربایجان :

زندگی کوچ نشینی درایران وازجمله آذربایجان سابقه ای بس کهن داردوکوچ نشینان نقش مهمی درتاریخ سیاسی واجتماعی این مرزوبوم داشته اند. بسیاری ازدولت ها وحکومت های قبل ازاسلام و بعدازاسلام ازمیان ایلات وعشایربرخاسته اند. حکومت های غزنویان ، سلجوقیان ، خوارزمشاهیان ، ایلخانان ، قره قویونلوها، آق قویونلوها ، افشاریه ، زندیه وقاجاریه حکومت های ایلی بودند که قدرت اولیه خودراازتشکیلات ایلی خودگرفته اند.روندکوچ نشینی درایران وازجمله آذربایجان آنچنان است که میتوان پیش بینی کرد باآخرین نسل عشایرکوچ رودرایران مواجه هستیم . ازاین رو تاسیس موزه ی عشایرضرورت تاریخی داشت .شهرسراب موقعیت ویژه ای برسرراه تبریز- اردبیل واستان گیلان داشته وهمه ساله هزاران نفربه قصد استفاده ازآبهای گرم ومعدنی سبلان وسرعین وطبیعت زیبای شمال کشوراین شهرراپشت سرمی گذارند. علی رغم سابقه فرهنگ وتمدن این شهر تاکنون مسافرین محترم محملی جهت اقامت بیشتردراین شهرنمی یافتند باشرح مراتب مذکورتاسیس موزه ی عشایردرمحل حمام قدیمی جلال ضرورت واهمیت خودرادرچندان بیشترمی نمایاند.حمام جلال به جای مانده ازدوران قاجاریه وثبت شده درفهرست آثارملی به شماره 9/419 بامعماری ارزشمنددرشهرتاریخی وفرهنگی سراب بامساحتی حدود 650 مترمربع بنا شده است . موزه ی عشایرآذربایجان به عنوان اولین موزه ی عشایری ایران ازشمارموزه های مردم شناسی است . قلمروفعالیت موزه های مردم شناسی منطقه ای به نمایش گذاشتن نشانه های فرهنگی ، سنتی ، قومی ونمایانگرارزش های فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی وفنی این نشانه ها ، اشیا ونمادها به مردمی است که آنها رابه کارمی گرفته اند ومی گیرند.

برمبنای تعریفی که دراین رابطه آیکوم دارد، هدف موزه عبارتست ازگردآوری ونگهداری ، مطالعه وبررسی کردن ونیزبه نمایش گذاشتن نعمات فرهنگی یاطبیعی به منظورآموزش ، پژوهش وارزش دادن به این مجموعه ها ولذت بردن ازآنهاست .نتیجه اینکه هدف موزه نمایشگرارائه تحقیقاتی است ازمطالعه درمورداعتقادات وآداب ورسوم ، زبان ، معیشت ، مسکن ، هنرها وفنون ، خوراک ، پوشاک ، صنایع دستی ، که درجامعه عشایری توسط کارشناسان گردآوری شده است وازاین رواست که موزه ی مردم شناسی برای بینندگان مانوس ودلنشین است . زیرادراین رابطه هریک ازاموال فرهنگی که به نمایش گذاشته میشودبازبان بی زبانی ازچگونگی مورداستفاده درزمان خودصحبت می کنند. غرفه های این موزه ی مردم شناسی همانند سایرموزه های مردم شناسی سخن ازچگونه زندگی کردن وبامشکلات مبارزه کردن ودرجهت بدست آوردن وبهترزندگی کردن که همواره نداشتن رایافتن ونبودن راساختن اززمانهای بسیارگذشته می گوید. بنابراین حفظ ونگهداری ومعرفی ذخایرفرهنگی ضرورتی تاریخی دارد.

بخش های مختلف این موزه عبارتند از:

بخش اداری ، بخش اطلاع رسانی ، کتابخانه تخصصی ، فضای مرتع وچوپان ، غرفه سینمای سنتی ، غرفه اشیای اعتقادی ، بخش فرآوری سنتی وبومی لبنیات ، بخش فرآوری پشم ودست بافت های عشایری ، غرفه موسیقی ، غرفه آلاچیق ، غرفه نان پزی ، وتابلونوشته ها وعکس های مختلف ازجلوه های فرهنگی عشایرآذربایجان .پایگاه اطلاع رسانی این موزه در شبکه جهانی اینترنت به آدرس www.sarabmuseum.com ودر شش زبان فارسی ، انگلیسی ، اسپانیایی ، ایتالیایی ، آلمانی وروسی طراحی وراه اندازی شده است . این موزه در محل خیابان امام وضلع غربی شهرداری سراب در ساختمان تاریخی حمام جلال راه اندازی واز سال 85 در معرض نمایش عموم قرار گرفته است .

موزه حیات وحش اداره محیط زیست سراب

دراین موزه گونه های حیات وحش شهرستان به صورت تاکسدرمی تهیه و در معرض نمایش گذاشته شده است . این موزه در داخل ساختمان اداره محیط زیست شهرستان سراب واقع گردیده است .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 1:41  توسط سراب نیوز  | 

اردوگاه نظام سلطه از راهپیمایی 22 بهمن هراسان است

امام جمعه سراب گفت: حضور باشکوه و حماسی مردم در راهپیمایی روز 22 بهمن یاس و نو میدی را به اردوگاه نظام سلطه مستولی حواهد کرد.

..

حجت الاسلام اکرمی با بیان برخی مصادیق در انتخاب نماینده اصلح ابراز داشت: اگر تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی نامزدها بر اساس رعایت قانون و اخلاق اسلامی باشد داشتن دولت و مجلس سالم و پویا محقق می شود.

وی بر ضرورت انتخاب نخبگان و افراد دارای تعهد و تحصص برای نمایندگی مجلس تاکید کرد.

خطیب جمعه سراب یاداورشد: نامزدها باید در دادن وعده های انتخاباتی قانون و اختیارات نماینده را در نظر گرفته و وامدار هیچ کس جز مردم نباشند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۰ساعت 2:29  توسط سراب نیوز  | 

ماجرای سیلی زدن نماینده سراب چه بود؟!

به‎دنبال درخواستهای مکرر مبنی بر قرار دادن شرح درگيري نماينده مردم سراب با سرپرست دانشگاه علوم پزشكي تبريز در سایت توضيحاتي در این خصوص قرار دادیم.

نصيرپور گفت: جاي تأسف است كه برنامه‌ريزي با سفر وزير بهداشت طوري انجام شده كه در يك سفر 10ساعته پنج شهر با فاصله قابل توجه از هم براي بازديد گنجانده شده است كه با عجله و بدون توجه به جزئيات و اقتضائات در منطقه صورت گرفت و برنامه نيمه‎تمام رها شد.
 
به ادامه مطلب توجه کنید:

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۰ساعت 2:16  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 7 :سنگ نبشته های سراب

سنگ‌ نبشتة‌ قرخ‌ قزلار

روستاي‌ قرخ‌ قيزلار در شمال‌ شرقي‌ سراب‌ واقع‌ شده‌ است‌. در طي‌ مسير از كنار رودخانه‌اي‌ گذشته‌ به‌ روستاي‌ نشتبان‌ (نشت‌ اوغلي‌) مي‌رسيم‌ كه‌ در سمت‌ جنوب‌ غربي‌ آن‌ در روي‌دامنة‌ كوه‌ سنگ‌ افراشتها و بالاتر از آن‌ كتيبة‌ ميخي‌ معروف‌ به‌ سنگ‌ نبشتة‌ قرخ‌قزلار واقع‌ شده‌ است‌. فرهنگ‌ جغرافياي‌ ايران‌ روستارا به‌ نام‌ قرخ‌ قزلار معرفي‌ كرده‌ است‌، ولي‌ در محل‌ به‌ نام‌ نشتبان‌ يا نشت‌ اوغلي‌ معروف‌ و مجموعة‌ سنگ‌ افراشتها‌ بنام‌ قرخ‌قزلارموسوم‌ است‌. دهكدة قرخ‌ قزلار در ساحل‌ غربي‌ رودخانة‌ نسويون‌ قرار گرفته‌ و از سمت‌ مغرب‌ به‌ كوهي‌ سنگي‌ محدود مي‌شود. در سمت‌ جنوب‌دهكده‌ قرخ‌ قزلار به‌ ترتيب‌ از مشرق‌ به‌ مغرب‌ آثار تاريخي‌ و عوارض‌ طبيعي‌ زير قرار دارد:

1 - در انتهاي‌ راه‌ مالرو در سطح‌ چندين‌ مزرعه‌ يونجه‌زار در دامنة‌ كوهستان‌ كه‌ روستاييان‌ نشتبان‌ آن‌ را «گون‌لي‌» مي‌نامند سنگ‌افراشتهاي‌ شكسته‌ و جا به‌ جا شده‌اي‌ پراكنده‌ است‌. از نظر تاريخي‌ و ساير مشخصات‌ مانند قرخ‌ قزلار مي‌باشد، ولي‌ خرابي‌ بيشتري‌در آن‌ ديده‌ مي‌شود.

2 - قرخ‌ قزلار يا سنگ‌ افراشتها.

3 - بقاياي‌ خانه‌هاي‌ قديمي‌ و قلعه‌ تاريخي‌ در جنوب‌ قرخ‌ قزلار.

4 - سنگ‌ نبشتة‌ اورارتي‌ نشتبان‌.

