سراب نیوز

سایت خبری تحلیلی سیاسی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی سراب نیوز

جدول زمانبندي انتخابات؛ گام به گام از ثبت نام تا اعلام ليست نهائي داوطلبان

جدول زمانبندي انتخابات؛ گام به گام از ثبت نام تا اعلام ليست نهائي داوطلبان 
+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ساعت 17:30  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 4 :بقعه های سراب

مقبرة‌ مغولي‌ اسفتستان‌

بناي‌ شكسته‌ و ويران‌ منسوب‌ به‌ دورة‌ مغول‌ در قريه‌ اسفتستان‌ 6 كيلومتري‌ شرق‌ سراب‌ واقع‌ شده‌، بنايي‌ است‌ آجري‌ و مركب‌ ازچندين‌ اطاق‌ و يك‌ راهرو. نصف‌ سردر آن‌ ريخته‌ وآنچه‌ باقيمانده‌ پاية‌ راست‌ سردر مي‌باشد، عرض‌ پايه‌ 7/1 متر قطر ديوار ياعمق‌ درگاهي‌ 60/1 متر مي‌باشد. از طاق‌نماي‌ درگاهي‌، به‌ طور پراكنده‌ باقيمانده‌ كه‌ تزئيناتي‌ به‌ صورت‌ مقرنس‌ كاري‌ از آجرلعاب‌داشته‌ است‌. اين‌ بنا هم‌ به‌ مسجد و هم‌ به‌ يك‌ مقبره‌ شباهت‌ دارد ولي‌ همه‌ كس‌ آن‌ را چنانچه‌ هست‌ ديده‌اند و هيچ‌ خاطره‌اي‌ از آن‌ ندارند. به‌ هرحال‌ اين‌ بنا مسجد يا مقبره‌ بوده‌ است‌. اين‌ بناي‌ جالب‌ توجه‌، با يك‌ سردربلند مجلل‌ كه‌ حواشي‌ و نغولها و طاق‌ نما و طاقچه‌هاي‌ آن‌با كاشي‌ تزئين‌ يافته‌ بوده‌، ارتفاعي‌ نزديك‌ به‌ 10 متر داشته‌ فعلاً آنچه‌ از پايه‌ باقيمانده‌ در حدود 6 متر مي‌باشد.از خود مقبره‌ به‌علت‌ عدم‌ توجه‌ چيزي‌ باقي‌ نمانده‌ است‌.

امامزاده‌ها

امامزاده‌ بزرگ‌

بيوك‌ امامزاده‌ (امامزاده‌ بزرگ‌) در جنوب‌ غربي‌ سراب‌ و چسبيده‌ به‌ قبرستان‌ عمومي‌ شهر واقع‌ شده‌ است‌ و نام‌ امامزاده‌ را كسي‌نمي‌داند و سابقه‌ تاريخي‌ مكتوبي‌ دربارة‌ آن‌ پيدا نشده‌ است‌، لذا به‌ شرح‌ خود بنا و ضمايم‌ آن‌ مي‌پردازيم‌.امامزاده‌ داراي‌ يك‌ درب‌ ورودي‌ چوبي‌ ساده‌ با سردر آجري‌ مي‌باشد. عرض‌ سردر (پايه‌ها 76/1 متر و طاق‌ نماي‌ وسط‌ 62/2 متر)6 متر مي‌باشد. ارتفاع‌ سردر 6/4 متر و درب‌ ورودي‌ 47/1 متر عرض‌ و 9/1 متر ارتفاع‌ دارد. ديوار چينه‌اي‌ به‌ ارتفاع‌ متوسط‌ 5/2 مترتمام‌ اضلاع‌ حياط‌ امامزاده‌ را محصور كرده‌ است‌. حياط‌ امامزاده‌ 80 متر طول‌ و 70 متر عرض‌ دارد و در تمام‌ كف‌ آن‌ قبور مختلف‌ ومربوط‌ به‌ قرن‌ اخير ديده‌ مي‌شود. تمام‌ امامزاده‌ بنايي‌ است‌ با ازارة‌ سنگي‌ و بدنه‌ و گنبد و منارهاي‌ آجري‌، سردر امامزاده‌ داراي‌ مقرنس‌ كاري‌ گچي‌ در طاق‌ نمامي‌باشد و لچك‌هاي‌ بالاي‌ آن‌ با آجر لعابي‌ تزيين‌ يافته‌ ولي‌ تمام‌ آن‌ ريخته‌ و جاي‌ كاشي‌ها بر ملات‌ گچ‌ ديده‌ مي‌شود. آجرها به‌شكل‌ مثلث‌ها و چند ضلعي‌هاي‌ منتظم‌ بوده‌ است‌. بنا در مجموع‌ 20/20 متر طول‌ و 25/10 متر عرض‌ دارد و داراي‌ دو مناره‌ است‌به‌ ارتفاع‌ 9 متر كه‌ اثري‌ از كنگره‌ و مؤذنه‌ آن‌ باقي‌ نمانده‌ است‌. نوع‌ ساختمان‌ ساده‌ ولي‌ در بعضي‌ قسمتها با آجر چيني‌ تزييني‌(جناقي‌) تنوعي‌ به‌ ظاهر ساختمان‌ داده‌اند. سبك‌ بنا و حجم‌ ستونها آن‌ را به‌ قرن‌ هشتم‌ و نهم‌ منسوب‌ مي‌دارد. ولي‌ بعضي‌ مصالح‌ساختماني‌ در ازاره‌ ساختمان‌ به‌ كار رفته‌ كه‌ قديمي‌تر از بناي‌ آجري‌ هستند مانند شكلهاي‌ تراشيده‌ و نقش‌داري‌ كه‌ در ازاره‌ بيروني‌ به‌كار رفته‌ است‌. نظاير اين‌ سنگها به‌ طور ساده‌ يا منقوش‌ تمام‌ ازاره‌ و پله‌ها را در بر گرفته‌ است‌.داخل‌ امامزاده‌ از دو قسمت‌ متمايز مي‌باشد: در سمت‌ راست‌ مسجدي‌ است‌ كوچك‌ و نيمه‌ ويران‌ كه‌ از كفشكن‌ امامزاده‌ راه‌ دارد.كفشكن‌ در وسط‌ بنا قرار داشته‌ ولي‌ حايلي‌ مابين‌ كفشكن‌ و صحن‌ امامزاده‌ وجود ندارد. بنابراين‌ سمت‌ چپ‌ بنا با 8/11 متر طول‌ و25/10 متر عرض‌ و 9 طاق‌ كروي‌ و گهواره‌اي‌ مقام‌ امامزاده‌ را تشكيل‌ مي‌دهد. مقام‌ امامزاده‌ چهار ستون‌ دارد كه‌ فاصله‌شان‌ ازهمديگر 12/4 متر (اضلاع‌ شمالي‌ و جنوبي‌)، 2/4 متر (اضلاع‌ شرقي‌ و غربي‌) مي‌باشد و در ميان‌ 4 ستون‌ قبر قرار داشته‌ و بالاي‌ آن‌گنبد كروي‌ آجري‌ تعبيه‌ شده‌ است‌. ستونها 4/1 متر قطر دارند. پوشش‌ داخلي‌ امامزاده‌ و مسجد آجري‌ و بدون‌ هيچ‌ نوع‌ تزئينات‌ و سنگ‌ نبشته‌ و تاريخ‌ بنا و سازنده‌ بنا مي‌باشد.

+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ساعت 14:37  توسط سراب نیوز  | 

کاندیداهای خانوادگی و ثبت‌نام فامیلی برای انتخابات مجلس نهم

برخی از نمایندگان فعلی به‌صورت خانوادگی در انتخابات مجلس نهم شرکت کردند که دراین میان کاندیداهای زن و شوهر، خواهر و برادر، پدر و پسران قابل مشاهده است.

به گزارش آفتاب، سایت جهان‌‌نیوز در این‌باره نوشت: قدرت‌الله علیخانی که نماینده فعلی قزوین است به همراه ۲ فرزندش کاندیدای انتخابات مجلس نهم شد. جالب است که ۲ پسر علیخانی برای شهرستان بوئین زهرا که یک نماینده می‌خواهد، کاندیدا شدند.

حسن کامران و نیره اخوان نمایندگان فعلی اصفهان زن و شوهر هستند که چند سالی از این حوزه انتخابیه کاندیدا می‌شوند و به مجلس راه می‌یابند و برای انتخابات آینده هم ثبت‌نام کردند.

طیبه صفایی نماینده فعلی تهران است که به همراه شوهرش رحیم قربانی، کاندیدای انتخابات مجلس شد. البته شوهر این نماینده از شهرستان ارومیه کاندیدا شد.

محمدجواد نظری‌مهر نماینده فعلی کردکوی است که به همراه خواهر خود داوطلب انتخابات آینده شد. معصومه نظری‌مهر همسر منوچهر متکی وزیر خارجه سابق است که خواهر محمد جواد نظری‌مهر می‌باشد.

همچنین موسی قربانی نماینده قائنات در مجلس فعلی است که برای انتخابات مجلس نهم ثبت‌نام نکرده است اما در تلاش است که صندلی قائنات در مجلس به برادرش برسد و برای پیروزی وی تلاش می‌کند.
+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ساعت 9:17  توسط سراب نیوز  | 

چرا احمدی‌نژاد تمام بدنش را اسکن کرد؟

من خودم برای اینکه آزمایش کنم، خودمو در اختیار دو نفر از اینا قرار دادم. خوب خودم که اشکالات خودم رو می‌دونم؛ چه خبره. دیدم قشنگ شروع کرد از بالا همینطوری لایه لایه اسکن کرد تا پایین. علت‌شو هم گفت و درست هم گفت.
آفتاب: صرفاً جهت اطلاع در برنامه دیشب خود به سوژه زیر پرداخت: احمدی‌نژاد: همین الان افرادی را در ایران داریم که نبض رو می‌گیرن از موی سر تا نوک پا رو براتون اسکن می‌کنن.
من خودم برای اینکه آزمایش کنم، خودمو در اختیار دو نفر از اینا قرار دادم. خوب خودم که اشکالات خودم رو می‌دونم؛ چه خبره. دیدم قشنگ شروع کرد از بالا همینطوری لایه لایه اسکن کرد تا پایین. علت‌شو هم گفت و درست هم گفت.

مجری: دکتر داری تبلیغ می‌کنی نمی‌گی مطب این دو نفر اینقدر شلوغ بشه که کسی دیگه سراغ پزشک نره بره سراغ اون دو نفر.
+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ساعت 9:7  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 3 :دشت سراب ـ دوزدوزان

دشت سراب ـ دوزدوزان

دشت سراب ـ دوزدوزان شهر سراب را احاطه كرده است و مشتمل بر محل تلاقي برخي شاخه هاي تلخه رود ميباشد . اين دشت و حوزه آبريز آن بخش بزرگي از آب تلخه رود را تأمين ميكند . سفره آبهاي آزاد اين دشت عمدتا“ از جريان آبي كوهستانهاي سبلان و بزقوش تأمين ميشود .

دشت سراب ـ دوزدوزان به وسعت 113400 هكتار در محور رودخانه آجي چاي و در امتداد شرقي ـ غربي واقع شده و 60 كيلومتر طول و 25 كيلومتر عرض دارد . اين دشت در تمام سطوح خود داراي آبرفتهاي مناسبي نبوده و بيشتر در اطراف شهر سراب داراي آبرفتهايي است كه اراضي حاصلخيز و مرغوب منطقه را ايجاد كرده است و با وجود گستردگي دشت، بيشتر گسترشها را لايه هاي ميوسن ، پليوسن و تراسهاي عهد حاضر تشكيل داده كه باعث به وجود آمدن زمينهاي تپه ماهوري شده است . اين دشت داراي شش دره آبرفتي است كه رسوبات آنها در قسمت پايين دست بهم ملحق شده و دشت سراب را بوجود مي آورند و عبارت از دره كليان ، دره آغميون ، دره كرد امير ، دره زارليك ، دره شير و انجيك و دره ينگجه ميباشند . اين دره ها در واقع محلهاي ورود عمده آبهاي سطحي و زيرزميني دشت محسوب مي شوند و رودخانه آجي چاي در پايين ترين سطح دشت قرار گرفته است .آبرفتهاي جوان دشت افقهاي قابل نفوذ متعددي داشته و منبع اصلي ذخيره آبهاي زيرزميني ميباشند . اين رسوبات در اطراف شهرستان سراب با ضخامت كافي و گسترش قابل ملاحظه ميباشند . در ساير مناطق ضخامت آبرفتها زياد نبوده و منحصرا“ محدود به رسوبات بستر رودخانه ها و مواد سيلابي ميگردند . در شمال شهر سراب و دره آغميون نيز ناحيه نيمه مقاومي وجود دارد كه از نواحي جالب دشت محسوب ميگردد . در نيمه جنوبي دشت ، كنگلومراهاي دوره پليوسن و دركناره هاي شرقي و غربي اثر رسوبات دوره ميوسن قابل ملاحظه مي باشند .مطالعات خاكشناسي و طبقه بندي شده اراضي انجام شده در وسعتي معادل 111400 هكتار از اراضي دشت سراب ـ دوزدوزان نشان ميدهد كه 46/86 درصد اراضي در كلاسهاي I تا Ш قرار دارند .در سال 1370 معادل 42/61 درصد دسعت دشت سراب ـ دوزدوزان مورد استفاده زراعي قرار داشته است . اراضي كشاورزي اين دشت به مساحت 69651 هكتار شامل 34004 هكتار ( 82/48 درصد ) فارياب و 35647 هكتار ( 18/51 درصد ) ديم ميباشد . اراضي كشاورزي آبي نيز مشتمل بر 29434 هكتار زير كشت سالانه و 3270 هكتار آيش سالانه و 1300 هكتار باغ است .

+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ساعت 9:2  توسط سراب نیوز  | 

اعلام داوطلبي و بررسي سوابق و رسيدگي به صلاحيت داوطلبان و انتشار اسامي نامزدها

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت كشور، فصل سوم آئين نامه اجرائي قانون انتخابات مجلس شوراي اسلامي مصوب 1378 در خصوص اعلام داوطلبي و بررسي سوابق و رسيدگي به صلاحيت داوطلبان و انتشار اسامي نامزدها به شرح ذيل مي باشد؛

در ادامه مطلب:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۳۰ دی۱۳۹۰ساعت 8:55  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 2 :كوههاي شهرستان سراب

كوههاي شهرستان سراب

چهره عمومي اين شهرستان توسط رشته كوه سبلان در شمال و رشته كوه بزقوش در جنوب و پيوستن رشته كوه بزقوش توسط ارتفاعات ايلانجوق به سبلان در شرق شكل يافته است . اين عوارض باعث بسته شدن اين شهرستان از سه طرف شمال ، شرق و جنوب گشته و منطقه را به صورت چاله و دشتي درآورده است كه به سمت شمال غرب باز ميشود . ارتفاع مركز شهرستان از سطح دريا حدود 1650 متر ميباشد . رشته كوه بزقوش با ارتفاع 3202 متر بلندترين نقطه دشت سراب را از شهرستان ميانه جدا ميسازد . شيب تند آن بسوي ميانه و دامنه كشيده شده آن به دشت سراب است . در شمال دشت سراب كوه سبلان با ارتفاع 4812 متر در بلندترين نقطه قد بركشيده و داراي شكل مخروطي است و به صورت رشته كوههاي متعددي كه از شرق به غرب كشيده شده در تمام سال پوشيده از برف و يخ است .در اين قسمت از كوههاي شهرستان سراب مهم ترين آنها بصورت جداگانه مورد بررسي قرار ميگيرد .