1 و 2 - سنگ‌ افراشتهاي‌ موجود كه‌ شباهت‌ ظاهري‌ به‌ قربانگاه‌ و معابد باستاني‌ دارند و به‌ شكل‌ «دلمن‌ و منهير» مي‌باشند در طرفين‌رودخانه‌ در سمت‌ شرقي‌ به‌ صورت‌ پراكنده‌ و شكسته‌ و اغلب‌ مدفون‌ در خاك‌ و يونجه‌زارها به‌ چشم‌ مي‌خورد؛ اما در سمت‌ غربي‌رودخانه‌ و جنوب‌ شرق‌ دهكده‌ اين‌ سنگ‌ افراشتها به‌ حال‌ ايستاده‌ يا بهتر، نشانده‌ شده‌ در زمين‌ و در امتداد شمال‌ و جنوب‌، نامرتب‌ديده‌ مي‌شود. در محل‌ به‌ نام‌ چهل‌ دختران‌ معروف‌ است‌ كه‌ اين‌ چهل‌ دختر به‌ غضب‌ الهي‌ گرفتار شده‌ و سنگ‌ شده‌اند. البته‌ تعدادآنها از چهل‌ و حتي‌ از صد بيشتر است‌.اين‌ سنگ‌ افراشتها بطور عمودي‌ در زمين‌ نشانده‌ شده‌ است‌ ولي‌ عده‌اي‌ از آن‌ها شكسته‌، عده‌اي‌ خم‌ شده‌ و عده‌اي‌ افتاده‌ است.‌البته‌ بعضي‌ از سنگها از كمر شكسته‌ و افتاده‌ و مجموعه‌ 120 عددي‌ به‌ وجود آورده‌ است‌. سنگ‌ افراشتها طولهاي‌ مختلف‌ دارند وبلندترين‌ آنها 70/2 متر طول‌ دارد. عرض‌ سنگها متفاوت‌ بوده‌ باستثناي‌ يكي‌ دو قطعه‌ كه‌ در حدود 2 متر و دو سه‌ قطعه‌ ديگر درحدود 95/0 متر مي‌باشد، بقيه‌ سنگها عرض‌ 7/0 متر و كمتر دارند. ناگفته‌ نماند كه‌ اطلاق‌ 70/2 متر طول‌ حقيقي‌ آنها را نمي‌رساند،چون‌ مقداري‌ از طول‌ آنها در زمين‌ فرو رفته‌ و اگر فرض‌ كنيم‌ كه‌ 30 درصد طول‌ سنگها در زير خاك‌ باشد طول‌ آنها بالغ‌ بر 4 مترمي‌گردد.چندين‌ گور در ميان‌ سنگ‌ افراشتها مورد حفاري‌ قرار گرفته‌ كه‌ در صور مختلف‌ تعبيه‌ شده‌اند: قبور ساده‌ سنگي‌ و قبوري‌ با ديواره‌سنگي‌، اغلب‌ گورها به‌ وسيله‌ دو قلوه‌ سنگ‌ بزرگ‌ يا فقط‌ يك‌ قلوه‌ سنگ‌ پوشانده‌ شده‌ است‌. در اطراف‌ سنگها انواع‌ سفالها به‌صورت‌ پراكنده‌ ديده‌ مي‌شود. سفالينه‌هاي‌ سياهرنگ‌ و خاكستري‌ ساده‌ وگاهي‌ مهر خورده‌، قرمز جگري‌ ، قرمزنخودي‌، نخودي‌، مربوط‌ به‌ قرون‌ آخر هزارة‌ دوم‌ و اوايل‌ هزاره‌ اول‌ (1200 تا 800 قبل‌ از ميلاد) كه‌ حاكي‌ از تمدني‌ كهن‌ در اين‌منطقه‌ مي‌باشد دچار آتش‌ و انهدام‌ شده‌ و بكلي‌ از بين‌ رفته‌ و در جوار آن‌ دهكده‌ نشتبان‌ احداث‌ وحيات‌ يافته‌ است‌.

3 - بقاياي‌ قلعه‌ و مساكن‌ قديمي‌ در سمت‌ جنوب‌ و مغرب‌ قرخ‌ قزلار: در سمت‌ غربي‌ و جنوب‌ قرخ‌ قزلار و پشت‌ سنگ‌ نبشته‌نشتبان‌ به‌ زمينهايي‌ برمي‌خوريم‌ كه‌ نشانه‌هايي‌ از وجود مساكن‌ اوليه‌ و صاحبان‌ سنگ‌ افراشتها ديده‌ مي‌شود مانند مطبق‌ بودن‌زمينهاي‌ بكر كه‌ پيرامون‌شان‌ بوسيله‌ قلوه‌سنگهاي‌ قابل‌ حمل‌ ديواركشي‌ شده‌، يا سنگهاي‌ لاشه‌ كه‌ در جهات‌ مختلف‌ به‌ صورت‌آوارهاي‌ غير مرتب‌ پراكنده‌ است‌.

4 - سنگ‌ نبشته‌ قرخ‌ قزلار: مانند دو كتيبة‌ ديگر اورارتي‌ به‌ خط‌ ميخي‌ و زبان‌ اورارتي‌ بر روي‌ صخره‌اي‌ به‌ طول‌ 5/4 متر و عرض‌10/2 متر و ارتفاع‌ 6/2 متر و وزني‌ بيش‌ از 20 تن‌ حك‌ شده‌ است‌. كتيبه‌ بر قسمتي‌ از سطح‌ جنوبي‌ سنگ‌ كه‌ مسطح‌ و صيقلي‌ شده‌حك‌ گرديده‌ است‌، طول‌ آن‌ 106 سانتي‌متر و عرض‌ 75 سانتي‌متر مي‌باشد. در سيزده‌ سطر منقور و حد فاصل‌ سطور با خط‌ ممتدافقي‌ مشخص‌ شده‌ است‌. قسمت‌ اعظم‌ سطر آخر و سطر دوازدهم‌ و نصف‌ سطور هشتم‌ تا يازدهم‌ و يك‌ سوم‌ سطر هفتم‌ و مقداراندكي‌ از آخر سطور اوليه‌ از بين‌ رفته‌ است‌. در وسط‌ سطور 9 و 10 و 11 سوراخي‌ به‌ شكل‌ حرف‌ C لاتين‌ ديده‌ مي‌شود. اين‌ سوراخ‌ وفرسايش‌ حوالي‌ آن‌ نتيجه‌ لمس‌ آن‌ با دست‌ مردم‌ مي‌باشد. به‌ اين‌ ترتيب‌ كه‌ وجود اين‌ سنگ‌ نبشته‌ در بالاي‌ كوه‌ و مقابر با معبد كلان‌سنگي‌ در پاي‌ آن‌ در نظر ساكنين‌ منطقه‌ يك‌ مكان‌ مقدس‌ جلوه‌ كرد و مورد دعا و نياز و التماس‌ آنان‌ قرار گرفته‌ و در مواقع‌ كم‌ آبي‌ ياساير بلاياي‌ آسماني‌ مردم‌ روستا با قرباني‌ كردن‌ درخواست‌ باران‌ يا دفع‌ بلا مي‌كردند. اين‌ سنگ‌ از چند نظر اهميت‌ دارد:

الف - وجودمعبد كلان‌ سنگي‌ است‌ كه‌ به‌ آتش‌ غضب‌ شاه‌ اورارتي‌ دچار شده‌ و مورد تجاوز قرار گرفته‌ است‌.

ب- يكي‌ از قلعه‌هاي‌ 21 گانه‌ كه‌ شاه‌ اورارتو فتح‌ كرده‌ و به‌ آتش‌ كشيده‌ است. در شمال‌ اين‌ سنگ‌ نبشته‌ و در كنار معبد يا گورستان‌ كلان‌سنگي‌ بوده‌ كه‌ در كتيبه‌ سقندل‌ نام‌ برده‌ ولي‌ هنوز مورد تطبيق‌ قرار نگرفته‌ است‌.

ج - نسبت‌ دادن‌ قدرت‌ ماورالطبيعه‌ به‌ كتيبه‌ دشمن‌ (ناشي‌ از انتقال‌ قدرت‌ يك‌ معبد مغلوبه‌ و منهوبه‌ به‌ كتيبة‌ دشمن‌ غالب‌) يك‌سنت‌ تاريخي‌ بوده‌ و مستمسكي‌ معمول‌ و معقول‌ بوده‌ است‌.

سنگ‌ نبشته‌ رازليق‌

اين‌ سنگ‌ نبشته‌ در روي‌ صخره‌اي‌ از كوه‌ زاغان‌ واقع‌ در 12 كيلومتري‌ شمال‌ سراب‌ در كنار روستاهاي‌ رازليق‌ و ديزج‌ سفيد كنده‌ شده‌است‌. كوه‌ زاغان‌ تودة‌ سنگين‌ آتشفشاني‌ است‌ و از بستر رودخانه‌ پسلر حدود 200 متر ارتفاع‌ دارد. قلة‌ كوه‌ چندين‌ شاخه‌ بوده‌ و ميان‌آن‌ را خاك‌ پر كرده‌ و گياهان‌ مختلف‌ بر آن‌ روييده‌ است‌. اما در قديم‌ در طول‌ 200 متري‌ از پاي‌ كوه‌ تا كتيبه‌، پلكاني‌ در بدنه‌ كوه‌ تعبيه‌شده‌ بود كه‌ به‌ مرور زمان‌ فرسوده‌ شده‌ ولي‌ چندين‌ پله‌ در پايين‌ كوه‌ هنوز به‌ صورت‌ نيمه‌ فرسوده‌ بر جاي‌ مانده‌ است‌. سطح‌ پله‌هابطور متوسط‌ 40 سانتي‌متر و ارتفاع‌ آنها 15 سانتي‌متر بوده‌ است‌. در پاي‌ كتيبه‌ به‌ يك‌ ديوارة‌ نيمه‌ طبيعي‌ مي‌رسيم‌ كه‌ تا كتيبه‌ درحدود 3 متر فاصله‌ دارد و به‌ سختي‌ مي‌توان‌ بالا رفت‌ و مقابل‌ كتيبه‌ رسيد. اين‌ كتيبه‌ نيز مانند دو كتيبه‌ ديگر (قرخ‌ قزلار و سقندل‌) كاملاً رو به‌ جنوب‌ انتخاب‌ شده‌ است‌. جنس‌ اين‌ سنگ‌ گرانيت‌ است‌ و رنگش‌آبي‌ روشن‌ و نزديك‌ به‌ خاكستري‌ مي‌باشد. لوحه‌ رازليق‌ 110 سانتي‌متر طول‌ و 82 سانتي‌متر عرض‌ دارد و در 16 سطر و به‌ فرمان‌شاه‌ اورارتي‌ «ارگيشتي‌ دوم‌» پسر «روسا» حك‌ شده‌ است‌. لوح‌ به‌ فارسي‌ ترجمه‌ شده‌ است‌ كه‌ متن‌ آن‌ به‌ اين‌ شرح‌ است‌:

1 - به‌ حول‌ و قوه‌ خالدي‌. ارگيشتي‌ روساهيني‌ گويد:

2 - من‌ به‌ سرزمين‌ «آرهو» لشكر كشيدم‌.

3 - من‌ سرزمين‌ «اولوشو» و سرزمين‌ «برقو» را تسخير كردم‌.

4 - من‌ تا كنار رودخانه‌ «مونا» رسيدم‌ و از آنجا باز گشتم‌.

5 - من‌ سرزمين‌ «گيردو» و «گتوهايي‌» و «ترايشيدو» را تسخير كردم‌.

6 - شهو «روتومني‌» را من‌ گرفتم‌.

7 - سرزمينهايي‌ را كه‌ من‌ تسخير كردم‌ تحت‌ باج‌ خود قرار دادم‌.

8 - اين‌ قلعه‌ را بزور گرفتم‌ دوباره‌ برقرار ساختم‌.

9 - من‌ آن‌ را ارگيشتي‌ ايردو (يعني‌ رعيت‌ ارگيشتي‌) ناميدم‌.

10 - تا به‌ خاطر تقويت‌ «بيا اي‌ ني‌» (اورارتو).

11 - براي‌ مطيع‌ ساختن‌ سرزمين‌هاي‌ دشمن‌.

12 - تا به‌ حول‌ و عظمت‌ خالدي‌ و «آرگيشتي‌» بزرگ‌.

13 - شاه‌، شاه‌ جهان‌، شاه‌ شاهان‌، خداوندگار شهر «توشبا».

14 - ارگيشتي‌ مي‌گويد: هر كس‌ نام‌ مرا محو كند.

15 - يا به‌ اين‌ كتيبه‌ خسارتي‌ وارد بياورد.

16 - اميدوارم‌ خدايان‌: خالدي‌ «ته‌ اي‌ شه‌ با» «شيواني‌» او را زير خورشيد براندازد.

بغير از اين‌ كتيبه‌ در اطراف‌ كوه‌ نمونه‌هاي‌ ديگري‌ از آثار باقي‌ مانده‌ آن‌ دوران‌ ديده‌ مي‌شود. در ديواره‌ شمالي‌ كوه‌ در ميان‌ دو ديواره‌سنگي‌ و تند به‌ محوطه‌ محصوري‌ به‌ شكل‌ اطاق‌ با حوض‌ آب‌ يا آب‌ انبار مي‌رسيم‌ اين‌ محوطه‌ در يك‌ حفاري‌ غير مجاز و قاچاق‌كشف‌ شده‌ و بعد از غارت‌ به‌ صورت‌ ويرانه‌اي‌ باقي‌ مانده‌ است‌. مصالح‌ ساختماني‌ آن‌ سنگهاي‌ رسوبي‌ كرم‌ رنگ‌ و بنفش‌ روشن‌بوده‌ ملات‌ آن‌ گچ‌ و آهك‌ مي‌باشد
+ نوشته شده در  شنبه ۱۵ بهمن۱۳۹۰ساعت 1:40  توسط سراب نیوز  | 

مطالب جدید سراب نیوز 2

مناظره آنلاین

فراخوان عمومی

سپاه و بسیج از هیچ حزب و گروهی در انتخابات حمایت نمی کند

آبادانی شهرمان نه با پخش صله درمان می شود و نه با حزب گرایی

تذكر نماينده سراب به داوري بازي تراكتورسازي و استقلال تهران

تخلفات انتخاباتی

مناظره توسط جواد پیرانی رازلیقی

بهره‌برداری از 2 واحد ورزشی و آموزشی در مهربان

14 هزار بافنده فرش و قالی در آذربایجان شرقی شناسایی شدند

تعطیلی مدارس سراب براثر بارش برف

معرفی 2 هزار طرح برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌ها

10 هزار نفر بر 8500 دار قالی سراب گره می‌زنند

نخستین نمایشگاه مشاغل کسب و کار خانگی سراب افتتاح شد

بانک‌ها باید تا 22 بهمن تسهیلات مشاغل خانگی را بپردازند

گازرسانی به 11 جایگاه CNG در آذربایجان شرقی

بهره‌برداری از 124 پروژه تولیدی در بخش کشاورزی آذربایجان‌شرقی

وقف سنتی حسنه برای تامین مالی فعالیت‌های فرهنگی است

33 پروژه عمرانی در سراب به بهره‌برداری می‌رسد

نظر توسط:مجیدنصیرپورسردهایی!!

آبادانی شهرمان نه با پخش صله درمان می شود و نه با حزب گرایی

یک کشته در حادثه سقوط بهمن

حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی در نماز جمعه این هفته

در آستانه انتخابات کلید خورد: محصول خدمت به مردم افزایش اعتماد به نظام است

21 بهمن، اعلام نهایی آمار تایید صلاحیت شدگان

هر فعالیت داوطلبان نمایندگی مجلس به معنی تبلیغات زودهنگام نیست

تذکر جعفر زمانی نسبت به اشتباه خبرگزاری ها

جعفر زمانی:خود را کاندیدای مستقل میدانم

آمادگی شهرداری سراب در هنگام بارش برف

بودجه عمرانی شهركهای صنعتی در سال 91 دو برابر می شود

صعود کوهنوردان منطقه شمالغرب کشور به قله بزقوش سراب

پاسخ به نامه کانون جوانان مهربان توسط جواد پیرانی رازلیقی

+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:20  توسط سراب نیوز  | 

تذكر نماينده سراب به داوري بازي تراكتورسازي و استقلال تهران

نماينده سراب و مهربان در مجلس نسبت به داوري بازي تراكتورسازي تبريز و استقلال تهران تذكر كتبي داد.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، سبحاني‌نيا عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي كه اين تذكر كتبي را در صحن علني امروز (سه‌شنبه) قرائت مي‌كرد، گفت: نصيرپور در تذكري به وزير ورزش و امور جوانان نسبت به تيم داوري بازي تراكتورسازي تبريز و استقلال تهران اعتراض كرده كه به دليل نحوه داوري منجر به تغيير نتيجه بازي شده است.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:14  توسط سراب نیوز  | 

سپاه و بسیج از هیچ حزب و گروهی در انتخابات حمایت نمی کند

سردار پورجمشیدیان:آمد و رفت نامزدهای انتخابات مجلس نهم به سپاه به معنای تایید و یا حمایت سپاه و بسیج از آنها نیست.

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 17:3  توسط سراب نیوز  | 

تخلفات انتخاباتی

سید مهدی بنی فاطمه رئیس هیئت بازرسی و نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس خبرداد:

کانال های تماس ـ تلفن دبیرخانه:۲۲۲۸۹۸۹

 پیام کوتاه:۲۰۰۰۸۳۸۵

تلفن همراه :۰۹۱۴۴۳۱۵۷۵۱

+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:57  توسط سراب نیوز  | 

مناظره توسط جواد پیرانی رازلیقی

جواد پیرانی رازلیقی:سلام بر همه فرزندان شهرستان سراب

روز جمعه ۱۴ بهمن ماه در سراب خواهم بود و با همشهریان گرامی دیدار خواهم داشت

با توجه به درخواست بسیاری از همشهریان گرامی آمادگی دارم در روز جمعه در محیطی که مردم هم بتوانند حضور داشته باشند با دیگر کاندیداهای محترم مجلس شورای اسلامی مناظره کنم


ایمیل ارسالی به سراب نیوز:

باسلام و احترام
برای مناظره آنلاین با کاربران محترم سرابم در وقت پیشنهادی آمادگی دارم. به کاربران یادآوری فرمایید ضمن رعایت ادب و احترام اسلامی از طرح سوالات و مسایل نامربوط خودداری فرمایند
از اقدام پسندیده شما عزیزان سپاسگزارم
جواد پیرانی رازلیقی
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:54  توسط سراب نیوز  | 

بهره‌برداری از 2 واحد ورزشی و آموزشی در مهربان

همزمان با ایام الله دهه فجر و در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان سراب بهره‌برداری از دو واحد آموزشی و ورزشی توسط اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان آغاز شد.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:51  توسط سراب نیوز  | 

14 هزار بافنده فرش و قالی در آذربایجان شرقی شناسایی شدند

 مدیر عامل تعاونی فرشبافی آذربایجان‌شرقی گفت:امسال 14 هزار بافنده فرش و قالی در استان شناسایی شدند.

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:50  توسط سراب نیوز  | 

تعطیلی مدارس سراب براثر بارش برف

برف و سرمای شدید مدارس شهرستان سراب را تعطیل کرد . روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی اعلام کرد : همه مقاطع تحصیلی این شهرستان در نوبت صبح تعطیل است . شهرستان سراب در 134 کیلومتری شرق تبریز قرار دارد
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:49  توسط سراب نیوز  | 

معرفی 2 هزار طرح برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌ها

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سراب با اشاره به صدور مجوز برای 3 هزار و 10 طرح در این شهرستان گفت: 2 هزار و 52 طرح در شهرستان سراب برای اخذ تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌ها معرفی شده‌اند

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:48  توسط سراب نیوز  | 

10 هزار نفر بر 8500 دار قالی سراب گره می‌زنند

فرماندار سراب تعداد دستگاه‌های دارقالی در شهرستان سراب را 8 هزار و 500 دستگاه دار قالی و تعداد بافندگان فرش دستباف در شهرستان سراب را 10 هزار نفر عنوان کرد.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:46  توسط سراب نیوز  | 

نخستین نمایشگاه مشاغل کسب و کار خانگی سراب افتتاح شد

 همزمان با ایام‌الله دهه فجر در مراسمی با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی، فرماندار و مدیران شهرستان سراب و بخش مهربان نخستین نمایشگاه مشاغل کسب و کار خانگی شهرستان سراب افتتاح شد.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:45  توسط سراب نیوز  | 

بانک‌ها باید تا 22 بهمن تسهیلات مشاغل خانگی را بپردازند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی:
بانک‌ها باید تا 22 بهمن تسهیلات مشاغل خانگی را بپردازند

خبرگزاری فارس: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بانک‌ها نباید با ضوابط دست و پاگیر در مسیر اشتغالزایی مانع ایجاد کنند، گفت: بانک‌ها باید تا 22 بهمن تسهیلات مشاغل خانگی را بپردازند.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:32  توسط سراب نیوز  | 

گازرسانی به 11 جایگاه CNG در آذربایجان شرقی

در دهه فجر انجام می شود؛
گازرسانی به 11 جایگاه CNG در آذربایجان شرقی
تبریز - خبرگزاری مهر: مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی از گاز رسانی به 11 جایگاه CNG در سطح استان به مناسبت گرامیداشت دهه فجر خبر داد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:30  توسط سراب نیوز  | 

بهره‌برداری از 124 پروژه تولیدی در بخش کشاورزی آذربایجان‌شرقی

بهره‌برداری از 124 پروژه تولیدی در بخش کشاورزی آذربایجان‌شرقی
تبریز - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی، از بهره‌برداری 124 پروژه زیربنایی و تولیدی در بخش کشاورزی با اشتغالزایی مولد برای یک هزار و 141 نفر در استان همزمان با ایام دهه فجر خبر داد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:30  توسط سراب نیوز  | 

وقف سنتی حسنه برای تامین مالی فعالیت‌های فرهنگی است

نماینده سراب
وقف سنتی حسنه برای تامین مالی فعالیت‌های فرهنگی است

خبرگزاری فارس: نماینده سراب گفت: جریان اسلام یک جریان فرهنگی است و فعالیت‌های فرهنگی به هزینه و سرمایه نیاز دارد

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:29  توسط سراب نیوز  | 

33 پروژه عمرانی در سراب به بهره‌برداری می‌رسد

همزمان با دهه فجر
33 پروژه عمرانی در سراب به بهره‌برداری می‌رسد
 
 

خبرگزاری فارس: فرماندار سراب گفت: همزمان با ایام‌الله دهه فجر 33 پروژه عمرانی با 90 میلیارد ریال در شهرستان سراب به بهره‌برداری می‌رسد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۴ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:25  توسط سراب نیوز  | 

نظر توسط:مجیدنصیرپورسردهایی!!