كوههاي بزقوش

توده نفوذي بزقوش ، درجنوب كوهستان سبلان و جلگه سراب ، و در شمال غربي شهرستان ميانه قرار گرفته است . امتداد آن به مانند توده آتشفشاني سبلان و قراداغ ، شرقي ـ غربي است . طولش 120 كيلومتر و عرض آن 45 كيلومتر ميباشد . اين كوهستان به وسيله دو دره قرانقو چاي و اوجان چاي از ساير كوهستانهاي آذربايجان جدا شده است .بلند ترين قله‌ آن 3304 متر ارتفاع دارد . با توجه به موقعيت استقرار اين توده سترگ ها در منطقه آذربايجان ميتوان آن را يكي از عوامل مهم تعيين كننده منابع آب در حوضه هاي داخلي به شمار آورد .رشته كوه بزقوش شريان آبهاي مهمي است كه از جبهه شمالي و جنوبي به دو چاله و جلگه سراب و ميانه جريان ميابد و موجب پيدايش جريانهاي مهمي از جمله تلخه رود و شعبات قرانقو ميشود .چشمه سارهاي متعددي كه از جبهه شمالي بزقوش سرچشمه ميگيرند روستاهاي آبادو پررونقي مانند اردها ،ملايعقوب ، دانبران و ساري قيه در شهرستان سراب را به وجود مي آورند . در جبهه جنوبي بزقوش دهستان و بخشهاي تركمان ، تيرچايي و براوانان، از شهرستانهاي ميانه قرار دارند كه آبهاي اين جبهه سبب پيدايش روستاهاي پرجمعيت و آبادي در شهرستان ميانه و شمال منطقه قره چمن شده است .كوهستان بزقوش در منطقه ميانه داراي مراتع سرسبز و خرم بوده كه محل ييلاق و طوايف خداورديلو و حسينكلو است و مراتع مهم آن اوچ تپه ، سارساخلو و خان تختي مي باشند .قسمتي از تونلهاي جاده ترانزيتي تبريز ـ تهران در بخش قره چمن در پيشكوههاي بزقوش احداث شده اند . ريزش برف سنگين در اين كوهستان با راه بندانهاي جاده هاي اصلي و روستايي همراه بوده و زمستان در اين منطقه كوهستاني طولاني و پر برف ميباشد .

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 23:36  توسط سراب نیوز  | 

برای ثبت شهر و روستای خود بشتابید

سراب نیوز از همشهریان خود تقاضامند است برای تکمیل بانک اطلاعاتی شهر و روستای محل سکونت خود به سایت زیر مراجعه کنند.

متشکرم

http://vil.ir/

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 22:36  توسط سراب نیوز  | 

از سراب 1 :موقعیت جغرافیایی سراب

عرض شهرستان سراب در جهت شمالي ـ جنوبي، از خط الرأس رشته كوههاي نرميق و آغلاغان در شمال به عنوان حدود شمالي شهرستان تا خط الرأس رشته كوه بزقوش در جنوب به عنوان حدود جنوبي شهرستان بالغ بر 50 كيلومتر ميشود . هم چنين ارتفاعات 2000 الي 3700 متري باتعلي ، چال داغ ، صائين و دامنه هاي جنوبي قلل سبلان و بوزداغ مرز طبيعي شرقي اين شهرستان را تشكيل ميدهد . اين شهرستان به لحاظ ارتفاع عمومي زمين از مرتفع ترين شهرستانهاي استان به شمار ميرود و ارتفاع زمين در پست ترين نقطه آن كمتر از 1600 متر مي باشد . اين مقادير تا 4800 متر در خط الرأس قلل كوههاي سبلان افزايش مي يابد .شهرستان سراب با 3560 كيلومتر مربع وسعت ، 6/7 درصد از مساحت استان را تشكيل ميدهد كه از اين لحاظ در رده هفتم استان قرار ميگيرد . اين شهرستان از نظر موقعيت رياضي در بين مدارات 37 درجه و 45 دقيقه و 28 ثانيه تا 38 درجه و 15 دقيقه و 28 ثانيه عرض شمالي و نصف النهارات 46 درجه و 59 دقيقه و 14 ثانيه تا 47 درجه و 56 دقيقه و 32 ثانيه طول شرقي از نصف النهار گرينويچ قرار گرفته است .
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 22:34  توسط سراب نیوز  | 

شرکت در انتخابات حق است یا تکلیف؟توسط جواد پیرانی رازلیقی

 

تکلیف آن است که آنچه را که خداوند متعال به انجام آن امر فرموده است عمل کنیم و هرآنچه را که به ترک و انجام ندادن آن امر فرموده واز آن نهی کرده است انجام ندهیم.

حق یعنی اختیار و تسلط

شرکت در اتنخابات تکلیف است چون خداوند فرموده است "وامرهم شورا بینهم" ملت نمایندگان مجلس شورای اسلامی را انتخاب می کنند تا آنان به وضع و جعل قوانین بپردازند تا قوای مجریه و قضائیه با اجرای قوانین مصوب مجلس کشور را اداره کنند پس مردم درتعیین سرنوشت خود ودر اداره کشور اسلامی دخیل و سهیم هستند ازطرفی شرکت در انتخابات باعث تحکیم پایه های نظام جمهوری اسلامی می شود و یاس و نا امیدی دشمنان جمهوری اسلامی ایران را بهمراه خواهد داشت.

اما شرکت در انتخابات و برگزیدن نمایندگان اصلح از سوی ملت حق شرعی و ملی و قانونی آنان است. ممکن است کسانی نخواهند از این حق خود استفاده کنند در این صورت از حق خود نکول کرده وبه انتخاب دیگر شهروندان حق اعتراض هم ندارند.

حق اتخاب نماینده مجلس قابل واگذاری به غیر نیست .نمیتوان حق رای را به دیگری واگذار کرد تا دیگران از طرف شخص به کاندیدائی رای دهند چون اهمیت انتخاب نماینده مجلس از جایگاهی ویژه برخوردار است که هر ایرانی صاحب حق رای باید معیارهای انتخاب نماینده اصلح را بداند وتحقیق و پرس و جو و کند سپس به کاندیدای مورد نظر خود رای دهد چون رای حتی یک نفر در سرنوشت کشور و حوزه های انتخابیه تاثیرگذاراست و اگر هر شهروندی بدون آگاهی و حجت شرعی و از روی هوای نفس به کاندیدائی رای دهد و آن کاندیدا به مجلس راه پیدا کند در قبال بی لیاقتی و ناکارآمدی آن نماینده مسئولیت شرعی دارد و باید در یوم الحساب پاسخگو باشد.

شناخت نامزد اصلح از دو راه ممکن است : اول خود انسان آگاهی و توانائی و بصیرت لازم را داشته باشد وکاندیدای اصلح را بشناسد.دوم مشورت با دیگران است که آگاهی و بصیرت لازم را دارند ودرهنگام مشورت هوای نفس و غرض ورزی و یا قومگرائی و یا قشری گری را دخالت نمی دهند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 22:15  توسط سراب نیوز  | 

مردم را فریب ندهیم توسط جواد پیرانی رازلیقی

آرام آرام که به انتخابات مجلس نزدیک می شویم نامزدها هم تلاش می کنند تا خودرا به مردم حوزه انتخابیه خود معرفی کنند و می توان گفت برخی نامزدها تبلیغات انتخاباتی را خیلی زودتر شروع کرده اند. در شهرستان سراب این نوع تبلیغات نمود بیشتری پیدا کرده است دادن وعده های غیر عملی و شرکت درمجالس ترحیم و تسلیت به خانواده های متوفی یکی از این نمونه های تبلیغاتی است.

آیا این کاندیداها تابحال از خود سوال کرده اند که اگر نامزد نمایندگی مجلس نمی شدند باز هم بنابه وظیفه انسانی و اسلامی خود در مجلس ترحیم آن کاسب محترم و یا آن کشاورز زجمتکش روستائی که هیچ نسبتی و یا آشنائی با آنان ندارند شرکت می کردند؟

کسی که می خواهد نماینده ملت در مجلس باشد باید خود بیش از همه به قوانین پایبند باشد و از اعمال خلاف اخلاق حسنه بپرهیزد.

هیچ کس حق ندارد از احساسات پاک مردم سوء استفاده کند و مردم را فریب دهد و فضا را مه آلود کند به فهم و شعور و آگاهی مردم احترام بگذاریم و آنان را فریب ندهیم

در این باره به حدیثی ازامیرالمومنین (علی) اشاره می کنم

المومن اخواالمومن عینه و دلیله لا یخونه و لا یظلمه و لا یغشه ولا یعده عده فیخلف

مومن برادر مومن است و مانند چشم و راهنمای اوست.به او خیانت نمی کند و ستم روا نمی دارد و او را فریب نمی دهد و به او وعده ای نمی دهد که تخلف کند.

اصول کافی جلد۲/ص۱۶۶ حدیث۳

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 22:14  توسط سراب نیوز  | 

پاسخ به سوال توسط جواد پیرانی رازلیقی

آیا واقعا خودتان را در حد نمایندگی مردم منطقه سراب می دانید؟
در یک مطلبی به مرحوم کردان وزیر متوفی اشاره ای داشتید ایا از نحوه دریافت مدارک تحصیلی تان و محل های دریافت آن اطلاعاتی را به پرسشگران خواهید داد ؟
آیا فکر می کنید تجربه فرمانده سپاه مهربان بودن کفاف نمایندگی مجلس را می دهد؟

ج-کاندیدا ها خود و توانائی هایشان را به مردم معرفی می نمایند در نهایت مردم هستند که در پای صندوق های رای نماینده خود را تعیین می کنند.بنا به فرمایش امام خمینی(ره)میزان رای ملت است

-بلی تائید صحت مدارک با نهادهای قانونی است

- فرماندهی سپاه بخش مهربان بخشی از تجربه کاری و مدیریتی است تجارب و کارآمدی دیگر در وقت مناسب بیان خواهد شد

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 22:10  توسط سراب نیوز  | 

«جدایی نادر از سیمین» برنده جایزه گلدن گلوب شد

فیلم سینمایی «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی در شصت و نهمین دوره جوایز سالانه گلدن گلوب جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان را دریافت کرد.
 
 
 
سراب نیوز هم تبریکات خود را نسبت به این افتخار ملی اعلام می دارد.
 
 
 
 
 
 
 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 16:10  توسط سراب نیوز  | 

جابه‌جایی رای ... .. . !!!

فرماندار سراب:
اجازه جابه‌جایی حتی یک رای را نمی‌دهیم

خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان سراب با تاکید بر برگزاری سالم و پرشور انتخابات در شهرستان سراب گفت: اجازه نخواهیم داد حتی یک رای در شهرستان سراب در نفع یا علیه کاندیدایی جا‌به‌جا شود و آخرت خود را فدای مصلحت دیگران نخواهیم کرد.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:39  توسط سراب نیوز  | 

پیشرفت فیزیکی 43 درصدی احداث بیمارستان جدید سراب

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی آدربایجان ‌شرقی خبر داد
پیشرفت فیزیکی 43 درصدی احداث بیمارستان جدید سراب

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان مسکن و شهرسازی آذربایجان ‌شرقی از پیشرفت فیزیکی 43 درصدی احداث بیمارستان جدید سراب خبر داد.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:35  توسط سراب نیوز  | 

بازخوانی مطبوعات:مسجد شاهزاده قاسم سراب بازگشایی شد

مسجد شاهزاده قاسم سراب بازگشایی شد

خبرگزاری رسا ـ رییس شورای ثبت آثار تاریخی آذربایجان شرقی گفت: با پایان یافتن مرمت مسجد شاهزاده سراب، این مسجد همزمان با دهه ولایت افتتاح شد.

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:33  توسط سراب نیوز  | 

بازخوانی مطبوعات:عملیات اجرایی بازسازی خانه علامه امینی آغاز شد

امروز در سراب؛
عملیات اجرایی بازسازی خانه علامه امینی آغاز شد

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:29  توسط سراب نیوز  | 

بازخوانی مطبوعات:خانه علامه امینی به مرکز تحقیق و پژوهش شیعه تبدیل می‌شود

خانه علامه امینی به مرکز تحقیق و پژوهش شیعه تبدیل می‌شود

 

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:25  توسط سراب نیوز  | 

بازخوانی مطبوعات:شکست مأموریت هواپیمای جاسوسی آمریکا تکرار معجزه طبس است

نماینده مجلس شورای اسلامی:
شکست مأموریت هواپیمای جاسوسی آمریکا تکرار معجزه طبس است

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:24  توسط سراب نیوز  | 

بازخوانی مطبوعات:پاسخ به شبهات نسل جوان نیازمند همکاری تنگاتنگ حوزه و دانشگاه است

نماینده مجلس شورای اسلامی:
پاسخ به شبهات نسل جوان نیازمند همکاری تنگاتنگ حوزه و دانشگاه است

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:21  توسط سراب نیوز  | 

محمد مبشر دولت آبادی

تاریخ تولد:1 تیر 1360

ایمیل: Mobasheri_ac@yahoo.com

       mobasheri20@gmail.com

رشته تحصیلی:کارشناسی ارشد جامعه شناسی

محقق و مدرس دانشگاه

وبلاگ: http://academicthinking.blogfa.com/

 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:19  توسط سراب نیوز  | 

‌امام جمعه جدید شهرستان سراب معرفی شد

با حضور آیت الله مجتهد شبستری؛
‌امام جمعه جدید شهرستان سراب معرفی شد

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:9  توسط سراب نیوز  | 

حجت الاسلام علی اکبر اکرمی‌

امام جمعه جدید سراب:
رزمایش ولایت 90 بر توانمندی ایران اسلامی صحه گذاشت

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 2:2  توسط سراب نیوز  | 

حجت الاسلام حسینی در همایش جبهه متحد

رییس تبلیغات اسلامی سراب:
رهنمود امام راحل و رهبری نقشه راه مردم در انتخابات است

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 1:59  توسط سراب نیوز  | 

دیدگاههای جبهه پایداری انقلاب اسلامی به دیدگاههای من نزدیكتر است

جواد پیرانی:قصدم از نامزدی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی خدمت به مردم است ، امیدوارم كه بتوانیم با همفكری مسئولین اجرایی مشكلات شهرستان سراب را حل و فصل كنیم .

این نامزد مجلس نهم ادامه داد:

من ایرانی مسلمان و پایبند و ملتزم به تمام اصول قانون اساسی و بویژه اصل مترقی ولایت فقیه هستم ولی دیدگاههای جبهه پایداری انقلاب اسلامی به دیدگاههای من نزدیكتر است ، امیدوارم دوستانی كه از من حمایت خواهند كرد بتوانیم نظرات آنها را كه قطعا خدمت برای مردم خواهد بود اعمال كنیم .

 

به نقل از:http://jahan-afrooz.mihanblog.com

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۸ دی۱۳۹۰ساعت 1:47  توسط سراب نیوز  | 

سراب/ 11 هزار میلیارد ریال اعتبار برای اجرای مسکن مهر استان

رییس سازمان مسکن و شهرسازی استان آذربایجان شرقی در جلسه شوراي مسكن مهر سراب با بيان اينكه هم اكنون 54 هزار واحد مسكن مهر در استان در حال ساخت است افزود : از اين مجموع43 درصد در شهر جدید سهند، 43 درصد در شهرهای بالای 25 هزار نفر و مابقی در شهرهای زیر 25 هزار نفر واقع است.

حسين خليلي مرد اظهار داشت : جهت اجراي اين طرح تا كنون اعتباري بالغ بر 1100 ميليارد تومان هزينه شده است.

وي بر اتمام پروژه هاي مسكن مهر تا نيمه اول سال آينده تاكيد كرد و افزود:حدود 140 واحداز پروژه هاي دست احداث تا پايان سالجاري به بهره برداري خواهد رسيد.

خليلي مرد پيشرفت پروژه مسكن مهر در سراب را نسبت به گذشته مطلوب ارزيابي كرد و ضمن تقدير از زحمات دستگاههاي خدمات رسان خواستار تسريع فراهم نودن زير ساختهاي لازم شد .

رئيس سازمان مسكن و شهرسازي آذربايجانشرقي با بيان اينكه اجراي سياست هاي بخش مسكن موجب كاهش تورم ورونق اقتصادي در مناطق محروم و كم درآمد شده است افزود : تثبيت قيمت مسكن ، ايجاد اشتغال و هدايت صحيح نقدينگي به سمت توليد از ديگر اثرات مهم وموثر اين طرح بوده است .