به نقل از وبلاگ سراب فردا:

نظر توسط:مجیدنصیرپورسردهایی

سلام.ازاینکه همشهریهایمان راجع به مسایل حساس هستند خوشحالم اماکمی نگران نوع گفتمان دوستان هستم خوبترانست که رعایت اخلاق وصداقت ارتقا یابد اما مطالبی که راجع به بنده مطرح شده:اینکه عزیزی درشهرمهربان بامن بوده والان حتمامصالح درنظرایشان تغییرکرده نظرایشان برای من هم محترم است امانگران رای در مهربان نیستم چراکه درحدتوان انجام وظیفه نمودم وبه نظرمردم هم احترام قائلم /راجع به فتنه تاکنون هیچ اقدامی برعلیه نظام نداشته ام بلکه همواره درخدمت نظام هستم با افتخار/درموردرای سردها کمی صبرلازمه/دانشجوی دوره دانشوری دکترای جامعه شناسی واحدتهران مرکزهستم/هیچوقت محافظ کسی نبودم وباافتخاردبیرکمیسیون بودجه مجلس بودم که رئیس ان اقای مجیدانصاری بودن که الان هم ازطرف مقام معظم رهبری عضومجمع تشخیص هستند/پیشرفت الومینا هم متاثرازمسائل ملی است که من عذرخواهی میکنم ولی بافعال شدن منطقه ویزه خلا جبران خواهدشد/من افتخارمیکنم امروزمورد محبت شهری وروستائی هستم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:54  توسط سراب نیوز  | 

فراخوان عمومی

فراخوان عمومی                                                                                فراخوان عمومی

 جوانان عزیز که دسترسی به اینترنت دارند و ساکن در مناطق سراب مرکزی و حومه ، مهربان ، دوزدوزان ، شربیان ، اسبفروشان ، ابرغان ، ملایعقوب ، آغمیون ، صائین ، رازلیق و روستاهای مربوطه وحتی در شهرهای دیگر ساکن هستند خواهشمند است هر چه سریعتر نیازهای روستا و شهر خودمان و حتی نیازها و معضلات عمومی  و مشترک اعم از راه ، کارخانه ، اعتیاد ، اشتغال ، کارخانه نفلین سنیت را به تفکیک به وبلاگ سراب نیوز ارسال کنیم تا برای هر روستا و شهر خودمان یک مرام نامه تهیه شود و از نماینده هایی که داوطلب هستند ، این خواسته های مردم منطقه سراب درخواست و در اختیار آنها قرار گیرد تا هر کدام که توانایی پیگیری و تحقق خواسته های بحق مردم شریف منطقه سراب را دارند اعلام آمادگی نمایند.

همچنین این مشکلات آرشیو می شود و سند برای ۴ سال آینده می شود تا بررسی شود که کدامیک محقق نشده است.

از طرفی باعث می شود نمایندگان فعلی به عمق نیازهای مردمی پی ببرند.

به ایمیل سایت یا به لیست نظرات نیاز هایتان را ارسال کنید.

متشکرم/سراب نیوز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:37  توسط سراب نیوز  | 

یک کشته در حادثه سقوط بهمن

سقوط بهمن در روستای صومعه سراب یک قربانی گرفت . مهدی بنی فاطمه بخشدار مرکزی سراب گفت: این حادثه که عصر دیروز رخ داد امداد گران پس از دو ساعته جستجو جسد بی جان فرد را که در برف مدفون شده بود پیدا کردند. شهرستان سراب در 130 کیلومتری شرق تبریز قرار دارد.
+ نوشته شده در  یکشنبه ۹ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:25  توسط سراب نیوز  | 

حجت‌الاسلام علی‌اکبر اکرمی در نماز جمعه این هفته

امام جمعه سراب:
نتوانیم دین خود را به نظام ادا کنیم خیانت کرده‌ایم

خبرگزاری فارس: امام جمعه سراب گفت: اگر نتوانیم دین خود را به نظام و انقلاب ادا کنیم، خیانت کرده‌ایم چراکه ما هر چه داریم از شهدا است.


ایشان همچنین به ضرورت انتخاب درست اشاره کردند و از خرج پولهایی با هویت مجهول خبر دادند و از مردم خواستند تا به پول رای ندهند و خرج پول را مساوی با عدم اعتماد به آن کاندیدا کلید بزنند.

وی همچنین اشاره کرد که این مردم هستند که می توانند جلوی این حرکت غلط را بگیرند و با عدم رای به آن کاندیدا سرنوشت شهرشان و کشورشان را تغییر بدهند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۹ بهمن۱۳۹۰ساعت 0:11  توسط سراب نیوز  | 

در آستانه انتخابات کلید خورد: محصول خدمت به مردم افزایش اعتماد به نظام است

در آستانه انتخابات کلید خورد:
نماینده سراب:
محصول خدمت به مردم افزایش اعتماد به نظام است.
خبرگزاری فارس: نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان سراب در سال‌های گذشته به یمن وحدت و همدلی منشأ تحولات قابل توجهی بوده و محصول خدمت به مردم افزایش اعتماد به نظام است.
 
 
 
 
 
 
 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۹ بهمن۱۳۹۰ساعت 0:0  توسط سراب نیوز  | 

21 بهمن، اعلام نهایی آمار تایید صلاحیت شدگان

تایید صلاحیت 2700 داوطلب نمایندگی/ افزایش 17 درصدی نسبت به مجلس هشتم

سخنگوی شورای نگهبان اعلام كرد: بیش از 2700 نفر از داوطلبان نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده اند.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 12:55  توسط سراب نیوز  | 

هر فعالیت داوطلبان نمایندگی مجلس به معنی تبلیغات زودهنگام نیست

هر فعالیت داوطلبان نمایندگی مجلس به معنی تبلیغات زودهنگام نیست

 رییس هیات مركزی بازرسی ستاد انتخابات كشور گفت: هر فعالیت داوطلبان نمایندگی مجلس به معنی تبلیغات زودهنگام نیست و نمی توانیم به داوطلبان بگوییم از خانه بیرون نیایند؛ زیرا آنها باید خود را برای یك رقابت بزرگ آماده كنند.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۸ بهمن۱۳۹۰ساعت 11:18  توسط سراب نیوز  | 

تذکر جعفر زمانی نسبت به اشتباه خبرگزاری ها

با سلام و احترام

نظر به اینکه در بعضی از وبلاگها  اینجانب را به عنوان مهندس معرفی کرده اند یاد آوری می نمایم بنده   دارای  مدرک  حسابداری از دانشگاه تهران می باشم و بیش از ۲۵ سال آشنا به امور مالی و مدیریت و بودجه هستم و از بلاگرهای محترم خواهشمند است اصلاح فرمایند .

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 19:26  توسط سراب نیوز  | 

جعفر زمانی:خود را کاندیدای مستقل میدانم

جعفر زمانی:خود را کاندیدای مستقل میدانم.

در شرایطی که کشورمان مورد تهدید جدی بیگانگان قرار دارد پرداختن به مسائل حاشیه ای را به ضرر جمهوری اسلامی ایران می دانم و هر گونه اختلاف داخلی به نفع دشمن تمام خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:42  توسط سراب نیوز  | 

آمادگی شهرداری سراب در هنگام بارش برف

  روابط عمومی شهرداری سراب از آمادگی کامل واحد خدمات شهری شهرداری در هنگام بارش برف خبر داد و گفت خدمات شهری شهرداری برای پیشگیری از حوادث ناشی از بارش برف آمادگی کامل دارد و در این راستا تعداد دو دستگاه لودر ، یک دستگاه گریدر و پنج دستگاه کامیون و یک دستگاه بیل مکانیکی با نیروی انسانی مورد نیاز آماده پاکسازی و برف روبی سطح شهر می باشد . همچنین به تعداد مکفی نمک تهیه و در موقع نیاز مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

در پایان از شهروندان عزیز در خواست می شود تا حد امکان از ریختن برف به کوچه ها و معابر خودداری کنند و طبق سالهای گذشته شهرداری را در این خصوص یاری دهند تا شاهد مسدود شدن معابر و کوچه ها نباشیم

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:16  توسط سراب نیوز  | 

بودجه عمرانی شهركهای صنعتی در سال 91 دو برابر می شود

تبریز- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهركهای صنعتی ایران از دو برابر شدن بودجه عمرانی این شهركها در سال 91 خبرداد.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:14  توسط سراب نیوز  | 

صعود کوهنوردان منطقه شمالغرب کشور به قله بزقوش سراب


یاد و خاطره کوهنورد فقید رضا حسینی اعظم گرامیباد

رضا حسینی اعظم در سال 1338 در سراب متولد شد . فعالیت کوه نوردی خود را در دوران جوانی حین تحصیل در تربیت معلم شروع نمود . بعد از استخدام در اداره برق مهربان ، گروه کوه نوردی اداره برق مهربان را تشکیل داد و برنامه های منسجمی را در آن گروه اجرا کرد پس از انتقال به اداره برق شهرستان سراب ، هیأت کوه نوردی سراب را فعال نموده و جان تازه ای به این ورزش در سراب بخشید . چندین سال به عنوان رئیس هیأت کوه نوردی سراب خدمات قابل توجهی برای این ورزش در سراب به یادگار گذاشت و پس از آن نیز همواره به عنوان یکی از ارکان اصلی هیئت کوه نوردی موجب انگیزش و تکاپوی جوانان کوه نورد گردید . ایشان در همه حال بر تشکیلات منسجم هیأت اصرار ورزیده و همیشه دغدغه اصلی وی چاپ نشریه بزقوش واجرای برنامه های گروهی بود . حتی در آخرین روزهای پربرکت خود نیز این مسائل را به اعضای هیأت گوشزد می کرد . حاصل فعالیت این بزرگوار در کوه نوردی بعدها منجر به مطرح شدن جونان سراب در تیم های ملی کوه نوردی گردید . اجرای ده ها برنامه عمومی به قلل منطقه جزو خدمات ارزنده ایشان است . اگرچه ایشان در بین ما نیست ولی تاثیرات فعالیت ایشان همواره از یاد و خاطرمان نخواهد رفت .