وي با اشاره به اينكه طبق استانداردهاي جهاني ساخت هر واحد مسكوني موجب ايجاد اشتغال براي سه نفر مي‌شوداظهار داشت : اجراي طرح مسكن مهر در استان، 156 شغل وابسته را فعال كرده و حداقل براي 75 هزار نفر به صورت مستقيم شغل ايجاد كرده است.

وي در ادامه با اشاره به احداث بيمارستان 160 تختخوابي سراب گفت : اين پروژه 43 درصد پيشرفت فيزيكي دارد وبا اعتباري بالغ بر 210 ميليارد ريال در حال احداث است .

در ادامه اين جلسه فرماندار سراب با تاكيد بر تسريع در عمليات اجرايي مسكن مهر گفت: نبايد هيچ‌گونه تعللي در طرح مسكن مهر به وجود آيد چرا كه دغدغه مسكن از اساسي‌ترين مشكلات جوانان است.

محمد رضا بيرامي سهميه شهرستان سراب در احداث مسكن مهر را 2175 واحد اعلام كرد و افزود : در حال حاضر 1914 واحد بصورت خود مالكي و 99 ساله در حال احداث است .

وي اظهار داشت : جهت اجراي اين پروژه تا كنون بيش از 250 ميليارد ريال هزينه شده است .

بيرامي ، همچنين با اشاره به پيشرفت 90 درصدي پروژه مسكن مهر در شهر دوزدوزان خواستار تكميل زير ساختهاي آن شد .

حل مشكل صدور سند واحد هاي آماده بهره برداري ، تعيين تكليف براي زمين هاي بلااستفاده سازمان مسكن و شهر سازي ، استفاده از سيستم هاي جديد و هوشمند و دقت در انتخاب مصالح و تجهيزات در احداث بيمارستان جديد و تكميل واحدهاي در حال ساخت تا پايان نيمه اول سال آينده از مهمترين مصوبات اين جلسه بود.
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۷ دی۱۳۹۰ساعت 14:7  توسط سراب نیوز  | 

بررسی سایتها و وبلاگهای غیر واقعی 1 (http://sharabian.parsiblog.com/)

به واکنشهای زیر توجه کنید

ابتدا به خبر زیر که بنا به خبرهای ارسالی خوانندگان در وب گذاشته شد!


حسین علیانسب هم انصراف داد!!(تکذیبیه انصراف=عدم انصراف آقای علیانصب)

خبرهای درگوشی حاکی از این است که صبح امروز حسین علیانسب به درخواست اطرافیان منصرف شد.

البته صحت و سقم این قضیه فعلا مشخص نیست.

منتظر خبرهای تکمیلی باشید.


سپس به نظری که توسط محمد از سایت http://sharabian.parsiblog.com/  گذاشته شد.که مسلما اصولگرا و طبق اعلام خود نزدیک به آقای علیانسب است.تا اینجای کار که مشکلی نیست و طبیعی:.... ... .. .


نظر محمد:

برادر عزيز بنده از دوستان نزديک عليانسب هستم
ميدونم که ايشون کنار نخواهد رفت
اين تبليغات xxx و دوست xxxو کxxxيعني xxxهست که از بابت نصیرپور خيالش راحته
ولي از آقاي عليانسب شديداً ميترسه
چرا که عليانسب مردمي و تحصيلکرده حوزه و دانشگاه هست
ديگه کي بالاتر از عليانسب
عليانسب اهل معامله و بده بستون در پشت پرده نيست
و رک و راست با دغلکاري مخالفه
من خودم منبع موثقم و اعلام ميکنم که انشاءالله ميمونه
و انشاء الله حتماً نماينده جديد سراب خواهد بود


جواب سراب نیوز:

سلام
دوست عزیز ما بابت حذف مطالب در نظرتان پوزش می طلبیم زیرا غیر قابل انتشار بود.
همچنین در خبر منتشر شده گفته بودیم:
"البته صحت و سقم این قضیه فعلا مشخص نیست.

منتظر خبرهای تکمیلی باشید."
به هر حال تکذیبیه ای در وبلاگ زیر همین پست منتشر شد.
سراب نیوز رسما عذرخواهی میکند.


و نظری دیگر از محمد:

در ضمن نظرسنجيت مشکل اساسي داره
نميدونم بلد نيستي يا اينکه مي خواي سر مردم شيره بمالي و مثل نصير پور تقلب کني و از هوا براي نصير پور راي درست کني


و جواب سراب نیوز:
سراب نیوز:
دوست عزیز پست مورد نظر شما تصحیح شد
در نظرسنجی سایت هر IPدر هر روز یک رای میتواند بدهد.
همچنین به علت محدودیت در گزینه ها (حداکثر 10 گزینه) و بالا بودن کاندیداها نظر سنجی را دوبخشی کردیم.
نظر سنجی پس از اعلام تکمیلی رد صلاحیتها اصلاح خواهد شد.
این فقط یک نمونه آماری کوچک میباشد و با توجه به قدرت نفوذ به اینترنت سرابیها که کمتر از 3.75% پیشبینی شده و مربوط به کمترین قشر سراب می باشد عملا قابل اعتماد نبوده و صحیح نمیباشد.
همچنین سراب نیوز در انتخابات کاملا بی طرف بوده و اگر هم نظری داشته باشد بیشتر از یک رای در روز نمی تواند بدهد.
در ضمن در صورت داشتن نظراتی در جهت اصلاح نظر سنجی لطفا دریغ نفرمایید.


و سراب نیوز خبر را اصلاح کرد و اضافه کرد:

امروز۲۶ دی ما بنا بر یکی از نظرات ،که خود را از آشنایان آقای علیانسب معرفی نمود متوجه عدم انصراف ایشان شدیم.

سراب نیوز طبق خبر عدم انصراف آقای علیانسب در اینجا رسما از ایشان و هوادارانشان عذرخواهی میکند.


سراب نیوز با مراجعه به سایت وی و وبلاگهای متشابه و تازه تاسیس دیگر متوجه فعالیت مرموز بعضی کاندیداها و یا خوشبینانه اش اینکه طرفداران آنها شد.

با توجه به غیر مشهور بودن کاندیداها بدبینانه نیست که این جو سازیها و این خبرها از طرف خود آنان و  یا اقوام نزدیک به آنان در محیط وب منتشر می شود که از دیده سراب نیوز و مردم سراب پنهان نیست.

به بعضی فعالیتها و خط دادنهای مرموز توجه کنید:


یک

آقای علیانسب قطعاً کنار نخواهند رفت!

اگر قرار باشد کسی کنار بروند این آقای دکتر رسولی است که باید کنار بروند! اما چرا؟

دلیلش این است که آقای علیانسب چهره ای شناخته شده در خیلی از روستاها و حتی خود سراب می باشند چون ایشان روحانی کاروان بوده و به اقرار مردم در این کار خیلی موفق عمل کرده اند و حاجیان خاطره خوبی از ابشان دارند؛ علاوه بر این ایشان سفرهای تبلیغی به این منطقه داشته اند؛ از طرف دیگر ایشان چهره ای علمی و فرهنگی دارند و هیئت علمی دانشگاه می باشند، هم طلبه بوده و هستند و هم دانشجو بوده و الان هم در دانشگاه حضور دارند؛ در خود شربیان هم که زادگاه ایشان است موقعیت و مقبولیت ایشان از آقای رسولی بیشتر است؛ بنابراین باید آقای دکتر رسولی که ایشان را هم بنده شخصیتی ارزشمند می دانم و به ایشان احترام و ارادت فراوان دارم، باید ایشان مصلحت اندیشی نمایند و میدان را برای موفقیت فردی جوان که به نظر من از انرژی فراوانی برخوردار است مهیا کنند.


خبر فوق در  واکنش به خبر زیر که در وبلاگ http://omidesarab.blogfa.com/  و منتصب به دکتر رضا رسولی شربیانی میباشد منتشر شد بود است.


نشست مجمع اصولگرایان سراب

طبق آخرین اطلاعات رسیده از شهرستان سراب، امروز یکشنبه مورخ ۱۱/۱۰/۹۰ مجمع اصولگرایان سراب طی نشستی به بررسی آخرین وضعیت انتخابات شهرستان پرداختند. در این جلسه حاضران پس از بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل انتخابات در پایان جلسه بر اساس رأی گیری بین اعضاء، آقای دکتر رضا رسولی شربیانی را به عنوان کاندیدای اول جبهه متحد اصولگرایی در شهرستان سراب انتخاب نمودند. در این رأی گیری که با حضور اکثریت اعضای این مجمع همراه بود آقای دکتر رسولی موفق به کسب ۸۵٪ آرا حاضران گردید.


در پی خبر فوق امروز ۲۶ دی ماه ۱۳۹۰ خبری درhttp://sarabfarda.com/ سراب فردا منتشر شد که به آن توجه کنید:


سراب فردا: به گزارش سرویس جمع اوری خبرروز دوشنبه ۲۶دی ماه جبهه متحد اصول گرایی شهرستان سراب اعلام موجودیت خواهد کرد .طبق این گزارش به دنبال تشکیل جبهه متحد اصول گرایی در تبریز در شهرستان سراب نیز جمعی از رزمندگان،ایثارگران و معتمدین مساجد و بازار در مسجد حاج سلطان گرد هم خواهند آمدو احتمالا شورای مرکزی خود را انتخاب خواهند کرد.گفتنی است از مدت ها قبل تشکلی با عنوان تابعین ولایت در سراب شکل گرفته و جلساتی را برگزار می کند.

منتظر اخبار تکمیلی باشید...


طبق شایعات ظاهرا ابتدا که نامزدهای مطرح رد صلاحیت نشده بودند ۶ نامزد فعلی با هدف شکستن آرا و کنار کشیدن به نفع هم پا به عرصه انتخاباتی گذاشتند که پس از تغییر اوضاع و کنار رفتن سه رقیب اصلی طبق نشستی پشت پرده قرار گذاشتند تا پس از قطعی شدن ماجرا فقط یک نفر را معرفی کنند که فعلا به اشتراک نرسیدند....... ...... ...


دو

آمده است تا بماند!

او که فرزند دیروز این منطقه است و با کشاورزان و اقشار زحمتکش منطقه نشست و برخاست داشت!

امروز مردی است که خود را به میدان آورده است! میدان سیاست و خدمت!

او که دروس دینی و حوزوی را تا سطوح عالی پیش برده و مرحله خارج فقه و اصول را طی کرده است!

از طرف دیگر، همزمان در سیستم دانشگاهی نیز مدارج علمی را طی کرده و علوم جدیدش تا سطح فوق لیسانس در رشته روانشناسی به او ویژگی به روز بودن و شناخت زمان خویش داده است!

 او که تعهد را با تخصص آمیخته است تا بتواند دیار خود را متحول کرده و از جمود و یخ زدگی درآورد!ا

و که علم و دین را هماهنگ می بیند، و خوبیهای سنت و مدرنیسم را جمع کرده و به راه و شیوه سومی در این بین معتقد است! راهی که در آن هم می توان دیندار بود و هم در عصر امروز زندگی کرد! هم می توان اهل مسجد و نماز شد و هم به کار و صنعت و پیشرفت پرداخت، هم می توان به دنیا را داشت و آباد کرد، و هم می توان آخرت را! هم می توان از خوبیهای صنعت و تکنولوژی بهره مند شد؛ و هم با دین و اعمال دینی به زندگی آرامش و سرور بخشید!
او که نه تشنه قدرت، بلکه شیفته خدمت است!
تنها انگیزه اش واهمه از این است که مبادا چون دوره های قبل اشخاصی این پایگاه مهم را اشغال کنند که جیره خوار دشمنان و ایادی استکبارند! اشخاصی که همه همّ و غمشان تصاحب قدرت، رسیدن به شهرت، و تحصیل ثروت است! و برای بدست آوردن این سه چیز به هر کاری دست میزنند! توزیع پول بین مردم، حمایت از فتنه گران، دروغ، تهمت، زدن سیلی به گوش کسی که حقش نیست، تقلب در رای مردم و...

آری او آمده است و خواهد ماند!
آری او می ماند! و به اعتماد شما مردم عزیز سراب نیاز دارد تا شما و شهرستانمان را به آنچه که لیاقت دارد برساند!

آری او می ماند!
او سید حسین علیانسب، نامزد انتخابات مجلس از شهرستان سراب می باشد...


سه

مجید نصیرپور و حسین انواری رد صلاحیت شدند

......

...

..

.

به این ترتیب اگر صلاحیت این افراد تأیید نشود دو رقیب عمده آقای دکتر رسولی از رده خارج می شوند


و باز هم زیرکی در اعلام زود هنگام افراد اصلی....


ــــ همانطور که می بینید این فعالیتها برای سراب و سرابی مضر بوده و در شأن ما نیست.

با دست دست کردن برای عدم معرفی این وبلاگها کانونی را برای غیر اصولی کردن انتخابات فراهم نموده ایم.

در صورت متوقف نشدن این حرکتها متخلفان را اعلام خواهیم کرد.

ما در این پست نسبت به کسی یا کسانی موضع گیری نکردیم و اگر خبرها حول و بر محوریت آقایان علیانسب و رسولی می چرخد به خاطر رفتارهای وبلاگهای به ظاهر مستقل است و ربطی به آن آقایان ندارد. و سراب نیوز هیچ گونه جسارتی به آنان نداشته و به کمال عذرخواهی از آنان و کاندیداهای دیگر اجازه ادامه روند روشنگری را میخواهد و هر گونه سهل انگاری در روند اطلاع رسانی به مردم سراب را بر نمی تابد.

چه خوب است که با مردم صادق باشیم.

 با تشکر

سراب نیوز

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۶ دی۱۳۹۰ساعت 16:0  توسط سراب نیوز  | 

دیدگاههای جبهه پایداری انقلاب اسلامی به دیدگاههای من نزدیكتر است

جواد پیرانی:قصدم از نامزدی در دوره نهم مجلس شورای اسلامی خدمت به مردم است ، امیدوارم كه بتوانیم با همفكری مسئولین اجرایی مشكلات شهرستان سراب را حل و فصل كنیم .

این نامزد مجلس نهم ادامه داد:

من ایرانی مسلمان و پایبند و ملتزم به تمام اصول قانون اساسی و بویژه اصل مترقی ولایت فقیه هستم ولی دیدگاههای جبهه پایداری انقلاب اسلامی به دیدگاههای من نزدیكتر است ، امیدوارم دوستانی كه از من حمایت خواهند كرد بتوانیم نظرات آنها را كه قطعا خدمت برای مردم خواهد بود اعمال كنیم .

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۵ دی۱۳۹۰ساعت 19:27  توسط سراب نیوز  | 

اعلام موجودیت جبهه متحد اصولگرایان سراب

امروز دوشنبه ۲۶ دی ماه پیرو اعلام موجودیت جبهه متحد اصولگرایان تبریز، سرابیها هم دست بکار شدند.

امروز در مسجد حاج سلطان جبهه متحد اصولگرایان سراب به طور رسمی شروع بکار خواهد کرد.

 

 


خبر تکمیلی از خبرگذاری فارس:

به گزارش خبرگزاری فارس از سراب، حجت الاسلام محمدعلی حسینی رئیس اداره تبلیغات اسلامی سراب شامگاه امروز در نشست اصولگرایان سراب گفت: جریان اصولگرایی کشور با انجام خدمات شایسته و نشان دادن ولایت‌مداری خود همچنان مورد اقبال عمومی و قاطبه مردم است.
وی با اشاره به ملاک‌های انتخاب نماینده اصلح اظهار کرد: مهم‌ترین تفاوت جوامع غربی با جامعه اسلامی ما در نوع نگرش آنها به مردم‌سالاری است.
حسینی مردم‌سالاری دینی را پاسخگوی نیازهای فطری و اخلاقی انسان‌ها دانست و افزود: انتخابات به عنوان مظهر مردم سالاری همواره مورد تاکید امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.
وی اضافه کرد: مردم باید ملاک‌ها و معیارهای انتخاب نماینده را در کلام و اندیشه‌های مطرح شده امام راحل و فرمایشات و توصیه‌های رهبر فرزانه انقلاب جست‌وجو کنند.