(برگرفته از: وبلاگ هیئت کوهنوردی سراب)

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:0  توسط سراب نیوز  | 

پاسخ به نامه کانون جوانان مهربان توسط جواد پیرانی رازلیقی

سلام جناب آقاي پيراني رازليقي
باتوجه به اهداف وبرنامه هاي شما سوال بنده از جنابعالي اين است كه آيا شما اصلاً بخش مهربان و حومه را مي شناسيد ؟ اگر مي شناسيد ميدانيد آرزوي چندين ساله مردم مهربان چيست ؟ واگر شما نماينده مردم شهرستان سراب و مهربان شديد چقدر براي برآورده شدن آرزوي مردم مهربان تلاش خواهيد كرد؟
پاسخ به سوال:
بخش مهربان را که شامل شهرهای مهربان-دوزدوزان-شربیان و روستاهای تابعه است بخوبی می شناسم و قبلامدتی خدمتگزار مردم شریف آن دیار بوده ام و بواسطه علاقه ای که به مردم شریف بخش مهربان دارم هرگز ارتباطم قطع نشده است چندی پیش هم از شهر مهربان دیداری داشتم و با تعدادی از همشهریان گفتگو کردم با کمال صداقت مشکلاتشان رادرمیان گذاشتند و از بی مهری ها گله مند بودند.
در بین مردم رفاه و آسایش کمتر به چشم می خورد بنظر می رسد مردم مشکلات معیشتی دارند بنابراین گسترش خدمات عمومی و حمایتی در بخش مهربان از اولویت برخوردار است.ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در بخش نیز لارم و ضروریست.
از خواسته و آرزوی مردم شریف بخش مهربان بخوبی آگاهم.

همه ملت در برابر قانون یکسانند و باید از حق قانونی خود بهرمند شوند. امااجرای قانون تقسیمات کشوری برعهده دولت است و دولت موظف است قانون را به درستی اجرا کند یکی از دلایل قصد بنده از نامزدی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی خدمت به مردم و وضع قوانین کارآمد و نظارت بر اجرای صحیح قانون است البته این امر مهم از مجلسی قوی و کارآمد مورد انتظار است.

مطالبات مردم شریف بخش مهربان فقط باید از طریق قانونی پیگیری شود

به مردم شریف مهربان-دوزدوزان -شربیان و روستاهای تابعه توصیه می کنم از تقابل بپرهیزند و به دور از تعصبات به کاندیدای اصلح رای دهند و اجازه ندهند افرادی از خواسته ها و مشکلات شهروندان به نفع خود سو’ استفاده کنند.
درپایان برای همرزمان شهیدم که در گلزار شهدای شهرها و روستاهای بخش مهربان آرمیده اند و من همیشه دلتنگ مهربانی های آنان هستم از خداوند متعال علو درجات را خواهانم.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:51  توسط سراب نیوز  | 

مطالب جدید سراب نیوز 1

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 6:9  توسط سراب نیوز  | 

محمد مبشری دولت آبادی

من محمد مبشری دولت آبادی کاندیدای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان سراب، فارغ از هر گونه موضع گیریهای سیاسی و به طور مستقل در انتخابات شرکت نموده ام. شخصاً خود را حامی و خادم طبقات فرودست بخصوص قشر تحصیلکرده و نخبه شهرستان می دانم. شعار بنده در انتخابات" عدالت علوی، رفاه عمومی و توسعه پایدار" است. امیدوارم در سایه الطاف الهی، مساعدت و حمایت مسئولان، شهروندان عزیز، جوانان و نخبگان؛ گامهای اساسی در جهت توسعه همه جانبه شهرمان و ارتقاء شهرستان به جایگاه واقعی خود در سطح استان و منطقه برداریم ان شاء ا...

بیوگرافی:

- تولد: 1/4/1359 روستای دولت آباد از توابع شهرستان سراب

- اخذ مدرک دیپلم متوسطه در سال 1377 از دبیرستان شهید قاضی طباطبایی سراب

- اخذ مدرک پیش دانشگاهی در سال 1378 از مرکز پیش دانشگاهی شهید رجایی سراب

- انجام خدمت مقدس دوره ضرورت ( سربازی) بین سالهای 1378-1380

- تحصیل در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور واحد تبریزبین سالهای1381-1385

- تحصیل در رشته جامعه شناسی انقلاب در مقطع کارشناسی ارشد، پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی تهران بین سالهای 1386-1389.

سوابق علمي و پژوهشی

1- پايان نامه مقطع كارشناسي با عنوان «بررسي تطبيقي هويت ملي- ديني دانش آموزان شهرستان سراب و برخي عوامل مرتبط با آن» (بررسي موردي دانش آموزان مقطع دبيرستان شهر سراب).

2- پايان نامه مقطع كارشناسي ارشد با عنوان «بررسي تطبيقي ارزش هاي اجتماعي جامعه ايران قبل و بعد از انقلاب اسلامي».

3- چاپ مقاله ای با عنوان «سرمايه اجتماعي» در روزنامه همشهري مهرماه 1387 .

4- چاپ مقاله ای با عنوان «سرمايه اجتماعي و توسعه اقتصادي» در پژوهشنامه مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام با عنوان مديريت و سرمايه اجتماعي(2) در پاييز 1388.

5- ارائه مقاله ای تحت عنوان « سرمايه اجتماعي و توسعه سياسي» به مركز تحقيقات استراتژيك مجمع تشخيص مصلحت نظام، 1388.

6- ارائه مقاله ای با عنوان «بررسي تطبيقي ارزش‌هاي اجتماعي قبل و بعد از انقلاب اسلامي ايران» به مجله دانشنامه علوم اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس تهران، زمستان 1389 .

7- چاپ مقاله ای با عنوان «بررسي روند دگرگونی ارزشی در ایران(1388- 1353)» در مجله دانشنامه علوم اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس تهران، زمستان 1389 .

8- ارائه مقاله ای با عنوان «نقش و جایگاه فرهنگ در توسعه از دیدگاه امام خمینی (ره)» موسسه مطالعات فرهنگی تهران، پاییز 1390.

9- چاپ مقاله ای با عنوان نقد و بررسی کتاب «شکست شاهانه»، اثر ماروین زونیس در کتاب نقد تاریخ نگاری انقلاب اسلامی زیر نظر مرکز اسناد انقلاب اسلامی، زمستان 1389 .

10- ارائه دو مقاله تحت عناوین: "امتیازات حکومت ولایی بر سایر حکومتها" و " وظایف ولی فقیه در حکومت اسلامی" و کسب مقام برتر در ششمین همایش بزرگ انتخاب تاریخی در شهرستان سراب ، بهار 1390 .

11- ارائه مقاله ای تحت عنوان " در اسلام جایی برای ترور نیست" به همایش بین المللی مطالعات ملی ایران ، زمستان 1390 .

12- نقد و بررسی کتاب" تحول در جامع پیشرفته صنعتی" اثر رونالد اینگلهارت .

سوابق اجرايي

1- فعالیت در بخش روابط عمومی پژوهشکده امام خمینی(ره) تهران به عنوان دستیار مدیر روابط عمومی ، طی سالهای 87 و88 .

2- فعالیت در طرح سرشماری نفوذ و مسکن عمومی 1390 به عنوان کارشناس گروه.

3- فعالیت در طرح نظرسنجی از مشترکین برق به عنوان کارشناس ناظر اجرایی شهرستان سراب تحت نظارت جهاد دانشگاهی استان اذربایجان شرقی در زمستان1390.

4- شرکت در دوره های آموزشی تسهیل گری زیر نظر سازمان بهزیستی استان آذربایجان شرقی و اخذ گواهینامه تسهیل گری در تابستان 1390.

5- عضويت بسيج عادي در پايگاه شهيد كاتبي سراب از تاريخ 30/4/84 تا 2/4/89

6- عضويت بسیج فعال از تاريخ 3/4/89 به بعد

ما شيفتگان خدمتيم نه تشنگان قدرت

........در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 5:51  توسط سراب نیوز  | 

احراز صلاحیت مجدد، رد شده های هیات نظارت محتمل است 90/11/05

 رییس هیات نظارت بر انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی گفت: احراز صلاحیت مجدد داوطلبانی كه توسط هیات های نظارت رد شده اند، با بررسی دوباره پرونده ها و شكایات محتمل است.

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 4:45  توسط سراب نیوز  | 

فرماندار شهرستان سراب: 40 روستای سراب فاقد شبکه آبرسانی هستند .!

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان سراب با بیان اینکه اعتبارات اختصاصی برای نگهداری سدها کافی نیست، گفت: 40 روستای سراب فاقد شبکه آبرسانی هستند.

 

 

 

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 4:43  توسط سراب نیوز  | 

پیش بینی دوره آموزشی برای نامزدهای انتخابات

قطار انتخابات بر ریل قانون حركت می كند/ پیش بینی دوره آموزشی برای نامزدهای انتخابات

تهران- جانشین رییس ستاد انتخابات كشور تاكید كرد: قطارانتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی بر ریل قانون حركت می كند.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ بهمن۱۳۹۰ساعت 0:23  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 6 :تپه های سراب

تپه‌ باستاني‌ قلعه‌جوق‌

اين‌ تپه‌ در 15/2 كيلومتري‌ شمال‌ سراب‌ در كنار جادة‌ سراب‌ - رازليق‌ و دهكده‌ ايكه‌ نام‌ قلعه‌ جوق‌ را دارد قرار گرفته‌ است‌. اين‌ تپه‌باستاني‌ از قلعه‌اي‌ كه‌ بر روي‌ آن‌ بوده‌ و آثارش‌ باقيست‌ نام‌ گرفته‌ است‌ و آثار قلعه‌ به‌ صورت‌ خشت‌ و گل‌ ديده‌ مي‌شود.

اين‌ تپة‌ بزرگ‌ ارتفاعي‌ 30 متري‌ و مساحت‌ تقريبي‌ 20 هزار مترمربعي‌ دارد كه‌ مورد استفاده‌ و خاك‌برداري‌ زارعين‌ دهكده‌ قلعه‌ جوق‌قرار گرفته‌ و بيش‌ از نصف‌ آن‌ غارت‌ شده‌ است‌. در نتيجه‌ خاك‌برداري‌ برشهاي‌ مختلفي‌ به‌ وجود آمده‌ كه‌ در بعضي‌ جاها ديواره‌هاي‌بلندي‌ با ارتفاع‌ نزديك‌ 5 متر ديده‌ مي‌شود كه‌ از خشت‌هاي‌ بزرگي‌ كه‌ در بناهاي‌ مادي‌ وجود دارد ساخته‌ شده‌ است‌.