* هنوز هم عوارض سوء اجتماعی و سیاسی عملکرد اصلاح‌طلبان در کشور مشاهده می‌شود
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سراب با اشاره به آثار زیان‌بار انتخاب‌های مبتنی بر خواست‌های نفسانی و ارزش‌های دنیوی تاکید کرد: هنوز هم عوارض سوء اجتماعی و سیاسی عملکرد اصلاح طلبان در کشور مشاهده می‌شود.
وی فتنه 88 را نمودی از خواسته‌های شیطانی فتنه‌گران دانست و افزود: گفتمان اصول‌گرایی بر حول ولایت‌مداری و ارزش‌گرایی قرار دارد و تا زمانی که افراد در اصولگرایی خود عزم راسخی داشته باشند مورد حمایت مردم قرار خواهند گرفت.

* نباید اختلافات سلیقه به تفرقه و جدایی بیانجامد
رئیس تبلیغات اسلامی سراب اختلاف و تشتت در اردوگاه اصولگرایان را مطلوب نظر دوستان انقلاب ندانست و گفت: نباید اختلافات سلیقه به تفرقه و جدایی بیانجامد.
حسینی حمایت از جبهه متحد اصولگرایی را به دلیل قرار داشتن دو مقام محترم روحانی در راس آنها مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: در شهرستان سراب نیز جمعی از ایثارگران و افراد علاقه‌مند به نظام اسلامی پیشقدم شده و آن را تشکیل دادند که انتظار می‌رود بتواند سهمی در پیشبرد گفتمان اصولگرایی در تمام عرصه‌ها داشته باشد.
حاضران در جلسه هفت عضو اصلی شورای مرکزی را انتخاب کردند.


خبر تکمیلی به نقل از:http://www.sarabam.ir/

هدف این جلسه تشكیل جبهه متحد اصول گرایی در شهرستان سراب بود كه بعد از
      تلاوت قرآن،حاج آقا حسینی در مورد اینكه حضرت آیت الله مهدوی كنی در تهران
      این جبهه را هدایت می كنند وهدف اصلی هماهنگی و یكپارچگی فعالیتها و برنامه
      ها،نظارت بر برنامه ها و انتخاب نامزدها كه خواست این جبهه در انتخابات،حضور
      فعال مردم در انتخابات می باشد و تشویق مردم به  شركت در انتخابات،صحبتهایی
      ارائه کردند.در ادامه فرمودند متاسفانه افراد یا حزب هایی هستند كه بر علیه
      این جبهه كار می كنند كه با اختلاف بین اعضای این جبهه مشكلاتی برای این جبهه
      به وجود می آورند.اصول گرایان در همه جا باید به ولایت فقیه پایبند بوده و با
      حضور متحد خود در صحنه های مذهبی،سیاسی،فرهنگی،برای جامعه اثر گذار باشد. 
      در جلسه ای كه در تبریز برگزار شده بود حاج آقای عظیمی بعنوان مسئول  این 
      جبهه  در  استان انتخاب شده اند و به تشكیل شورای مركزی در شهرستان از برنامه
      های مهم  این جلسه  اشاره كردند. سپس 9 نفر بعنوان اعضای اصولگرایی شهرستان
      سراب  با رای گیری كه در این جلسه اجرا شد،انتخاب شدند.
      اسامی به این ترتیب می باشد:


      حاج آقا حسینی - حسین شیرازی - حسین بیگ محمدی - خلیل مقصودی - قادر جنگی -
      محمد مستفید - نادر یارا - غلامرضا منیری - مجتبی اسماعیلی

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲۵ دی۱۳۹۰ساعت 18:17  توسط سراب نیوز  | 

صعود سراسری قله بزقوش سراب

صعود سراسری منطقه شمالغرب کشور به قله بزقوش سراب

هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان آذربایجان شرقی با همکاری هیات کوهنوردی و اداره ورزش وجوانان شهرستان سراب در نظر دارد صعود سراسري منطقه شمالغرب کشور را به قلّه بزقوش در تاريخ 13و14/11/90 (پنج شنبه و جمعه) به مدت یک ونیم روز با ياري خداوند متعال به مناسبت گراميداشت سی و سومین سالگرد پيروزي انقلاب شكوهمند اسلامي بشرح زیر برگزار نماید:

1- مکان ثبت نام اداره ورزش و جوانان شهرستان سراب با شماره نمابر04312227917 مهلت ثبت نام تا مورخه 10/11/1390
2- تعداد نفرات شرکت کننده برای شهرستانها و گروههای کوهنوردی استان آذربایجانشرقی 30نفر می باشد.
3- دارا بودن کارت بیمه ورزشی و معرفی نامه از هیأت کوهنوردی استان مربوطه و یا گروه مربوطه
4- داشتن تجهيزات و وسايل انفرادي براي صعود يك روزه زمستاني
5- مکان استقرار میهمانان و وسیله ایاب و ذهاب از شهرستان سراب تا پای کوه بعهده مجری برنامه خواهد بود.
6- داشتن زیر انداز و کیسه خواب و مواد غذایی بعهده شرکت کننده بوده ویک وعده صبحانه مورخه ۱۴/۱۱/ ۹۰ بعهده شهرستان سراب خواهد بود.
7- پذیرش میهمانان از ساعت 16 عصر روز پنج شنبه در محل اداره ورزش و جوانان شهرستان سراب توسط هیأت کوهنوردی می باشد و شروع برنامه ساعت 5:30 روز جمعه و صعود به قله مورخه 14/11/90 ساعت 6:30 صبح از پای کوه انجام خواهد شد.

خواهشنداست جهت شرکت در این صعود با توجه به مراتب فوق به هیات شهرستان سراب اعلام آمادگی گردد.
منبع : سایت هیات کوهنوردی استان آذربایجانشرقی
+ نوشته شده در  جمعه ۲۳ دی۱۳۹۰ساعت 16:23  توسط سراب نیوز  | 

علی احمدزاده ایوق

 
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم ایا ک نعبد و ایاک نستعین . اللهم صل علی محمد وال محمد و عجل فرجهم و فرجنا و جعلنا من خیر انصار مولانا صاحب الزمان و ارزقنا توفیق الطاعه و الحیوه الطیبه و اختمنا حیاتنا بالشهاده فی سبیلک بحق امنا فاطمه الزهرا البتول
ای کاش نبود احساس مسولیتها و عهدهایی که خداوند از دانایان جامعه گرفته و مسولیتهایی که بر عهده انان استَ /تا انان نیز بتوانند فارغ از دردهای جامعه و... ارام در اسایش وتنعم زندگی کنند ولی دریغ که اینگونه نیست و ظاهرا زکات فهمیدن احساس تکلیف است.
مجموعه ای از عوامل که در گفتمانهای بعدی چه مکتوب و چه شفاهی بیان خواهند گردید (ان شا الله) مرا بر ان داشته که یکی از مهمترین وظایفم ایفای نقش در مجلس شورای اسلامی است. با توجه به این احساس وظیفه خود را کاندیدای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نمودم تا به وظیفه خود عمل نمایم ( ومن نصر الا بالله) در این راستا برای اشنایی هر چه بیشتر مردم عزیز مختصری از زندگی نامه خود را به اطلاع می رسانم.
در دی ماه سال 1352 هجری شمسی در شهر مقدس قدم به دنیا امدم روز تولدم مصادف بوده با عید غدیر خم و نامم را علی گذاشتند. مادرو پدرم اهل روستای ایوق سراب بودند مادرم که خدا نگهدارش باشد خانه دار و پدرم که خدا رحمتش کند روحانی بود خودش در پایین کتابهاش یا هر جایی که لازم بود مهر و امضا کند می نوشت العبد الاحقر میرزا حسین ایوقی ̨ اما واقعیت این بود که از استوانه های فقاهت و تقوی و خشوع در حوزه علمیه بود و به همین خاطر ایت الله العظمی حسین احمدزاده ایوقی (رضوان الله تعالی علیه) می گفتند.
خاطرات کودکیم خاطرات سالهای اوج انقلاب در مر کز شهر قم است. از ان دوران خاطرات انقلاب و تظاهرات و گاز اشک اور و اتشهایی که مردم برای بی اثر کردن ان روشن می کردند ̨ ̨ شهادت ̨ خون ̨ حکومت نظامی و پخش اعلامیه ها و جلسات گروهی طلاب که بعضا در منزل ما بود ̨ خوب یادم هست . مخصوصا راهمپیمایی عاشورای 1357. بیان این خاطرات که در جای خودش خیلی جالب است نیاز به مجال دیگری دارد که اینجا نمی توان گفت. سال 1358 به عنوان نسل اولیهای بعد انقلاب وارد مدرسه شدیم و روز اول مدرسه را با سرود خمینی ای امام شروع کردیم. از دوران طفولیت تا پایان نوجوانی همیشه تابستانها سه ماه را که مرحوم ابوی برای تبلیغ می امدند اذربایجان ما هم با خانواده می امدیم و در ایوق می ماندیم و سراب خانه دوم ما بود. سال 1370 بود که در رشته ریاضی و فیزیک دیپلم گرفتم و همان سال در کنکور سراسری رشته مهندس پتروشیمی دانشگاه صنعتی سهند قبول شدم و زندگیم کلا به اذربایجان منتقل شد و چون اقوام سراب بودند ارتباط با سراب و وضعیتش و ... طبیعی است که بیشتر بشود.
در دوران تحصیل در دانشگاه نه تنها در زمینه درسی بلکه در اکثر فعالیتهای دانشگاه فعال بودم و به عنوان دانشجوی نمونه دانشگاه فارغ التحصیل شدم ودر اولین جشن فارغ التحصیلی موفق به دریافت جایزه از رئیس مجلس ان زمان اقای ناطق نوری شدم. سال 1375 خدمت سربازی رفتم و دو سال در صنایع دفاع به عنوان کارشناس مشغول بودم و روی دو تا پروژه فنی کار کردم. سال 1377 در کنکور سراسری برای فوق لیسانس پذیرفته شدم و سال 1380 فارغ التحصیل شدم. دو ماه در صنایع پزشکی هلال احمر و بعدش حدود 7 سال در شرکت تولیدی ایران تایر در قسمت فنی مشغول به کار بودم. در طول این سالها با توجه به مشکلات کشور چند تا پروژه در راستای صرفه جویی ارزی و کاهش واردات انجام دادم که خدا را شکر با موفقیت همراه بود. سال 1383 هم تصمیم گرفتم برای ادامه تحصیل حتما خارج کشور بروم که خدا کمک کرد و دوره دکترا را در کشور مالزی و در دانشگاه ملی انجا شروع کردم. با توجه به اینکه وضعیت تحصیلیم به گونه ای بود که به نظر می رسید خیلی راحت بتوانم از دولت جمهوری اسلامی ایران بورس تحصیلی بگیرم این کار را نکردم تا یک جوان ایرانی دیگر بتواند از این پول استفاده کند و عوضش از پول دولت مالزی استفاده کردم . پروزه ای را که در دوره دکترا انتخاب کردم وبا موفقیت تمام شد.تولید پلیمر بود از ضایعات به درد نخور کشاورزی که توانستم در جشنواره بین المللی اختراعات انجا مدال نقره بگیرم و در بین دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه که فکر کنم بالای 200 نفر در سال بود مقاله من به عنوان بهترین مقاله برگزیده شد. بلافاصله بعد از دکترا در همان دانشگاه ( بهترین دانشگاه مالزی) برای تحقیق پزوهش در دوره فوق دکترا جذب شدم و روی تولید یک پلیمر خاص کار می کردم . علیرغم اصرار استادم و با توجه به وضعیت ورفاه شغلی مناسب و روبه رشد در انجا برگشت به وطن را ترجیح دادم و برگشتم .
بعد از برگشت به ایران در زمستان 1387 سه چهار ماه بیکار بودم چون از پارتی بازی بدم می اید و اعتقاد دارم هر چی خدا بخواهد قادر هست که برای بنده گانش انجام بدهد. حساب کنید فوق دکترا داشته باشی و حتی یک روز هم تا حالا بیکار نمانده باشی ولی الان 3-4 ماه بیکار بگردی انموقع خیلی از دردها را قشنگ لمس می کنی. به هر حال بعد از سه چهارماه به عنوان مشاور و مجری پروزه در سازمان صنایع خودکفایی.. مشغول بکار شدم و سه سالی هست که کمکشون می کنم. سال 1388 عضو هیت علمی دانشگاه صنعتی سهند شدم که بعد از یک ترم استعفا دادم و در یک شرکت خصوصی به عنوان مدیر مشغول به کار شدم وهستم.
اگر بخواهم از جوایز و لوحها و.. که در طول تحصیل و کار گرفتم بنویسم یک طومار می شود اما فقط تیتر وار سر فصل فعالیتهای کاری خودم را بیان می کنم
1- 1370-1374 دانشجوی دانشگاه سهند عضو فعال تشکلهای فرهنگی اسلامی- هیات فاطمه الزهرا- سرپرست دانشجویی خوابگاههای دانشگاه- دانشجوی نمونه دانشگاه
2- 1375-1377 سازمان صنایع دفاع ( توضیح بیشتر مقدور نیست)
3- 1377 صنایع پزشکی سها
4- 1377-1380 دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه علوم و فنون مازندران
5- 1377-1383 شرکت تولیدی ایران تایر
6- 1383-1387 دوره دکترا و فوق دکترا دانشگاه ملی مالزی و ایجاد انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی دانشگاه ملی مالزی و تدوین اساسنامه انجمن
7- تدریس در مجتمع فرههنگی اموزشی امام خمینی ایرانیان در مالزی
8- 1388 تا 1389 عضو هیت علمی دانشگاه صنعتی سهند
9- 1388 تا کنون مشاور فنی سازمان صنایع خود کفایی ...
10- 1388 تا کنون مدیر فنی و خدمات پس از فروش شرکت زیگورات
11- چاپ و ارایه بیش از ده مقاله در مجلات علمی معتبر بین المللی و سمینارها در موضاعات علمی مهندسی و اسلامی
با توجه به اینکه توضیح بیشتر و استدالات بنده برای صلاحیت به ورود به مجلس جزو برنامه های تبلیغاتی محسوب می گردد و دور از عدالت است سخن در این رابطه بماند برای فرصتهای بعد.
العاقبة للمتقین
علی احمدزاده
دی ماه 1390

برچسب‌ها: علی احمدزاده ایوق, انتخابات 90 مجلس نهم, کاندیدای نهم
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۲ دی۱۳۹۰ساعت 23:52  توسط سراب نیوز  | 

نصیرپور: در روستاهای سراب مردم هنوز از آب چشمه استفاده می‌کنند

نصیرپور: در روستاهای سراب مردم هنوز از آب چشمه استفاده می‌کنند

اگر مسئولان به داد کشاورزی و دامپروری منطقه نرسند، با توجه به اینکه اینگونه مشاغل از حوزه علاقه جوانان خارج شده، شهرستان سراب با خطر مواجه خواهد شد.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۲۱ دی۱۳۹۰ساعت 0:22  توسط سراب نیوز  | 

جوان ترین و مسن ترین نمایندگان سراب

حسین زاده ،کارشناس امور اجتماعی فرمانداری در مورد ترکیب نامزدهای ثبت نام کرده در سراب گفت: 14نفر در این دوره از انتخابات نام نویسی کردند که با انصراف یکی از داوطلبان شمار نامزدها به 13نفر کاهش یافت.

وی جوانترین نامزد را متولد 1359ومسن ترین انها را متولد 1332اعلام کرد.

حسین زاده در مورد مدارک تحصیلی نامزدها گفت: 4نفر با مدرک کارشناسی(با احتساب یک مقطع بالاتر به علت جانبازی و دوره نمایندگی)7نفر کارشناس ارشد،2نفر با مدرک دکترا می باشند.

وی ادامه داد: 3نفر از داوطبان سابقه نمایندگی ادوار مجلس را داشته و یک نفر نیز مشمول قانون استعفا از مناصب مدیریتی بوده است.