علاوه‌ بر خشتهاي‌ مربوط‌ به‌ دورة‌ مادها، انواع‌ سفالهاي‌ مختلف‌ از هزاره‌ دوم‌ قبل‌ از ميلاد قرون‌ اوليه‌ اسلامي‌ در آن‌ يافت‌ مي‌شود.سفالهايي‌ از دوران‌ ماقبل‌ تاريخ‌ و سفالهايي‌ مرصع‌ «سفال‌ قرمز رنگ‌ كه‌ جابجا بوسيله‌ قطعات‌ كاشي‌ با لعاب‌ فيروزه‌اي‌ مرصع‌ شده‌است‌» يا انواع‌ سفالهاي‌ دورة‌ پارت‌ در انواع‌ مختلف‌ و بحد وفور پيدا مي‌شود.در برشهاي‌ خاك‌برداري‌ زراعتي‌ دو لايه‌ مشخص‌ خاكستر و زغال‌ كه‌ حاكي‌ از آتش‌سوزي‌ مي‌باشد ديده‌ مي‌شود. در ميان‌ لايه‌هاي‌خاكستر بقاياي‌ آثار ساختماني‌ و وسايل‌ زندگي‌ نشان‌ دهندة‌ استمرار حيات‌ اجتماعي‌ و تجديد فعاليت‌ در اين‌ شهرك‌ و قلعه‌ مي‌باشد.اين‌ آثار به‌ صورت‌ استخوان‌ حيوانات‌ اهلي‌ - سفالينه‌ها - قطعات‌ اپسيدين‌ - سنگ‌ چخماق‌هاي‌ تراشيده‌ و صيقلي‌ ديده‌ مي‌شود.با يك‌ نظر دقيق‌ از نقطه‌ نظر جغرافيايي‌ معلوم‌ مي‌شود، وجود قلعه‌اي‌ در مخروط‌ افكنه‌ رودخانة‌ پشتو بر سردره‌ رازليق‌،دره‌اي‌ كه‌ به‌ سبلان‌ منتهي‌ مي‌شود، و وجود سنگ‌ نبشته‌ رازليق‌ در يك‌ و نيم‌ منزلي‌ آن‌ (5/10 كيلومتري‌) اهميت‌ تاريخي‌ دوران‌اورارتي‌ و سوق‌الجيشي‌ اين‌ تپه‌ عظيم‌ و ساخلوي‌ آن‌ را معلوم‌ مي‌كند.

تپه‌ باستاني‌ ابرغان‌

در 25 كيلومتري‌ جنوب‌ سراب‌،تپه‌اي‌ به‌ ارتفاع‌ تقريبي‌ 20 متر با ثبت‌ تاريخي‌ 798 قرار دارد كه‌ داراي‌ سفالينه‌هاي‌ قرمز سياه، قهوه‌اي‌ سوخته‌، سفيد مهر خورده‌ لعابدار و نيز مصالح‌ ساختماني‌ به‌ صورت‌ خشت‌ و ملات‌ گچ‌ و آهك‌ و بقاياي‌ حيونات‌ اهلي‌مي‌باشد.

تپه‌ باستاني‌ امام‌ چاي‌

روستاي‌ امام‌ چاي‌ در 28 كيلومتري‌ سراب‌ واقع‌ شده‌ است‌. در شمال‌ شرقي‌ روستا تپه‌اي‌ باستاني‌ به‌ نام‌ امام‌ چاي‌ با ثبت‌ تاريخي‌800 وجود دارد. مساحت‌ تپه‌ نزديك‌ به‌ چهار هزار متر مربع‌ و ارتفاع‌ آن‌ از زمينهاي‌ اطراف‌ در حدود 20 متر مي‌باشد. از اين‌ تپه‌مقداري‌ خاك‌برداري‌ جهت‌ زراعت‌ نموده‌اند و در اين‌ عمل‌ برشهايي‌ عمودي‌ در تپه‌ بوجود آورده‌ است‌ و در اين‌ برشها از بالا به‌پايين‌ چنين‌ وضعي‌ ديده‌ مي‌شود.

1 - مقداري‌ قبور اسلامي‌ كه‌ كاملاً جديد مي‌باشد.

2 - يك‌ رگه‌ مربوط‌ به‌ يك‌ دورة‌ حيات‌ انساني‌ بر روي‌ تپه‌ با سفالهاي‌ مختلف‌: نخودي‌ و قرمز آجري‌ مربوط‌ به‌ هزاره‌ قبل‌ از ميلاد.

3 - يك‌ رگه‌ آثار خاكستر و زغال‌ از يك‌ آتش‌سوزي‌.

4 - در زير رگه‌ خاكستر يكدوره‌ ديگر تاريخي‌ با سفالهاي‌ مختلف‌ خشت‌ خام‌ به‌ چشم‌ مي‌خورد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳ بهمن۱۳۹۰ساعت 0:35  توسط سراب نیوز  | 

اعلام نتایج شکایات داوطلبان ردصلاحیت‌شده

به گفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، این شورا هم طبق قانون ۲۰ روز برای بررسی شکایت داوطلبان معترض مهلت دارد و نتیجه قطعی بررسی صلاحیت‌ها اول اسفندماه از سوی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

هیئت‌های نظارت استانی نتایج شکایات داوطلبان ردصلاحیت‌شده مجلس نهم را به بخشداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور اعلام کرد.

هیئت‌های نظارت استانی تا ساعت ۲۴ شب‌گذشته نتیجه شکایات داوطلبان را به بخشداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور اعلام کرد.

براساس اعلام شورای نگهبان، داوطلبانی که از سوی هیئت‌های استانی صلاحیتشان مورد تأئید قرار نگرفته است، طبق تبصره ۳ ماده۵۲ قانون برای اعلام اعتراض ۲۴ ساعت زمان دارند تا اعتراضشان را به صورت مکتوب به شورای نگهبان ارائه کنند.

به گفته عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، این شورا هم طبق قانون ۲۰ روز برای بررسی شکایت داوطلبان معترض مهلت دارد و نتیجه قطعی بررسی صلاحیت‌ها اول اسفندماه از سوی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

به گزارش فارس،براساس اعلام شورای نگهبان، داوطلبان معترض از ساعت ۸ صبح الی ۱۶ می‌توانند به «آدرس تهران خیابان انقلاب - خیابان حافظ - پایان‌تر از تالار وحدت- ورزشگاه شهید حیدرنیا مراجعه کنند؛ داوطلبان غیرتهرانی نیز باید به دفا‌تر استانی نظارت و بازرسی شورای نگهبان مراجعه کنند. جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی همچنین به لیست ارایه شده از سوی این حزب به جبهه متحد اصولگرایان اشاره کرد و گفت: ارایه چنین لیست‌هایی می‌تواند کمک کند تا افراد اصلح را از این لیست‌ها انتخاب کرده و در ‌‌نهایت به ۳۰ نفر برسند؛ بنابر این جبهه متحد اصولگرایان نیز از میان همین لیست‌ها، لیست نهایی را در می‌آورد.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۳ بهمن۱۳۹۰ساعت 0:24  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 5 :مساجد سراب