کارشناس امور اجتماعی فرمانداری سراب 2نفر از نامزدها را عضو خانواده شهدا،و 5نفررا از جانبازان و ایثارگران اعلام کرد.

منبع: سراب فردا


همچنین در مرحله اول رد صلاحیتها پنج نفر رد صلاحیت شدند که اسامی آنها:مجید نصیرپور سردهایی، حسین انواری، امیر صنعتی مهربانی، مهناز بهمنی و خسرو آزادفر می باشد.

از این افراد نصیرپور نماینده فعلی سراب ـ صنعتی نماینده دور هفتم ـ و انواری نماینده دور پنجم وششم می باشند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ساعت 23:26  توسط سراب نیوز  | 

اسامی 14 نماینده رد صلاحیت شده؛ رد صلاحیت طراح سئوال از رئیس جمهور

رد صلاحیت 25 نفر از نمایندگان فعلی مجلس

بر اساس شنیده‌ها ۲۵ نفر از نمایندگان فعلی مجلس که برای انتخابات مجلس نهم نام‌ نویسی کرده‌اند، رد صلاحیت شده‌اند و احتمال دارد که این تعداد بیشتر هم باشد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، اسامی برخی نمایندگان مجلس هشتم که بر اساس شنیده‌ها صلاحیت آنها تایید نشده به شرح زیر است:

1

علی مطهری

2

حمیدرضا کاتوزیان

3

علی عباسپور تهرانی

4

انوشیروان محسنی بند پی نماینده چالوس و نوشهر

5

محمد مهدی شهریاری نماینده بجنورد

6

داریوش قنبری نماینده ایلام

7

حمید خسته بند نماینده بندر انزلی

8

فرهاد دلق پوش نماینده آستارا

9

مجید نصیرپور نماینده سراب

10

قدرت الله علیخانی نماینده قزوین

11

نادر قاضی پور نماینده ارومیه

12

احمدرضا دستغیب (فرزند فخرالدین) نماینده استان فارس

13

علی اصغر حسنی نماینده استان فارس

14

داود محمدجانی نماینده استان فارس


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ساعت 23:15  توسط سراب نیوز  | 

با نمایندگان 1

مجید نصیر پور: مجلس کارآمد و قوی، دولت پاسخگو و کارآمدی را تحویل جامعه می‌دهد، و همه افراد و جریان‌های شناسنامه‌دار در این شرایط با اعمال و رفتار خود باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

نماینده فعلی سراب: مشارکت در مسائل سیاسی اجتماعی وظیفه همگانی است بنده نیز به حکم احساس وظیفه و نیز دعوت گروه های مختلف مردمی وارد میدان انتخابات شدم.

 

 


صنعتی: خود را از طیف اصولگرایان می‌دانم

این نماینده دوره هفتم ادامه داد:سرباز نظام مقدس اسلامی است و هرجا که احساس نیاز کند در خدمت مردم و نظام خواهد بود.
صنعتی از ضرورت به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام عمرانی آغاز شده در دوره نمایندگی وی به عنوان یکی از دلایل حضور خود یادکرد.

 

 


 

حسین انواری:در صورت اعتماد دوباره مردم پروژه نفلین‌سینیت در اولویت برنامه‌های کاری او قرار خواهد گرفت.

انواری راهکار خود برای مهار به اصطلاح لشکر بیکاران در منطقه را احیا و به سرانجام رساندن طرح بزرگ نفلین‌سینیت سراب عنوان کرد.

 

 

 

 

 


ناصر نظری:با انگیزه خدمت رسانی و تلاش برای زدودن غبار محرومیت از منطقه وارد عرصه انتخابات شدم.

رئیس سابق شورای اسلامی شهرسراب گفت: بدون وابستگی حزبی و گروهی به عنوان نامزد اصول گرای مستقل می باشم.

 

 

 


 

رضا رسولی:نامزد نهایی جبهه متحد و ۷+۸هستم.

این استاد فلسفه دانشگاه بین‌المللی قزوین انگیزه خود از نامزدی در انتخابات را دعوت جمعی از شهروندان و نیز نیروهای اصولگرا و ارزشی شهرستان عنوان کرد و اظهارداشت: ایجاد فرصت‌های مناسب برای توسعه شهرستان از طریق هم سوئی و همفکری با نخبگان و تلاش برای بسترسازی برای ارتقای سطح مدیریت شهرستان از دیگر اهداف حضور او در نامزدی مجلس می‌باشد.

رئیس سابق شورای اسلامی سراب در مورد حمایت احزاب و گروه ها گفت: به عنوان نامزد اصول گرای مستقل وارد میدان انتخابات شدم و بدون وابستگی حزبی و گروهی در خدمت مردم مومن سراب خواهم بود.

 


 

جواد پیرانی رازلیقی:باید صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در سطح شهرستان ایجاد شود

وظیفه اصلی نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح آن است در صورت انتخاب شدن به این وظیه به خوبی عمل خواهم کرد

ازنظرات و مشاوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها بهره خواهم برد چون اعضای شوراهای اسلامی از بین مردم و از افراد شایسته انتخاب شده اند و به مشکلات و مطالبات مردم آگاهی دارند
شهرستان سراب جاذبه های گرشگری زیادی دارد معادن فلزی گرانبهایی در شهرستان ما نهفته است علاوه بر دولت بخش خصوصی هم می توانددر گردشگری و استخراج معادن سرمایه گذاری کند و این کار امکانپذیر است
 
 
 
 
حجت الاسلام علیانسب,احساس می کند که به مکتبی که در آن تربیت یافته عمل نمی شود!
فضای انتخاباتی نباید درراستای انحراف مطالبات مردم باشد
مکتب حاکمیتی جامعه ما مکتب امیرالمومنین می باشد و در این مکتب مضامین عالی مدیریتی و اداره صحیح جامعه در کتاب گران سنگ نهج البلاغه گنجانده شده است.
حجت الاسلام علیانسب تصریح کرد: متاسفانه عده ای افراد شایعه انصراف و کناره گیری بنده را مطرح کردند که این مسئله موجب سردرگمی برخی دوستان و گروه های مختلف شده است .

 

 


+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ساعت 20:29  توسط سراب نیوز  | 

پنج نفر رد صلاحیت از سراب

طبق یک خبرغیر موثق ۵ نفر از کاندیداهای مجلس شهرستان سراب رد صلاحیت شدند:

مجید نصیرپور سردهایی، حسین انواری، امیر صنعتی مهربانی، مهناز بهمنی و خسرو آزادفر رد صلاحیت    شده اند.

نتايج بررسي صلاحيت داوطلبان نمايندگي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي در هيات هاي اجرايي، امروز بيستم دي ماه به آدرس پستي داوطلبان ارسال مي شود. داوطلبان رد صلاحيت شده به مدت چهار روز يعني تا 24 دي ماه فرصت دارند با مراجعه به حوزه هاي انتخابيه و ديگر مراجع قانوني اعتراض خود را نسبت به نتايج بررسي ها اعلام كنند. 
البته آغاز مرحله دوم بررسي صلاحيت داوطلبان نمايندگي دوره نهم مجلس شوراي اسلامي از اول بهمن ماه است. در اين مرحله هيات هاي نظارت بر انتخابات صلاحيت داوطلبان نمايندگي مجلس نهم را رسيدگي مي كنند.

البته این بدان معنا نیست که افراد فوق رد صلاحیت شده اند.هنوز فرصت اعتراص باقی مانده.

همچنین موج دوم بررسی ها انجام نشده که ممکن است افراد بیشتری از رقابت کرسی سراب جا بمانند.


برچسب‌ها: رد صلاحیت ها, نمایندگان رد صلاحیت شده سراب, رد صلاحیت مجلس نهم سراب, رد صلاحیت شهرستان سراب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ساعت 10:41  توسط سراب نیوز  | 

14 نفر برای 1 کرسی در مجلس(لطفا در نظر سنجی شرکت کنید)

۱۴نفرنامزدی خود را برای اجاره ۴ساله صندلی سبز مجلس در سراب با ثبت نام در انتخابات اعلام کردند.

به ترتیب ثبت نام:مجید نصیرپور(نماینده فعلی)،جعفر زمانی،رضا رسولی شربیانی(نامزد دوره قبلی)،جواد پیرانی رازلیقی،مهناز بهمنی،ناصر نظری،احمد ملکی،خسرو ازادفر، حسین انواری، امیر صنعتی،سید حسین علیا نسب(روحانی) ،یوسف داودی(نامزد دوره قبلی) محمد مبشر دولت ابادیُ،علی احمد زاده ایوق

دوستان به نظر سنجی ای که سمت راست آمده عنایت بفرمایید.نظر سنجی قبلی به علت امکان تقلب حذف شد.در این نظر سنجی هر کس فقط یکبار حق رای دارد.

 

 

همچنین صفحاتی برای هر کاندیدا طراحی شده که به زودی تکمیل می شود

صندلی داغی که مربوط به نمایندگان است قرار است برای تسهیل در انتخاب شما باشد

متن نامه به نمایندگان با توجه به نظرات تایید نشده توسط ادمین طراحی شده

قرار است با همه تند برخورد شود بنابرین دلخور نشوید قصد ما اهانت یا تخریب نیست (این طبیعت صندلی داغ است)

ما کلا بی طرفیم و این را به مرور زمان ثابت خواهیم کرد .نوبت به خانم و آقایان دیگر هم خواهد رسید.

وب سایت زیر مربوط به نمایندگان سراب است:

http://www.ipe9.com/majles90/?page=Section&id=75&pg=1

 

 

 

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ساعت 9:59  توسط سراب نیوز  | 

با خوانندگان1

نظرات منتخب کاربران به موضوعات مطرح شده:

جوابیه شماره 1 رضا رسولی شربیانی نسبت به سوالات مطرح شده در سراب نیوز

علی:بنام خدای ناس
سلام خدمت مردم شریف سراب و مهربان و دوزدوزان و شربیان و ....
داشتن عنوان و مقام و حتی استادی یک دانشگاه برای ما افتخار بزرگی است ولی مشکل جامعه ما با داشتن این همه اساتید و روحانیون و حتی مدال آوران حل نشده است بلکه زیادتر هم شده است . خداوند علم خود را به کسانی می دهد که عملشان صالح باشد و عمل صالح زمان را تشخیص دهند اکثر پیامبران ما بی سواد بودند و چون نیازهای اصیل مردم را تشخیص می دادند و با قلب آنها ارتباط برقرار می کردند مردم هم به آنها جلب می شدند . باید سوال کنیم چرا خداوند باوجود دانشمندان یونانی پیامبر را از بین مردم عامی و بیسواد و یک چوپان انتخاب کرد .
مردم سراب خوب تشخیص می دهند که فرق یک کاندیدای تحمیلی و سفارشی از بالا به پایین با یک کاندید جوشیده از متن مردم چیست ؟

 

علیقلی:از خواندن اوصاف جمیله جناب دکتربسیار خرسند شدیم و بعنوان یک همشهری بر خود بالیدیم امیدواریم از ویژگی های اخلاقی ایشان خاصه در باب خانواده بیشتر مطلع شویم! ضمناً یک سوال ازشاگرد معزّز استاد که از درس فلسفه و اخلاق ایشان بهره مستفیض شده اند:
رأی پاک و رأی ناپاک یعنی چه؟


زندگی نامه ''حجت الاسلام'' ''سید''حسن علیانسب

علی:بنام خدای بخشنده و مهربان
از کاندیدای محترم سوال داشتم :
(1) نظر شما از جریان انحرافی( مثل رحیم مشایی ) که معتقد هستند در زمان ظهور امام زمان ( عج) به ولایت فقیه نیازی نیست و وقتی سوال میشود که امام زمان الان کجاست می گویند هست ولی شما لیاقت دیدن آقا را ندارید و فقط ما با ایشان ارتباط داریم چیست ؟
(2) این همه کتاب خدا شناسی چاپ شده و از صبح تا شب در حوزه های علمیه و از رادیو و تلوزیون و مساجد تدریس می شود ولی اکثر دانشجویان به بی خدایی رسیده اند . چطور حضرت ابراهیم ( ع) و حضرت موسی با یک برخورد تواست خدا را بطور ساده به نمرود و فرعون بشناساند که در نهایت موجب بهت زدگی نمرود و فرعون شد و ساحرات و جادور گران جذب حضرت موسی شدند ؟


14 نفر برای 1 کرسی در مجلس(لطفا در نظر سنجی شرکت کنید)

علی:بنام خدای ضعیفان
با سلام و درود به مردم با مرام و با فرهنگ سراب , مهربان ,
بجای تخریب همدیگر بدون آنکه نتیجه ای داشته باشد بیایید سوالهایی به بحث گذاشته شود و حتی کاندیداها هم جواب بدهند و موضع های خود را اعلام کنند آنوقت خود مردم قضاوت خواهند کرد . ما حق نداریم کسی را به مردم تحمیل کنیم همانطور که سالهاست یک دفعه اسمی مطرح می شود و تبلیغ می شود و رای گرفته می شود بعد گندش در می آید و بعد توش گیر می کنند و بخواهند علیه او حرفی بزنند پرونده خیلی ها را می خواهند رو کنند . تا کی می خواهیم این روش را ادامه دهیم .
بحث اول : دولت 1400 میلیارد دلار درآمد داشته سهم شهرستان سراب از این مبلغ چقدر است انتظار داریم نماینده ای اگر به مجلس رفت با این مسئله چطور برخورد کند ؟

 

علی:بنام خدای پرورش دهنده انسانها
ای اهل سراب ( برگرفته از آیات قرآن کریم که خداوند می فرماید یا ایهالناس)یعنی همه مردم اعم از یهودی , مسلمان ,مسیحی . سیاه . سفید , چپ و راست تا کی می خواهیم خودمان را قول بزینم و تابع راه و روشهای کسانی باشیم که از روشهای غربی و سرمایه داری تبعیت می کنند و ظاهرا کاندید نماینده مردم می شوند ولی در باطن نماینده زر و روز و تزویر هستند پولهای کلان خرج می کنند در حالیکه به قول دوست عزیرمان قولهایی می دهند که وظیفه آنها نیست بلکه طبق قانون اساسی وظیفه سازمان برنامه و بودجه و استانداری و ... است و نماینده وظیفه اش قانون گذاری است که بطور اتوماتیک و طبق اصول قانون اساسی دولت باید اشتغال زایی کند نه اینکه بیاید سازمان برنامه را منحل کند و خودش هر وفت به سفرهای استانی می رود با منت امکاناتی را به مردم وعده دهد که همه یا اجرا نشده اند یا ناقص مانده اند و نماینده ها هم از همان روش استفاده کرده و دخالت در امر ارگانهای دیگر کرده و طرحهای آنها را شکار کرده و وعده اجرای آن را می دهند . ما باید طبق حقی که در قانون اساسی داریم در انتخابات شرکت کنیم و خود بر سرنوشت خودمان تصمیم بگیریم و دنبال کاندیدی باشیم که از خرجهای آنچنانی بدور باشد و حرف و عملش صالح باشد . لطفا اطلاع رسانی کنید .
ادامه دارد........................


حسین:

با سلام
در پاسخ به چند پیام
ظاهراً عزیزان فراموش کرده اند که در چه زمانی یا قرنی زندگی میکنیم؟مقایسه جامعه کنونی ما با چندین هزار سال قبل به نظر عاقلانه نمی رسد. جامعه ما نیازمند انسانهایی با تجربه, باسواد، بانفوذ و کار بلد است. شاید شخصی که از دل مردم خبر دارد برای دردل خوب باشد، ولی بحث اینجاست که چقدر با همان بالا بالاها در ارتباط است تا در حل مشکلات موفق باشد.انتخاب کسی که جز فعالیت در یک منطقه کوچک چیز دیگری در کارنامه خود ندارد به نظر صحیح نمیرسد.
حال اگر فرض کنیم که یک نماینده ای از بالا به پایین تحمیل شده است شاید پاسخ به سؤالات زیر گره گشای بسیاری از ابهاماست باشد.
1-نماینده ای که از همان آغاز کار از سر ناسازگاری با حکومت یا همان بالابالاها در آمده چگونه میتواند مشکلات مردم شهرستانش را با دولتمردانی که مخالفش هستند در میان گذاشته وحل نماید؟
2-آیا مردم سراب شخصی سیاست پیشه میخواهند یا کاردان جهت حل مشکلات شهرستان؟
3-اولویت شما از شرکت در انتخابات چیست؟آیا نباید کسی انتخاب شود که به درد حل مشکل بخورد تاایجاد مشکل؟
4-منظور شما از نماینده جوشیده از دل مردم چه کسانی هستند ؟کسانی که برای به دست آوردن رای حاضرند به هر کار خلافی دست بزنند (رای ناپاک) یا کسانیکه جز حقیقت،خواهان چیز دیگری نیستند و همواره از طرفداران خود خواسته اند به هیچ وجه اخلاق را در تبلیغات انتخاباتی زیر پا نگذارند.(رای پاک)؟
5-ایا مطلع شدن شما از ویژگی های اخلاقی ایشان خاصه در باب خانواده مشکلی از مشکلات مردم شهرستان سراب را حل خواهد کرد؟
6-آیا بهتر نیست به جای وارد شدن در مسائل خصوصی افراد و زیرپاگذاشتن اخلاق همه شعور خود رادر راه معرفی کسی صرف کنیم که به درد آینده شهرستانمان بخورد؟
در پایان خواهشمندم بر احساسات خود غلبه کنید تا در مورد افراد عاقلانه تصمیم بگیرید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۰ دی۱۳۹۰ساعت 1:30  توسط سراب نیوز  | 

دولت مقصرتصویب بودجه۹۱ در سال بعد است

باهنر:۲سال است که بازنشسته شده​ام

دولت مقصرتصویب بودجه۹۱ در سال بعد است

نگرانی از فاز دوم هدفمندسازی

نایب رئیس اول مجلس با تأکید بر اینکه متاسفانه تصویب نهایی لایحه بودجه ۹۱ قطعاً به سال آینده موکول می‌شود، گفت: مجلس چاره‌ای جز تصویب بودجه چند دوازدهم ندارد و مقصر خود دولت است.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:42  توسط سراب نیوز  | 

دلار ۱۷۰۰ تا ۱۷۰۵ تومان

آخرین تحولات قیمت سکه و ارز در بازار آزاد. قیمت دلار در بازار آزاد روز دو شنبه 18 دی با رکورد 1700 تومان فعالیت خود را آغاز کرد.
 
 
 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:37  توسط سراب نیوز  | 

جوانفکر:خانه‌نشینی "احمدی نژاد" هوشمندانه و با حساب و کتاب بود!

جوانفکر تصریح کرد که تلاش‌های صادقانه و خدمات گسترده دولت آقای احمدی‌نژاد، کارآمدی نظام ولایی را افزایش داده، ‌دل‌ها را به آینده امیدوار ساخته، دشمنان را ناامید و سرخورده کرده و قدرت و ثبات و استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران را به رخ مستکبرین که هر روز ضعیف‌تر و ناامیدتر از گذشته شده‌اند، کشیده است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:35  توسط سراب نیوز  | 

4 شکایت نمایندگان از رئیس‌جمهور قبل از انتخابات به رای مجلس می‌رسد

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 4 شکایت نمایندگان از احمدی نژادبه ریاست جمهوری ارسال شده است از تهیه گزارش این 4 شکایت بر اساس ماده 233 آیین نامه داخلی مجلس برای بررسی در صحن علنی قبل از برگزاری انتخابات خبر داد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:33  توسط سراب نیوز  | 

وقتی احمدی‌نژاد به جای بهارستان به کاراکاس می‌رود

حکایت سوالاتی که همچنان باقی است؛

حالا زمزمه‌های حضور رئیس جمهور در بهارستان بیش از پیش رنگ و بوی جدی به خود گرفته است اما در این میان به دلیل عدم حضور محمود بهمنی در مجلس برای جلسه ای در ارتباط با و ضعیت ارز و همچنین مطرح شدن این مساله که احمدی نژاد در مجلس حاضر نخواهد شد، تنشها بین دولت و مجلس هشتمی که به اواخر حیات خود نزدیک می شود، بیشتر شده است. از سوی دیگر در حالی که قرار بود محمود احمدی نژاد روز سه شنبه به کمیسیون امنیت ملی مجلس برود اما وی سفر به آمریکای جنوبی و دیدار ...

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:32  توسط سراب نیوز  | 

داوطلبان باید از تبلیغ زود هنگام اجتناب كنند

فرماندار هشترود گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس باید از تبلیغ زود هنگام اجتناب كنند.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:29  توسط سراب نیوز  | 

دو هزار و 186 مجوز مشاغل خانگی در سراب صادر شد

سرپرست اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعی سراب از صدور دو هزار و 186 مجوز مشاغل خانگی در این شهرستان خبر داد.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:27  توسط سراب نیوز  | 

استفاده كاركنان از امكانات دولتی له و یا علیه داوطلبان تخلف است

دادستان عمومی و انقلاب مراغه گفت: استفاده مدیران و كارمندان از امكانات دولتی له و یا علیه داوطلبان نمایندگی مجلس، تخلفات بوده و دستگاه قضایی بصورت قاطع با این افراد برخورد می كند.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:26  توسط سراب نیوز  | 

داوطلبان نمایندگی مجلس به اخلاق انتخاباتی مقید باشند

رییس ستاد نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان شرقی گفت: داوطلبان نمایندگی مجلس باید به اخلاق انتخاباتی و سیاسی مقید باشند.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:24  توسط سراب نیوز  | 

بارش برف سنگین و سرما برخی مدارس آذربایجان شرقی را تعطیل كرد

براساس اعلام روز دوشنبه روابط عمومی اداره كل آموزش و پرورش استان، مدارس پیش دبستانی و ابتدایی نوبت صبح در شهرستان های هشترود ، سراب و چاراویماق امروز تعطیل اعلام شده است.

در مناطق كندوان، نظركهریزی و تیكمه داش مدارس در مقاطع پیش دبستانی، ابتدایی و راهنمایی در نوبت صبح تعطیل می باشد.

در تمام روستاهای شهرستان هشترود مدارس پیش دبستانی، ابتدایی و راهنمایی در نوبت صبح تعطیل می باشد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:22  توسط سراب نیوز  | 

یك واحد تولیدی در سراب به بهره برداری رسید

یك واحد تولیدی با حضور سرپرست سازمان صنایع و معادن آذربایجان شرقی در شهرستان سراب به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شركت آبتین 'تولید كننده ظروف یك بار مصرف' روز دوشنبه در آیین افتتاح این پروژه هدف از راه اندازی آن را ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در منطقه سراب عنوان كرد و گفت: این كارخانه در مدت دو سال و در زمینی به مساحت 9 هزار متر مربع احداث شده است.

جواد اسودی، با بیان اینكه ظرفیت تولید روزانه این شركت 120 هزار ظرف می باشد، افزود: با بهره برداری از این مجموعه برای 42 نفر فرصت شغلی فراهم شده است.

وی ادامه داد: جهت احداث و راه اندازی این پروژه 17 میلیارد ریال صرف شده كه 10 میلیارد ریال آن تسهیلات بانكی و7 میلیارد ریال نیز آورده شخصی است.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:21  توسط سراب نیوز  | 

برنامه ریزی انتخاباتی، بلندمدت یا شب امتحانی؟

سیدجواد امام جمعه‌زاده

هر چه به برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم شور و شوق ها و جنب و جوش ها افزایش پیدا می کند و جلسات پیدا و پنهان و رایزنی های گوناگون افزایش می یابد.

البته این تلاشها و فعالیتها طبیعی است و لازمه هر انتخاباتی می باشد اما بحث اصلی و اساسی این است که چرا ما بایستی به اصطلاح شب امتحانی باشیم و عمده مساعی خود را بصورت متراکم به ایام نزدیک واقعه اختصاص دهیم. پر واضح است که در یکی دو ماه قبل از برگزاری انتخابات تحرک و تقلای بیشتری دیده می شود؛ اما نهاد انتخابات در یک جامعه مردم سالار چون کشور ما یک نهاد دائمی و بلند مدت است. نهادی است که به محض اینکه نمایندگان یک دوره انتخاب می شوند و کار خود را در مجلس برای چهار سال آغاز می کنند باید کلید انتخابات دوره چهار سال بعد زده شود و برنامه ریزی ها و اجرای آنها شروع می شود.
این نکته علاوه بر اینکه برای انتخاب شوندگان و افرادی که علاقمندند به عنوان کاندیدا در انتخابات مشارکت کنند، حائز اهمیت است اما بنظر می رسد برای انتخاب کنندگان و مردم عزیز که می خواهند نمایندگان مورد نظر خود را به پارلمان بفرستند اهمیت بیشتری دارد. آنان باید بدانند که چه افرادی با چه ویژگی ها و برنامه هایی بخصوص برنامه های میان مدت و بلند مدت می توانند برای خود و فرزندانشان از جوانب مختلف مفید و مثمر ثمر باشند و این چیزی نیست که به نحو احسن در زمانی نسبتا کوتاه قابل استحصال باشد.
در یکی از مسابقات ورزشی که تیم کشورمان بر رقیب چینی پیروز می شود و رقیب از صحنه رقابت خارج می گرد دو روز بعد تیم چینی تمرینات خود را برای کسب پیروزی در دوره چهار سال بعدی شروع می کند و این امر تعجب تیم ملی کشور ما را بر می انگیزد. در عرصه های دیگر و بویژه در عرصه انتخابات که بخش عمده آینده جامعه را رقم می زند ، عمل درست یک برنامه ریزی بلند مدت است.
به طور طبیعی اگر افکار عمومی در بلند مدت توجیه شوند و از طریق نشست های مختلف و کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در محافل گوناگون و در مناسبت های فراوان با برنامه ها و گروه های سیاسی آشنا شوند، ضرورت های جامعه را بهتر بدانند و نیروهای اصلح و تخصص های متفاوت آنها را عمیق تر بشناسند با اعتقاد راسخ تر و با همت بلند تر و با مشارکت بالاتر در انتخابات حضور می یابند.
البته آگاهی و شعور سیاسی بالای مردم ما این عدم برنامه ریزی های بلند مدت را تا حد زیادی جبران کرده و همواره در بیش از سی انتخابات شکوه و عظمت حضور خود را به رخ کشیدند و بحمداله کشور اسلامی ایران را علیرغم دشمنی های فراوان بیگانگان با موفقیت به پیش بردند و به الگویی برای کشورهای دیگر اسلامی تبدیل ساختند و این بار نیز امید بدخواهان را نا امید خواهند کرد.
اما در عین حال که بایستی از این فرصت باقیمانده بنحو شایسته ای استفاده کرد و مردم را بیش از پیش با ضرورت های کشور و نقش خاص جمهوری اسلامی در منطقه و جهان بخصوص پس از جریان بیداری اسلامی آشناتر نمود و نیروهایی که در این شرایط و اوضاع و احوال بهتر می توانند ایفای نقش کنند را به آنها معرفی کرد، بایستی به برنامه ریزی های بلند مدت و تاثیر گذارتر نیز فکر کرد و گام های اساسی تر و مطمئن تری برداشت.

*دانشیار علوم سیاسی دانشگاه اصفهان
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:19  توسط سراب نیوز  | 

کاندیداهایی که نیامده با هم درگیر شدند!

خراسان نوشت:

شنيده شده يکي از داوطلبان نمايندگي مجلس در مرکز کشور، پس از بررسي اسناد مالي خود متوجه اختلاف حساب دو ميليوني در هزينه کرد ستاد انتخاباتي خود شده و در نهايت، اين جرم را متوجه مسئول مالي ستاد انتخاباتي خود مي داند که از قضا از اقوام ديگر کانديداي شهر است. پس از اين موضوع، هم اکنون کانديداي مال باخته در جمع هواداران خود کنايه هايي را نثار رقيب خود کرده و او را در اين اتفاق دخيل مي داند و کانديداي رقيب هم در پاسخ، او را ناتوان از مديريت بر چند ميليون پول مي داند چه برسد به حضور در مجلس!
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:18  توسط سراب نیوز  | 

چه گروه‌هایی در هشت دوره انتخابات مجلس در ایران با یکدیگر رقابت کرده​اند؟ /اینفوگراف

پارلمان نماد دموکراسی است و رقابت انتخاباتی برای کرسی‌های آن شاید اصلی​ترین رقابت در چهارچوب‌های دموکراتیک باشد.

سید صادق روحانی: مشارکت مردم، رقابت احزاب، نظارت استصوابی بر انتخابات، احراز صلاحیت نامزدها، برندگان و بازندگان و واژگانی از این دست معنای انتخابات مجلس شورای اسلامی در ایران را به ذهن متبادر می کند.
مجلس شورای اسلامی نماد بخش دموکراتیک نظام جمهوری اسلامی و به قول امام خمینی(ره) در راس امور است. حتی جدی شدن بحث تغییر قالب نظام از ریاستی به پارلمانی، ممکن است در آینده‌ای دور یا نزدیک اهمیت جایگاه مجلس بیش از این چیزی شود که الان هست.
تا کنون و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57، هشت دوره انتخابات مجلس در ایران برگزار شده است. در هرکدام از این دوره‌ها چندین گروه اصلی با هم رقابت کرده اند و ترکیب مجلس را تشکیل داده‌اند. برخی از این گروه‌ها تنها در یک دوره نقش فعال داشته اند و برخی دیگر در چندین دوره. برخی نتوانسته اند رقابت کنند و انتخابات آزاد را زیر سوال برده اند و نظارت استصوابی را بهانه‌ای برای باخت خود عنوان کرده‌اند و برخی دیگر هم با شعار نامزد اصلح و مجلس صالح در همه دوره‌ها شرکت‌کرده‌اند و فرقی نداشته که بازنده باشند یا برنده.
تصویر ذیل گروه‌ها و احزاب درگیر در هر انتخابات، نمایندگان شاخص هر دوره، میزان مشارکت و درصد مشارکت در هر دوره را نشان می‌دهد(http://www.khabaronline.ir/Images/News/AtachFile/17-10-1390/FILE634615402255446094.pdf)   تصویر بزرگتر.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:17  توسط سراب نیوز  | 

داوطلبان رد صلاحیت ‌شده 4 روز برای شکایت وقت دارند/ 4 اسفند آغاز تبلیغات

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، مصطفی محمد نجار وزیر کشور امشب در حاشیه جلسه هیات دولت با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه مراجع چهارگانه نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس نهم را در موقع مقرر اعلام کرده اند، گفت که پاسخ‌های مراجع 4گانه به هیات های اجرایی منعکس شد و این هیات ها نیز بررسی های خود را تا آخر وقت فردا کامل می‌کنند.

وی افزود: 20 دی نتیجه بررسی صلاحیت نامزدها به هیات ها نظارت اعلام می‌شود و اگر داوطلبی رد صلاحیت شده باشد 4 روز برای شکایت به مراجع ذی صلاح فرصت دارد.