مسجد جامع‌

اين‌ مسجد بدون‌ گلدسته‌ و مناره‌ بوده‌ و از نظر ساختماني‌ شامل‌ يك‌ شبستان‌ بزرگ‌ و يك‌ حياط‌ كوچك‌ در سمت‌ غربي‌ آن‌، دو درب‌ورودي‌ يكي‌ در شرق‌ و ديگري‌ در ضلع‌ غربي‌ كه‌ حياط‌ غربي‌ را به‌ مسجد مربوط‌ مي‌سازد و سه‌ محراب‌ و يك‌ منبر و 36 ستون‌، و29 ستون‌ كاذب‌ (نيم‌ ستوني‌ كه‌ به‌ ديوار چسبيده‌ يا ربع‌ ستوني‌ كه‌ در كنجهاي‌ شبستان‌ قرار دارد) كه‌ طاقهاي‌ جناقي‌ و گنبدهاي‌ مدور بر آنها نهاده‌ شده‌ است‌. درب‌ ورودي‌ شرقي‌ داراي‌ كتيبه‌اي‌ است‌ مرمرين‌ با خط‌ نسخ‌ متداول‌ دورة‌ گوركانيان‌ و تركمانان‌ آق‌ قويونلو ومعاصر سلطنت‌ ابوالنصر اوزون‌ حسن‌ آق‌قويونلو است‌. درب‌ ورودي‌ به‌ وسيلة‌ ده‌ پله‌ به‌ صحن‌ شبستان‌ مربوط‌ مي‌شود و در بدنة‌ديوار جنوبي‌ پلكان‌، سنگ‌ مرمر كوچكي‌ كار گذارده‌ شده‌ و بر آن‌ جملة‌ «الشفاء في‌ اليوم‌ بنت‌ الياس‌» حك‌ گرديده‌ است‌. درب‌ورودي‌ غربي‌ با اصالت‌ و قدمت‌ خود روبروي‌ درب‌ شرقي‌ قرار دارد. محل‌ دربها در امتداد ستونهاي‌ رديف‌ اول‌ و دوم‌ از طرف‌ شمال‌شبستان‌ مي‌باشد و وقتي‌ از درب‌ غربي‌ وارد مي‌شويم‌ شبستان‌ مسجد به‌ صورت‌ دالاني‌ در ميان‌ ستونهاي‌ رديف‌ اول‌ و دوم‌ ديده‌مي‌شود و درب‌ ديگري‌ در سالهاي‌ اخير جهت‌ تفكيك‌ شبستان‌ به‌ سه‌ قسمت‌، تعبيه‌ شده‌ و عاريتي‌ است‌. درب‌ غربي‌ به‌ وسيلة‌ 7پله‌ بلند سنگي‌، حياط‌ كوچك‌ غربي‌ را به‌ شبستان‌ مربوط‌ مي‌سازد. شبستان‌ مسجد امتداد شرقي‌ و غربي‌ داشته‌ و محرابهاي‌ سه‌ گانه‌در ضلع‌ جنوبي‌ آن‌ تعبيه‌ شده‌ است‌.شبستان‌ مجموعه‌اي‌ است‌ از 60 گنبد كه‌ همة‌ آنها (به‌ استثناي‌ رديف‌ چهارم‌ از مشرق‌) مستقيماً بر روي‌ طاق‌ جناقي‌ و ستونهانهاده‌ شده‌ است‌. ارتفاع‌ متوسط‌ آنها از كف‌ شبستان‌ در حدود 5/4 متر مي‌باشد. اما رديف‌ چهارم‌ كه‌ بلندتر از سايرين‌ بوده‌ و 20/6 متر ارتفاع‌ دارد بر روي‌طاق‌ نماهاي‌ بلند و فيلگوشها قرار دارد، طول‌ شبستان‌ 5/47 متر و عرض‌ آن‌ 21 متر مي‌باشد.بدنه‌ داخلي‌ مسجد تزئيناتي‌ ندارد و حتي‌ آجرچيني‌ آن‌ اغلب‌ ساده‌ و بدون‌ تزئين‌ مي‌باشد. فواصل‌ ستونها از همديگر متغير و دررديف‌ اول‌ غربي‌ به‌ ترتيب‌ از شمال‌ به‌ جنوب‌ 35/2 متر مي‌باشد ولي‌ اين‌ ترتيب‌ در رديفهاي‌ شرقي‌ كه‌ ستونهاي‌ بزرگ‌ و يا هشت‌ضلعي‌ دارد به‌ كلي‌ بر هم‌ مي‌ريزد. اما در رديف‌ چهارم‌ فاصلة‌ دو ستون‌ از همديگر به‌ 82/5 متر مي‌رسد. ابعاد آجرهايي‌ كه‌ درساختمان‌ بدنه‌ به‌ كار رفته‌ 6*24*24 سانتي‌متر مي‌باشد.منبر مسجد چوبي‌ بوده‌ و 7 پله‌ بلندي‌ و به‌ طول‌ 6/3 متر و ارتفاع‌ 10/2 متر مي‌ باشد و در بالاي‌ سطح‌ شرقي‌ آن‌ نام‌ واقف‌ آن‌ با خط‌ثلث‌ زيبا و از چوب‌ سفيد منبت‌كاري‌ شده‌ است‌. اين‌ مسجد داراي‌ سه‌ محراب‌ مي‌باشد، يكي‌ در رديف‌ سوم‌ گنبدها از مغرب‌، دوم‌ در رديف‌ 4 از مشرق‌ كه‌ پوشش‌ معمولي‌ از گچ‌ وتزئينات‌ بسيار ابتدايي‌ دارد. سوم‌ محرابي‌ بسيار نفيس‌ و زيبا از كاشي‌ لعابدار برجسته‌ كه‌ با وجود صدمات‌ مختلفي‌ كه‌ در طي‌ دوران‌عمر خود ديده‌ است‌ باز از زيبايي‌ قابل‌ توجهي‌ برخوردار است‌. ارتفاع‌ محراب‌ بطور كلي‌ 175 سانتي‌متر و عرض‌ آن‌ از گوشه‌ لچكها132 سانتي‌متر مي‌باشد. داخل‌ محراب‌ از كاشي‌ يك‌ پارچه‌ با نقوش‌ برجسته‌ (اسليمي‌ خطايي‌ يا خرطوم‌ فيلي‌) و لعاب‌ فيروزه‌اي‌ساخته‌ شده‌ و لچكهاي‌ بالا نيز از همان‌ جنس‌ مي‌باشد. مابين‌ طاق‌ محراب‌ و لچكها يك‌ حاشيه‌ 30 سانتي‌متري‌ از قطعات‌ كاشي‌لعابدار به‌ رنگ‌ كرم‌ و با خطوط‌ برجسته‌ كه‌ با رنگ‌ سبز قلم‌گيري‌ و با رنگ‌ طلايي‌ تذهيب‌ شده‌ است‌، محراب‌ را قاب‌ گرفته‌ ولي‌قسمت‌ اعظم‌ آن‌ ريخته‌ و ظاهراً گم‌ شده‌ است‌. مسجد جامع‌ سراب‌ كه‌ تاريخ‌ بناي‌ آن‌ به‌ قرن‌ نهم‌ هجري‌ قمري‌ مي‌رسد، با شماره‌ 797 به‌ ثبت‌ رسيده‌ است‌.

مسجد اوچ‌ گوزلي‌ (سه‌ چشمه‌)

در كوچة‌ صراف‌ در يك‌ ميدانگاهي‌ كوچك‌، واقع‌ شده‌ است‌. سقف‌ مسجد تيرپوش‌ و بر روي‌ ستونهاي‌ چوبي‌ نهاده‌ شده‌ است‌.نماي‌ خارجي‌ مسجد ساده‌ بوده‌ ولي‌ بر بالاي‌ پنجره‌هاي‌ آن‌ تعداد زيادي‌ كاشيهاي‌ لعابدار به‌ عنوان‌ تزئين‌ كار گذاشته‌ شده‌ كه‌ اغلب‌آنها از مسجد جامع‌ مخصوصاً قطعات‌ افتاده‌ از محراب‌ قديمي‌ آن‌ نقل‌ و بر ديوار نصب‌ شده‌ است‌، و به‌ ترتيب‌ از راست‌ به‌ چپ‌ باقيد شماره‌ پنجره‌ نام‌ برده‌ مي‌شود: الف‌ - بر ديوار شرقي‌ هفت‌ قطعه‌، ب‌ - بر ديوار جنوبي‌ هفت‌ قطعه‌ كاشي‌ لعابدار و دو قطعه‌ سنگ‌نبشته‌. يكي‌ از اين‌ سنگ‌ نبشته‌ها كه‌ بر بالاي‌ سر درب‌ مسجد نصب‌ شده‌ است‌ تاريخ‌ تجديد بناي‌ مسجد را نشان‌ مي‌دهد كه‌ 1321هجري‌ قمري‌ مي‌باشد و علاوه‌ بر آن‌ مطالب‌ زير را نيز در بردارد.

«جد فيه‌ البيت‌ و زاد عليه‌ الجناب‌ المستطاب‌ فخر المجتهدين‌ الحاج‌ سيدرضا في‌ سنة‌ احدي‌ و عشرين‌ بعد الف‌ و ثالثه‌ مائه‌». جنس‌اين‌ سنگ‌ رسوبي‌ و رنگ‌ آن‌ سبز خاكستري‌ روشن‌ است‌. بر ازارة‌ سمت‌ راست‌ ديوار جنوبي‌ يك‌ قطعه‌ سنگ‌ گرانيت‌ شكسته‌، برديوار پايه‌بندي‌ شده‌ است‌ كه‌ يك‌ پر برگ‌ دارد و در رديف‌ خارجي‌ داراي‌ 22 برگ‌ و داخلي‌ 6 برگ‌ مي‌باشد.مجموعه‌اين‌عناصرزيبايي‌ تحسين‌ برانگيزي‌ را به‌ اين‌ بناي‌ تاريخي‌ بخشيده‌ است‌
+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ بهمن۱۳۹۰ساعت 23:55  توسط سراب نیوز  | 

حضور۴۵۰ نفر از دانش‌آموزان سراب در مناطق عملیاتی دفاع‌مقدس

خبرگزاري دانشجويان ايران - تبريز
سرويس: فرهنگ و حماسه

بيش از 450 نفر از دانش‌آموزان بسيجي شهرستان سراب در قالب اردوهاي راهيان نوربه مناطق عملياتي جنوب كشور اعزام شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران -منطقه آذربايجان‌شرقي- سرهنگ پاسدار قربانعلي نور محمدي فرمانده سپاه ناحيه سراب روز گذشته در مراسم بدرقه زائرين، بازديد كاروان زيارتي راهيان نور از مناطق عملياتي دفاع مقدس را مؤثرترين كار فرهنگي در مقابل هجمه‌هاي دشمنان دانست و تأكيد كرد: ما بايد با گسترش اين‌گونه حركت‌هاي ارزشي و فرهنگي، نگذاريم دشمن بر افكار و بينش جوانان ما نفوذ كند.

وي افزود: اعزام كاروان‌هاي راهيان نور حركتي ارزشمند در انتقال مباني فكري انقلاب و فرهنگ ايثار و شهادت به جوانان است.

وي هدف از برگزاري اين اردوها را الهام‌گيري از رشادت‌ها و شجاعت‌هاي رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و انتقال آن به نسل جديد و تحكيم پيوند ارزشي و فرهنگي نسل جوان آن دوران با نسل جوان امروز عنوان كرد.

وي ادامه داد: دشمن از سه طريق تهديد سخت و نيمه سخت نظامي،‌ ايجاد ناآرامي‌هاي داخلي و نيز تهديدات فرهنگي كشور ما را مورد هجمه قرار داده و در اين ميدان بايد همه به هوش و آگاه باشيم.

نورمحمدي اظهار كرد: بيش از450 نفر از دانش‌آموزان بسيجي به مدت پنج روز عازم مناطق عملياتي در جنوب كشور مي‌شوند. شركت‌كنندگان در اين اردو از مناطق اروندكنار،دهلاويه ، فاو،هويزه و خرمشهر بازديد خواهند كرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ بهمن۱۳۹۰ساعت 13:54  توسط سراب نیوز  | 

خبر فوری (اسامی افراد تایید شده ها و رد صلاحیت شده ها)

 

خبر فوری                                         خبر فوری

بالاخره پس از کلی تاخیر ، اعلام نتایج ساعت۱۱:۳۰ امروز ۲/۱۱/۹۰ اعلام شد. 

خبرهای درگوشی حاکی از این است که مجید نصیرپور دوباره به کورس رقابت برگشته و ۴نفر دیگر صلاهیتشان محرز نگردید.

همچنین علی احمد زاده ایوق هم با کارت قرمز شورای نگهبان مواجه شد.که با توجه به ماده ۲۸ بند ۱ میباشد که بند ۱ به شرح زیر می باشد:

1 - اعتقاد و التزام عملي به اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران.

 همچنین جناب آقای جعفر زمانی به علت نقص در پرونده تحصیلی به ستاد انتخاباتی واقع در تبریز احضار شدند که با ارایه مستندات مشکل رفع شد.

 

 

تا کنون :

 حسین انواری، امیر صنعتی مهربانی، مهناز بهمنی ، خسرو آزادفر و علی احمد زاده ایوق رد صلاحیت شده اند.

تا ۲۰ روز دیگر یعنی ۲۲/۱۱ و بررسی شکایت داوطلب رد شده توسط شورای نگهبان هنوز اسامی نهایی معلوم نیست.

تاکنون هشت نفر تایید شده: مجید نصیرپور،جعفر زمانی،رضا رسولی شربیانی،جواد پیرانی رازلیقی،ناصر نظری،احمد ملکی،سید حسین علیا نسب و محمد مبشر دولت ابادی کارت سبز گرفته و مجاز به ادامه راه می باشند.