نجار در خاتمه تصریح کرد:‌ تبلیغات رسمی داوطلبان نمایندگی مجلس نهم پس از تایید نهایی هیات های نظارت از چهارم اسفند آغاز و 24 ساعت قبل از برگزاری انتخابات سکوت تبلیغاتی شروع خواهد شد.
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۹ دی۱۳۹۰ساعت 15:7  توسط سراب نیوز  | 

در پی صدور نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر < دستور انحلال خانه سینما >

در پی صدور نامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر < دستور انحلال خانه سینما > جمال خندان کوچکی مشاور حقوقی و وکیل خانه سینما گفت ؛

 


 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 12:6  توسط سراب نیوز  | 

پاسخ هیات مدیره خانه سینما به اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه خبری شبکه دو

در پی اظهارات اخیر وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه گفتگوی خبری شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی و بیان نکاتی در خصوص انحلال خانه سینما ، هیات مدیره خانه سینما توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد ؛

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 12:4  توسط سراب نیوز  | 

داود احمدی‌نژاد: جریان انحرافی عامل استکبار است که اهداف مشترکی با ‌جریانات معاند دارد

فارس نوشت:

رئیس اسبق ویژه ‌ریاست جمهوری با بیان اینکه ‌اگر ملت از ولایت فقیه و تبعیت از آن غفلت کند، جریان انحرافی در اهداف خود موفق می‌شود، گفت: جریان انحرافی متأثر از شاه می‌گوید "کوروش آسوده بخواب ما بیداریم".
داود احمدی‌نژاد طی سخنانی در یادواره شهید ‌سعید نبی‌پور با اشاره به اینکه ‌از ابتدای انقلاب اسلامی تا امروز ‌یک روز نشده که شیاطین عالم این انقلاب برنامه نداشته باشند، یادآور شد: گروه‌های مختلف سیاسی انواع و اقسام نیرنگ‌ها و تهاجمات را علیه ملت ایران داشته و یک لحظه نگذاشته‌اند این ملت ‌راحت باشد، چرا‌که منافعشان با منافع بیگانگان گره خورده است

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 12:1  توسط سراب نیوز  | 

رهبری سال 88 به چه کسی رأی دادند؟

محسن رضایی
از یکی از فرزندان رهبر انقلاب سوال کردند: رهبر انقلاب به چه کسی رای داده اند؟

او گفت: نه تنها من، بلکه هیچ کدام از اعضای خانواده نمی دانیم.کسانی که رهبر انقلاب را از نزدیک می شناسند این سخن را تأیید می کنند که هیچ کسی از رأی حضرت امام (ره) و رهبر انقلاب در این سی سال گذشته اطلاعی نداشته است.

پس چرا باید عده ای قبل از انتخابات راه بیفتند و به عنوان دلسوزی برای نظام بگویند که نظر رهبر انقلاب برای انتخابات فلان فرد و یا فلان لیست است. آیا این ضربه زدن به نظام نیست؟

رهبر انقلاب در روز اول سال 1388 در مشهد مقدس درباره انتخابات گفتند که: «اين را هم در باب انتخابات به شما عزيزان و همه‏ ملت عزيزمان عرض بكنم، درباره‏ موضع رهبرى در مورد انتخابات، گمانه زنى و شايعه و اينها همشيه بوده و خواهد بود. بنده يك رأى دارم، آن را در صندوق مى‏ اندازم. به يك نفرى رأى خواهم داد، به هيچ كس ديگر هم نخواهم گفت كه به كى رأى بدهيد، به كى رأى ندهيد؛ اين تشخيص خود مردم است».
تابناک

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:55  توسط سراب نیوز  | 

جمعی از سینماگران سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای نسبت به انحلال خانه سینما واکنش نشان دادند

جمعی از سینماگران سینمای ایران با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اتفاقات اخیر در حوزه سینما بویژه انحلال خانه سینما واکنش نشان دادند

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته‌ آمده است:

عقل و عقلاء که حیرانند.

قانون و قانوندانان هم که تایید نمی‌کنند.

مصلحت این ایام سخت هم که اقتضاء نمی‌کند.

با شان و فرهنگ هم که تناسبی ندارد.

پس چرا این فرمان چند خطی "انحلال"، چنین آشوبی بپا کرده‌است؟

عزیزان؛ ما یقین کردیم که این میل مرموز، قصدی جز بالا بردن هزینه برای نظام اسلامی ندارد.

این آب گل آلود شده، حاصل طراحی مهندسانی است که با وعده ریل‌گذاری سینمای آرمانی، ریل قطارِ شتابانِ سینما را بی‌هراس از واژگونی برمی‌چینند.

آیا سه سال سکانداری سینما نتیجه‌اش چنین افتخاریست که مقام محترم وزارت فرهنگ در مقابل دیدگان مردم، با لحنی امنیتی خبر از کشف و ضبط و توقیف خانه‌ای را بدهد که دو دهه مامن اهالی سینما بوده است؟

آیا در این مدت بقیه ارکان نظام خواب بوده‌اند؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:51  توسط سراب نیوز  | 

احمد توکلی: انحلال خانه سینما اهداف سیاسی دارد/ می‌خواهنداحمدی‌نژاد را ناجی نشان دهند

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با انتقاد از تصمیم وزارت ارشاد مبنی بر انحلال خانه سینما، معتقد است اقدام دولت درباره خانه سینما در آستانه انتخابات اهداف سیاسی را دنبال می‌کند.
احمد توکلی با انتقاد از انحلال خانه سینما توسط دولت گفت: «خانه سینما یک جمعیت صنفی است که با جامعه ارتباط عاطفی و قوی دارد و کارگردانانی که افتخار سینمای دینی و انقلابی ما هستند از جمله مجید مجیدی، ابراهیم حاتمی‌کیا، رضا میرکریمی، احمدرضا درویش، محمدمهدی عسگرپور و تهیه‌کنندگانی چون منوچهر محمدی و سایر دوستان جزو این خانه هستند.»

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:45  توسط سراب نیوز  | 

وزیر ارشاد: از نظر ما کار خانه سینما تمام شده است / دوستان گفتند به قانون تمکین می‌کنند

 وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه زنده تلویزیونی «هفت» اعلام کرد کار خانه سینما به پایان رسیده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:43  توسط سراب نیوز  | 

مشایی از احمدی نژاد شکایت کرد

اسفندیار رحیم مشایی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری از بازرس ویژه سابق رئیس جمهور به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت کردند.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:24  توسط سراب نیوز  | 

آیت‌الله هاشمی: احزاب شناسنامه‌دار بهترین کمک به حکومت‌ها در اداره جوامع هستند

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از وضعیت احزاب کشور در مقطع کنونی، راه صحیح و درست برای اداره کشور را نقش‌آفرینی احزاب فراگیر، سالم و توانمند دانست و تصریح کرد: در این حالت اگر حزبی مسئولیت اداره کشور را برعهده گرفت و دچار نارسایی شد، صدمات آن متوجه اصل نظام نخواهد شد و با برگزاری انتخابات و واگذاری امور کشور به دیگر احزاب، کشور در مسیر درست قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:20  توسط سراب نیوز  | 

۱۷ دی، سالگرد عروج جهان پهلوان تختی

مردی و مردانگی افسانه شد.

غلامرضا تختی نامی آشنا برای تمام ایرانیان است و از لحاظ شخصیتی می‌توان گفت یکی از چهره‌های ماندگار در تاریخ ماست که نه‌تنها در حوزه ورزش بلکه در میان چهره‌های بر‌تر تمام عرصه‌ها جای دارد. از هر فردی درباره نام تختی پرسیده شود، شخصیت او را به یاد می‌آورد و پهلوانی‌هایی که در نوع خود بی‌نظیر بود. تختی در شرایطی نام پهلوانی را به خود اختصاص داد که رژیم شاه علیه وی به خاسته بود و از محبوبیت وی می‌ترسید.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 11:16  توسط سراب نیوز  | 

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهرستان سراب

خلاصه خطبه های نماز جمعه شهرستان سراب
 
 
 
 

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۸ دی۱۳۹۰ساعت 1:3  توسط سراب نیوز  | 

حسین علیانسب هم انصراف داد!!(تکذیبیه انصراف=عدم انصراف آقای علیانصب)

خبرهای درگوشی حاکی از این است که صبح امروز حسین علیانسب به درخواست اطرافیان منصرف شد.

البته صحت و سقم این قضیه فعلا مشخص نیست.

منتظر خبرهای تکمیلی باشید.


امروز۲۶ دی ما بنا بر یکی از نظرات ،که خود را از آشنایان آقای علیانسب معرفی نمود متوجه عدم انصراف ایشان شدیم.

سراب نیوز طبق خبر عدم انصراف آقای علیانسب در اینجا رسما از ایشان و هوادارانشان عذرخواهی میکند.

+ نوشته شده در  جمعه ۱۶ دی۱۳۹۰ساعت 20:6  توسط سراب نیوز  | 

احمدی نژاد: وظیفه اداره دنیا با ماست !

آفتاب: «قم پایتخت فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است». احمدی نژاد با بیان این جمله در سخنرانی امروز خود در شهر قم، عدم برخورداری از مواهب شهری استان قم را مرموز خوانده و افزود: این شهر بیش از دیگران در پیروزی انقلاب فداکاری و تلاش کرده و امروز از مواهب مادی کمتری برخوردار است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: اگر بخواهیم دنیا را اداره کنیم، که وظیفه داریم اداره کنیم، مقدمه اداره کردن جهان اداره کردن فکری و علمی جهان است و کدام شهر شایسته تر از قم برای این رسالت تاریخی.

 

 


 

+ نوشته شده در  جمعه ۱۶ دی۱۳۹۰ساعت 13:6  توسط سراب نیوز  | 

جوابیه شماره 1 رضا رسولی شربیانی نسبت به سوالات مطرح شده در سراب نیوز

با تشکر از جناب آقای رسولی که پاسخهای خود نسبت به سوالات تند ولی نه,به دور از ادب سراب نیوز را ارسال فرمودند.

جوابیه ایشان در ادامه مطلب درج شد.

ولی با اجازه, جسارت دوم سراب نیوز را بی حرمتی طلقی نفرمایید.

اینکه جوابتان به زبان دانشجویی حامی شما باشد و با انشای سوم شخص به قضیه بنگرد, از نظر سراب نیوز خرد جمعی خواننده را قلقلک میدهد.

ولی با کمال تشکر از آقای رسولی نظر خوانندگان را به ادامه جوابیه جلب میکنیم.

جوابیه شماره 1

یکی از دانشجویان دوره دکتری استاد رسولی در پاسخ به سؤالات مطرح شده در سایت سراب نیوز جوابیه ای را ارسال نموده که در ادامه می آید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۱۶ دی۱۳۹۰ساعت 2:31  توسط سراب نیوز  | 

نماز جمعه فردای سراب رنگی شده

فردا در نماز جمعه چه خبر است؟

طبق گزارشات واصله, فردا اولین نماز جمعه سراب بعد از ثبت نام کاندیداهای مجلس نهم می باشد که بسیاری از نامزد ها حضور خواهند داشت.

دیدار با مردم در نماز جمعه در سراب به یک سنت تبدیل شده و امسال هم مثل ادوار گذشته برقرار خواهد بود.

بنا بر اظهار خود نمایندگان ,نمایندگانی همچون مجید نصیر پور , جعفر زمانی , انواری و .....و چند نامزد دیگر که حضورشان هنوز قطعی نیست فردا برای حضور در نماز جمعه و آشنایی مردم با آنها و تبیین مواضعشان و برنامه هایشان در بین مردم حضور خواهند داشت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ دی۱۳۹۰ساعت 18:17  توسط سراب نیوز  | 

آیت الله هاشمی رفسنجانی شخصیتی فراجناحی دارد!

اين نکته كه برخی رسانه‌ها به رغم مخالفت ایشان به عمد سعی و اصرار دارند ایشان را به حزب یا جناح خاصی در انتخابات منتسب کنند ریشه در اهداف و اغراض سیاسی شناخته شده پشت پرده‌ای دارد که قابل تامل و توجه است.

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ دی۱۳۹۰ساعت 15:28  توسط سراب نیوز  | 

یوسف داوودی انصراف داد...!

یوسف داوودی امروز ۱۵ دی ما پس از گذشت ۶روز از ثبت نام کنار کشید.

وی رییس پیشین دانشگاه آزاداسلامی واحد سراب  در دور قبلی انتخابات رقیب اصلی مجید نصیر پور (نامزد فعلی مجلس هشتم) بود و به دور دوم انتخابات راه یافته بود.

در انتخابات مجلس هشتم،مجید نصیرپور در دور اول (با کسب ۱۹٫۳۳٪ از کل آرا )به همراه یوسف داوودی (با کسب ۲۱٫۰۵٪ از کل آرا) به دور دوم راه یافتند, که نصیر پور پیروز رقابت بود.

گفتنی است که علت اصلی عدم موفقیت وی مطرح کردن بحث شهری و روستایی در بین طرفدارانش بود.

وی که اعلام حضورش را در آخرین ساعات ثبت نام(جمعه ۹ دی ماه) اعلام کرده بود بار دیگر شگفتی ساز شد.

وی پس از شش روز از ثبت نام و قبل از شروع عرصه رقابت انصراف داد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۵ دی۱۳۹۰ساعت 13:47  توسط سراب نیوز  | 

تعیین مصادیق مجرمانه مرتبط با انتخابات مجلس

تعیین مصادیق مجرمانه مرتبط با انتخابات مجلس................

..............در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 23:4  توسط سراب نیوز  | 

واکنش سیدحسن خمینی به سخنان شجونی

انتشار اظهارات شجونی در مورد بیت حضرت امام(ره) و فعالیت های موسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره) که مستقیما زیر نظر سید حسن خمینی اداره می شود، با واکنش نوه امام(ره) مواجه شد.

 

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 22:57  توسط سراب نیوز  | 

آقای خاوری ... پشتیبان ملت های ستمدیده!!!!

تعجب نکنید . عکس مربوط به آقای خاوری است مدیر عامل سابق بانک ملی ایران . راستی این پست چقدر مهم است که فرد چفیه به گردن بیندازد و کاری را انجام دهد که به آن ایمان ندارد

راستی چندصد تا خاوری دیگه درایران داریم که هنوزافتخارآشنایی آقایون رونداریم؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:56  توسط سراب نیوز  | 

خباز: اگر این دولت پاک‌ترین است پس دولت ناپاک چیست

آفتاب:"آقای احمدی‌نژاد و مسئولین دولت‌های ایشان ادعا دارند که پاک‌ترین دولت‌های تاریخ هستند و من می‌خواهم این سوال را مطرح کنم که اگر با این اختلاسی که صورت گرفته این دولت پاک‌ترین دولت است، پس دولت نا‌پاک را چگونه می‌توان شناخت؟"

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:51  توسط سراب نیوز  | 

مطهری: پیاده کردن افراد از قطار انقلاب، مشارکت مردم در انتخابات را کاهش می‌دهد

آفتاب:علی مطهری، نوع نگاه سیاسیون به جایگاه ولایت فقیه، دلایل شکل‌گیری اتفاقات پس از انتخابات سال ۸۸، علت فعال نبودن احزاب، سرنوشت طرح سوال از احمدی‌نژاد، دلایل تسخیر سفارت انگلیس و پاره‌ای از مسائل سیاسی کشور را مورد تحلیل و واکاوی قرار داد.

اگر جبهه پایداری بر کشور مسلط شود نظام و انقلاب ظرف مدت کوتاهی نابود می‌شود.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:49  توسط سراب نیوز  | 

آیت‌الله هاشمی: احزاب شناسنامه‌دار بهترین کمک به حکومت‌ها در اداره جوامع هستند

آفتاب:آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از وضعیت احزاب کشور در مقطع کنونی، راه صحیح و درست برای اداره کشور را نقش‌آفرینی احزاب فراگیر، سالم و توانمند دانست و تصریح کرد: در این حالت اگر حزبی مسئولیت اداره کشور را برعهده گرفت و دچار نارسایی شد، صدمات آن متوجه اصل نظام نخواهد شد و با برگزاری انتخابات و واگذاری امور کشور به دیگر احزاب، کشور در مسیر درست قرار خواهد گرفت.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:48  توسط سراب نیوز  | 

حدادعادل: انتخابات مجلس، مرحله ای سرنوشت ساز در اعمال اراده ملی است

ایرنا تهران - رییس كمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاكید كرد: انتخابات مجلس نهم را مرحله ای سرنوشت ساز در اعمال اراده ملی است.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:46  توسط سراب نیوز  | 

رهبری: "ملت متحد ایران و مسئولان نظام"، به هیچ‌کس باج نمی‌دهند و عقب‌نشینی نمی‌کنند

آفتاب:مقام معظم رهبری در ششمین روز از سفر به استان کرمانشاه، در اجتماع پر شور مردم خون‌گرم منطقه پاوه و اورامانات، تفرقه‌افکنی میان شیعه و سنی را ابزار همیشگی دشمنان اسلام خواندند و تأکید کردند: "ملت یکپارچه و متحد ایران، پایبندی به اسلام و آرمان‌های انقلاب را با عقلانیت، پیشرفت علمی و اقتصادی و حضور در صحنه‌های مختلف سیاسی اجتماعی" درهم می‌آمیزد و شاخصی هدایت بخش برای حرکت عظیم ملت‌های منطقه بوجود می‌آورد.