و پنج نفر کارت قرمز گرفته :مهناز بهمنی،خسرو ازادفر، حسین انواری، امیر صنعتی و علی احمد زاده ایوق

 و یوسف داوودی خودش با انصراف از عرصه رقابتها حذف شد.

از امروز کاندیداهای تایید شده تا ۱۵ روز قبل از رای گیری فرصت دارن تا حوزه انتخابیه خود را تغییر دهند.

و داوطلبینی که با مهر عدم احراز صلاحیت مواجه شده اند دو مرحله دیگر در اختیار دارند تا بتوانند شورای نگهبان را قانع به صلاحیت خود کنند.

 

 

پس  تا قبل اعلام نهایی لیست انتخاباتی توسط فرمانداری ها ۳/۱۲/۹۰ وقت باقی است.

همچنین آغاز رقابت هفت روزه کاندیداها ۴/۱۲ الی ۱۰/۱۲ بوده و برگزاری انتخابات ۱۲/۱۲/۹۰ می باشد.

دوستان به نظر سنجی ای که سمت راست آمده عنایت بفرمایید.نظر سنجی قبلی به علت امکان تقلب حذف شد.در این نظر سنجی هر کس فقط یکبار حق رای دارد.

همچنین صفحاتی برای هر کاندیدا طراحی شده که به زودی تکمیل می شود

صندلی داغی که مربوط به نمایندگان است قرار است برای تسهیل در انتخاب شما باشد

متن نامه به نمایندگان با توجه به نظرات تایید نشده توسط ادمین طراحی شده

قرار است با همه تند برخورد شود بنابرین دلخور نشوید قصد ما اهانت یا تخریب نیست (این طبیعت صندلی داغ است)

ما کلا بی طرفیم و این را به مرور زمان ثابت خواهیم کرد .نوبت به خانم و آقایان دیگر هم خواهد رسید.

وب سایت زیر مربوط به نمایندگان سراب است:

http://www.ipe9.com/majles90/?page=Section&id=75&pg=1

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ بهمن۱۳۹۰ساعت 12:3  توسط سراب نیوز  | 

خبر فوری (اسامی افراد تایید شده و رد صلاحیت شده)

تاکنون هیچ خبری مبنی بر رد صلاحیتها اعلام نشده و به کاندیداها جهت حضور در فرمانداری اطلاع داده شده

ساعت ۱۰:۵۰ می باشد به شایعات پخش شده توجه نکنید

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ بهمن۱۳۹۰ساعت 10:49  توسط سراب نیوز  | 

اخبار آنلاین احراز صلاحیتها/با ما همراه باشید

تا کنون فاکسی در فرمانداری دریافت نشده و تا ساعت ۲۴ امشب به اطلاع کاندیدا ها خواهد رسید.

به محض دریافت خبر جدید به اطلاع همشهریان عزیز خواهد رسید.

+ نوشته شده در  شنبه ۱ بهمن۱۳۹۰ساعت 23:21  توسط سراب نیوز  | 

نانوانایی‌های چندمنظوره در سراب دایر می‌شود

مدیر اداره بازرگانی شهرستان سراب گفت: برای رفاه حال مردم و جلوگیری از اتلاف وقت مصرف‌کنندگانع برای نانوایی‌های چندمنظوره (لواش پزی، سنگگ پزی و نان بربری ) مجوز فعالیت صادر می‌شود.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱ بهمن۱۳۹۰ساعت 18:58  توسط سراب نیوز  | 

اعلام نتیجه شکایات داوطلبان رد صلاحیت‌شده تا ساعت24/24 ساعت مهلت برای اعتراض

سخنگوی شورای نگهبان با بیان اینکه هیئت‌های نظارت استانی تا ساعت 24 امروز نتیجه شکایات داوطلبان را به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها ارائه خواهند کرد، گفت: داوطلبانی که از سوی هیئت‌های استانی صلاحیتشان مورد تأئید قرار نگرفته است، برای اعلام اعتراض 24 ساعت زمان دارند.
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به پایان بررسی اعتراض داوطلبانی که صلاحیت آنها از سوی هیئت اجرایی تائید نشده است، گفت: بعد از اینکه هیئت‌های اجرایی درباره صلاحیت داوطلبان محترم اعلام نظر کردند، فرصت قانونی چهار روزه برای اعتراض به نظر هیئت‌های اجرایی برای داوطلبان مهیا بود و شکایت داوطلبانی که اعتراض کردند، در هیئت‌های استانی با کسب نظر ار هیئت مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هیئت‌های نظارت استانی تا پایان ساعت کاری امروز نتیجه رسیدگی به شکایات داوطلبان را به بخشداری‌ها و فرمانداری‌های سراسر کشور ارائه خواهد کرد گفت که منظور از ساعت کاری امروز، تا ساعت 24 را شامل می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین گفت: داوطلبانی که از سوی هیئت‌های استانی صلاحیتشان مورد تأئید قرار نگرفته است، طبق تبصره3 ماده52 قانون برای اعلام اعتراض 24 ساعت زمان دارند تا اعتراضشان را به صورت مکتوب به شورای نگهبان ارائه کنند.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان طبق قانون 20 روز برای بررسی شکایت داوطلبان معترض مهلت دارد،گفت: نتیجه قطعی بررسی صلاحیت‌ها اول اسفندماه از سوی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان در پایان گفت: داوطلبان معترض به نظر هئیت‌های استانی در تهران تا 24 ساعت از زمان ابلاغ نظر هیئت‌های استانی، می‌توانند از ساعت 8 صبح الی 16 به آدرس تهران خیابان انقلاب- خیابان حافظ- پایان‌تر از تالار وحدت- ورزشگاه شهید حیدرنیا مراجعه کنند؛ داوطلبان غیرتهرانی نیز باید به دفاتر استانی نظارت و بازرسی شورای نگهبان مراجعه کنند.
+ نوشته شده در  شنبه ۱ بهمن۱۳۹۰ساعت 16:8  توسط سراب نیوز  | 

کاندیداهای رد صلاحیت شده توسط شورای نگهبان

امروز شنبه یکم بهمن ۹۰ روز  اعلام نتايج رسيدگي به شكايت‌هاي داوطلبان مجلس نهم به فرمانداري‌ها مي باشد.

همچنین امروز نتیجه بررسی صلاحیتهای داوطلبان مجلس نهم توسط شورای نگهبان توسط فرمانداري‌ها اعلام خواهد شد.

فعلا تا این ساعت (یعنی ساعت ۱۴) هنوز خبری توسط فرمانداری سراب مبنی بر نتایج بررسیها اعلام نشده است.

تاکنون نتیجه عدم احراز صلاحیت داوطلبان توسط هیئتهای اجرایی اعلام شده که مبنی بر بندهای هفتگانه زیر می باشد.

 که صلاحیت پنج نفر از کاندیداهای سراب بر اساس بند اول و سوم محرز نگردیده و نتیجه شکایت بر نتایج اعلامی هم امروز مشخص خواهد شد. 

1 - اعتقاد و التزام عملي به اسلام و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران.
2 - تابعيت كشور جمهوري اسلامي ايران.
3 - ابراز وفاداري به قانون اساسي و اصل مترقي ولايت مطلقه فقيه.
4 - داشتن مدرك تحصيلي كارشناسي ارشد يا معادل آن
5 - نداشتن سوء شهرت در حوزه انتخابيه.
6 - سلامت جسمي در حد برخورداري از نعمت بينائي، شنوائي و گويائي.
7 - حداقل سن سي سال تمام و حداكثر هفتاد و پنج سال تمام.

اسامی کاندیداهای اخطار گرفته تا کنون به شرح زیر می باشد:

مجید نصیرپور سردهایی، حسین انواری، امیر صنعتی مهربانی، مهناز بهمنی و خسرو آزادفر رد صلاحیت شده اند.

تا ۲ اسفند  و نهایی شدن اسامی فعلا معلوم نیست چه کسانی کارت زرد و چه کسانی با کارت قرمز مواجه خواهند شد و چه کسانی رنگ کارت سبز را خواهند دید. 

آیا با موج دوم بررسی ها ممکن است افراد بیشتری از رقابت کرسی سراب جا بمانند؟

منتظر خبرهای تکمیلی توسط سراب نیوز باشید.

 

+ نوشته شده در  شنبه ۱ بهمن۱۳۹۰ساعت 14:24  توسط سراب نیوز  | 

يكم بهمن؛ نتايج رسيدگي به شكايت‌هاي داوطلبان به فرمانداري‌ها اعلام مي شود

 

کدخدایی

فرمانداری سراب کاندیداها را روز شنبه 1/11/90 دعوت کرده است.

يكم بهمن؛ نتايج رسيدگي به شكايت‌هاي داوطلبان به فرمانداري‌ها اعلام مي شود

سخنگوي شوراي نگهبان گفت: شنبه يكم بهمن، نتايج رسيدگي به شكايات داوطلبان نهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي به فرمانداري‌هاي حوزه‌هاي انتخابيه اعلام خواهد شد.

 

کدخداییدكتر كدخدايي در مصاحبه با واحد مركزي خبر، با بيان اينكه بررسي صلاحيت داوطلبان در هيئت‌هاي اجرايي پايان يافته است، افزود: كساني كه درخصوص نظر اين هيئت‌ها شكايت و اعتراض داشتند مي‌توانستند از 24 دي به مدت چهار روز، شكايت خود را به هيئت‌هاي نظارت استاني اعلام كنند.
وي با بيان اينكه هيئت‌هاي استاني و مركزي نظارت بر انتخابات از 25 دي تا يكم بهمن فرصت رسيدگي و اعلام نتايج شكايات داوطلبان نمايندگي مجلس نهم به فرمانداري‌ها را دارند، گفت: كساني كه صلاحيتشان تاييد نشده باشد، مي توانند براساس تبصره 3 ماده52 قانون انتخابات، اعتراض خود را از 2 تا 21 بهمن به شوراي نگهبان اعلام كنند.
سخنگوي شوراي نگهبان افزود: پس از اين مرحله نيز داوطلبان معترض مي‌توانند در دو مرحله ديگر درخواست بررسي صلاحيتشان را مطرح كنند.
كدخدايي به داوطلبان و مردم اين اطمينان داد كه هيئت مركزي و هيئت‌هاي استاني نظارت بر انتخابات نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي وظايف قانوني خود را به بهترين نحو انجام خواهند داد و به شكايت‌ها به طور دقيق و بر وفق قانون رسيدگي خواهند كرد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱ بهمن۱۳۹۰ساعت 10:29  توسط سراب نیوز  |