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:42  توسط سراب نیوز  | 

۶۴ درصد احکام بودجه سال ۸۸ به طور کامل رعایت نشده است

دیوان محاسبات کشور در گزارش تفریغ بودجه سال ۸۸ که در صحن مجلس قرائت شد تاکید کرده است در ۳۶ درصد موارد، احکام ماده واحده بودجه این سال کاملا رعایت شده اما در ۶۴ درصد موارد احکام آن به طور کامل رعایت نشده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:40  توسط سراب نیوز  | 

ائتلاف یاران انقلاب در آذربایجان شرقی اعلام موجودیت كرد

ایرنا تبریز- ائتلاف یاران انقلاب در آذربایجان شرقی با انتشار بیانیه ای اعلام موجودیت كرد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:38  توسط سراب نیوز  | 

همایش بازرگانان جاده ابریشم تیرماه سال 91 در تبریز برگزار می شود

ایرنا تبریز- معاون برنامه ‌ریزی استاندار آذربایجان شرقی گفت: سومین همایش و نشست تخصصی بازرگانان جاده ابریشم تیرماه سال 1391 در تبریز برگزار می شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:36  توسط سراب نیوز  | 

فرماندار سراب: جایگاه روابط عمومی در ادارات تبیین نشده است

سراب، تبریز- فرماندار سراب با بیان اینكه روابط عمومی باید منعكس كننده فعالیت های یك اداره یا یك سازمان باشد، گفت: جایگاه این حوزه در ادارات نهادینه نشده است.

 

 

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:35  توسط سراب نیوز  | 

آذربایجان شرقی آماده عرضه 200 هزار تن سیب به بازار شب عید است

سیبتبریز- معاون بازرگانی داخلی سازمان بازرگانی آذربایجان‌ شرقی از آمادگی استان برای عرضه 200 هزار تن سیب به سایر استان‌ها كشور برای تنظیم بازار شب عید خبر داد.
 
 
 
 
 
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:32  توسط سراب نیوز  | 

احمدی‌نژاد87:همه یارانه‌ را به مردم نمی‌دهیم/احمدی‌نژاد90:همه یارانه‌‌ را به مردم می‌دهیم

احمدی نژادخبرگزاری فارس: بازخوانی سخنان رئیس جمهور از تیرماه 87 تا آذر 89 نشان می دهد، احمدی نژاد همواره بر اختصاص بخش عمده‌ای از یارانه ها به عمران، سرمایه‌گذاری و تولید و عدم اختصاص همه یارانه‌ها به مردم تاکید می کرد که این روزها ادبیات و عملکرد دولت تغییر 180 درجه ای کرده است.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:29  توسط سراب نیوز  | 

بانک مرکزی ممنوعیت اعلام نرخ ارز را تکذیب کرد

خبرآنلاین- در پی انتشار برخی اخبار از سوی رسانه های غربی مبنی بر ممنوعیت اعلام عمومی نرخ آزاد ارز توسط رسانه ها به دستور بانک مرکزی، روابط عمومی این بانک صدور هر گونه دستوری در این خصوص را تکذیب کرد.

در پی فیلترینگ یک سایت تخصصی ارز و طلا، برخی رسانه های غربی از شب گذشته جوسازی رسانه ای تازه ای را علیه سیاست های جدید بانک مرکزی برای بازگرداندن ثبات به بازار ارز، به راه انداخته اند. به گفته آنها بانک مرکزی با ارسال دستورالعملی از تمامی رسانه ها خواسته تا از اعلام بهنگام نرخ بازار ارز خودداری کنند. بنابر محتوای این خبرها، بانک مرکزی از امروز تلاش خواهد کرد تا نرخ بازار آزاد را هم با اقدام های شبه پلیسی دستوری کرده و قیمت این بازار را هم راسا تعیین و منتشر کند.

با این وجود، روابط عمومی بانک مرکزی به خبرآنلاین اعلام کرد که تمامی این اخبار کذب محض است و بانک مرکزی تاکنون هیچ مانعی در برابر اطلاع رسانی آزاد قیمت های طلا و ارز و یا مسایل پولی ایجاد نکرده و نخواهد کرد. همچنین روابط عمومی بانک مرکزی از فیلترینگ برخی سایت های تخصصی در زمینه ارز و طلا اعلام بی اطلاعی کرد و هرگونه اقدام در این خصوص را خارج از دستور و خواست بانک مرکزی دانست.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:25  توسط سراب نیوز  | 

مردی که عکسش پوستر تبلبغاتی رئیس جمهور بود: احمدی نژاد نوشت ۱۰ میلیون؛ اما به من یک میلیون دادند/ به

 خبر آنلاین:پیرمرد می گوید رئیس جمهور به او قول داده 10 میلیون برای درمانش بدهند اما یک میلیون به او رسیده است./ عکس ها : امید کریمی

 

 

فرهاد عشوندی: این روایت پیرمردی ست که خود را در این سن یک فدایی می داند برای رئیس جمهورش . مردی که حتما عکس بوسه احمدی نژاد بر شانه اش را در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال 88 دیده اید. در آن پوستری که با فونتی درشت بر رویش نوشته شده بود:« دکتر محمود احمدی نژاد؛ مردی از جنس مردم»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:22  توسط سراب نیوز  | 

در نامه به لاریجانی مطرح شد:دولت همه چیز را بروفق مراد نشان می‌دهد

درپی تشدید اوضاع بحرانی بازار ارز در کشور، احمد توکلی و الیاس نادران با ارائه نامه‌ای به علی لاریجانی از وی خواستند مجلس برای بررسی اوضاع نابسامان بازار ارز تشکیل جلسه فوق العاده بدهد...........

ادامه مطلب.....

*جهت عدم اطلاع مردم سایت طلا و مثقال از بزرگترین مراجع اعلام نرخ ارز و سکه به صورت لحظه ای فیلتر شد.                               http://tala.ir/                               http://mesghal.com/            *


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 12:6  توسط سراب نیوز  | 

در برنامه ۹۰ صورت گرفت؛ افشای زوایای جدیدی از فساد در فوتبال ایران

دلالان و واسطه‌هایی که در سال‌های اخیر بدون کمترین مزاحمتی به فعالیت در فوتبال ایران پرداخته‌اند، تا به حال بیش از ۸ میلیارد تومان از بازیکنان، مربیان و مدیران مختلف درآمد داشته‌اند. این در حالی است که با وجود برخوردهای مقطعی، آن‌ها همچنان فعالیت می‌کنند!نود
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۴ دی۱۳۹۰ساعت 11:58  توسط سراب نیوز  | 

حجت الاسلام علیانسب,احساس می کند که به مکتبی که در آن تربیت یافته عمل نمی شود!

حجت الاسلام علیانسب:فضای انتخاباتی نباید درراستای انحراف مطالبات مردم باشد.

وی یاداورشد:مکتب حاکمیتی جامعه ما مکتب امیرالمومنین می باشد و در این مکتب مضامین عالی مدیریتی و اداره صحیح جامعه در کتاب گران سنگ نهج البلاغه گنجانده شده است.

حجت الاسلام سید حسین علیانسب به عنوان تنها نامزد روحانی با ثبت نام در انتخابات مجلس نهم داوطلب صندلی سبز بهارستان از حوزه انتخابیه سراب شد.

وی با اعلام اینکه به عنوان کسی که دارای تحصیلات حوزوی بوده و در یک خانواده مذهبی رشد و تربیت یافته است احساس می کند که به مکتبی که در آن تربیت یافته عمل نمی شود.

حجت الاسلام علیانسب اظهارداشت: مکتب حاکمیتی جامعه ما مکتب امیرالمومنین می باشد و در این مکتب مضامین عالی مدیریتی و اداره صحیح جامعه در کتاب گرانسنگ نهج البلاغه گنجانده شده است.

نامزد مجلس نهم تاکید کرد: تلاش برای نزدیک شدن به این فرامین،هدف بنده داشتن انتخابات مردم محور و نماینده مکتبی است ضمن اینکه کسانی که بنده را می شناساند می دانند که حداقل اهل دروغ نیستم.

استاد گروه معارف دانشگاه تبریز با ذکر نامه 152 نهج البلاغه اظهارداشت: در این نامه حضرت علی(ع)توصیه های ارزشمندی برای اداره جامعه به مالک اژدر دارد که می فرماید"ای مالک با مردم مهربان باش .ای مالک بدترین وزیر تو کسی است که قبلا وزیر بدکاران بوده و از افرادی استفاده کن که قدرت فکری آنها را داشته باشند ولی کردار زشت آنها را نداشته باشند.

ای مالک زمامداران را نزدیکانی است که خودخواه و چپاولگرند،خوشنود کردن نزدیکانت خشم مردم را برمی انگیزد.

وی یاداورشد: عمل به منشور مدیریتی نهج البلاغه باید سرلوحه مدیران اسلامی قرارگیرد.

وی با اظهار تاسف از اینکه در انتخابات فضایی فراهم می شود که مطالبات مردم را منحرف می کند ابرازداشت: فضای انتخاباتی نباید در راستای انحراف مطالبات و خواسته های واقعی مردم باشد.

حجت الاسلام علیانسب تصریح کرد: متاسفانه عده ای افراد شایعه انصراف و کناره گیری بنده را مطرح کردند که این مسئله موجب سردرگمی برخی دوستان و گروه های مختلف شده است .

وی یاداورشد: حمایت گروه ها و تشکل ها بعد از شروع فرایند انتخابات مشخص می شود .

حجت الاسلام علیانسب خاطرنشان کرد: بنده اعتقاد راسخ به خط ولایت داشته و مکتب عدالت محور و مردم محور را قبول دارم نه نزدیکان محوررا

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ساعت 12:44  توسط سراب نیوز  | 

جواد پیرانی رازلیقی:باید صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در سطح شهرستان ایجاد شود


بسمه تعالی
جواد پیرانی رازلیقیوظیفه اصلی نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای صحیح آن است در صورت انتخاب شدن به این وظیه به خوبی عمل خواهم کرد
ازنظرات و مشاوره شوراهای اسلامی شهرها و روستاها بهره خواهم برد چون اعضای شوراهای اسلامی از بین مردم و از افراد شایسته انتخاب شده اند و به مشکلات و مطالبات مردم آگاهی دارند
شهرستان سراب جاذبه های گرشگری زیادی دارد معادن فلزی گرانبهایی در شهرستان ما نهفته است علاوه بر دولت بخش خصوصی هم می توانددر گردشگری و استخراج معادن سرمایه گذاری کند و این کار امکانپذیر است
کشاورزان وروستائیان عزیز زحماتشان برباد می رود و از محصولات خود اندکی بهره مند می شوند باید صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی در سطح شهرستان ایجاد شود
طرح های عمرانی درحال اجرا و یا نیمه تمام نیازمند توجه ویژه است با جذب بودجه و سرمایه باید این طرح ها هرچه سریعتر به بهره برداری برسند در این صورت بسیاری از بیکاران دراین مجموعه مشغول به کار خواهند شد و رفاه وآسایش برای خانواده ها و آبادانی را به شهرها و روستاهایمان به ارمغان خواهد آورد
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ساعت 12:29  توسط سراب نیوز  | 

زمین لرزه حوالی سراب را لرزاند

 زمین لرزه ای به بزرگی 6/3 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) صبح امروز حوالی سراب - مرز استان های آذربایجان شرقی و اردبیل - را لرزاند

به گزارش مركز لرزه نگاری كشوری موسسه ژئوفیزیك دانشگاه تهران، این زمین لرزه ساعت 7 و 26 دقیقه و 41 ثانیه امروز - سه شنبه - در این منطقه رخ داد.
شبكه های لرزه نگاری وابسته به این مركز، موقعیت جغرافیایی وقوع این زمین لرزه را در عرض شمالی 14/38 درجه و طول شرقی 72/47 درجه ثبت كردند.

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30746025
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ساعت 7:49  توسط سراب نیوز  | 

حسین انواری:در صورت اعتماد دوباره مردم پروژه نفلین‌سینیت در اولویت برنامه‌های کاری او قرار خواهد گرف

حسین انواری:در صورت اعتماد دوباره مردم پروژه نفلین‌سینیت در اولویت برنامه‌های کاری او قرار خواهد گرفت.

انواری راهکار خود برای مهار به اصطلاح لشکر بیکاران در منطقه را احیا و به سرانجام رساندن طرح بزرگ نفلین‌سینیت سراب عنوان کرد.

حسین انواری، نماینده دوره پنجم و ششم سراب در مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری سراب در نهمین دوره انتخابات مجلس ثبت نام کرد.
وی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز در مورد انگیزه نامزدی گفت: صرفا به دلیل توسعه شهرستان و حل معضل اشتغال وارد میدان انتخاباتی می‌شود.
انواری راهکار خود برای مهار به اصطلاح لشکر بیکاران در منطقه را احیا و به سرانجام رساندن طرح بزرگ نفلین‌سینیت سراب عنوان کرد.
این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: پروژه نفلین‌سینیت سراب در دوره نمایندگی او کلید خورده و متاسفانه هنوز بعد از گذشت هشت سال پیشرفت چندانی نداشته است.
وی وعده داد: در صورت اعتماد دوباره مردم پروژه نفلین‌سینیت در اولویت برنامه‌های کاری او قرار خواهد گرفت.
انواری خود را نامزد مردمی و مستقل معرفی کرد و در مورد حمایت احزاب و گروه‌ها از وی گفت: در شهرستان‌ها اغلب انتخاب مردم نه بر اساس ارائه لیست احزاب و گروه‌ها بلکه بر اساس شناخت فردی صورت می‌گیرد.
این نامزد مجلس نهم در عین حال تاکید کرد: پذیرای حمایت هر تشکل و گروهی خواهد بود به شرطی که این حمایت‌ها در راستای پیشبرد توسعه سراب باشد

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 22:22  توسط سراب نیوز  | 

امیر صنعتی: خود را از طیف اصولگرایان می‌دانم

     

صنعتی: خود را از طیف اصولگرایان می‌دانم
این نماینده دوره هفتم ادامه داد:سرباز نظام مقدس اسلامی است و هرجا که احساس نیاز کند در خدمت مردم و نظام خواهد بود.
صنعتی از ضرورت به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام عمرانی آغاز شده در دوره نمایندگی وی به عنوان یکی از دلایل حضور خود یادکرد.

امیر صنعتی، نماینده دور هفتم مجلس از دیگر نامزدهای مجلس نهم در سراب است.
وی بعد از اعلام نامزدی خود در نهمین دوره مجلس گفت: وی سرباز نظام مقدس اسلامی است و هرجا که احساس نیاز کند در خدمت مردم و نظام خواهد بود.
صنعتی از ضرورت به پایان رساندن طرح‌های نیمه تمام عمرانی آغاز شده در دوره نمایندگی وی به عنوان یکی از دلایل حضور خود یادکرد.
وی در مورد حمایت گروه‌ها و احزاب سیاسی از وی اظهارداشت: هر چند که مردم سراب در انتخاب خود به گرایشات حزبی توجه نشان نمی‌دهند بلکه توانمندی‌های فردی را مدنظر دارند ولی با این حال او خود را در طیف اصولگرایان می‌داند.
وی یاد آورشد: مذاکراتی با جریان 7+8انجام داده و در حال حاضر لیستی از سوی آنها ارائه نشده است.
امیر صنعتی با ارائه تعریف خود از جریان اصولگرایی تصریح کرد: اعتقاد راسخ به نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و باور قلبی به اینکه اسلام، انسان را دارای کرامت و ارزش می‌داند، از مشخصه‌های اصولگرایی است.
این نماینده سابق مجلس حضور حداکثری مردم در انتخابات را تقویت کننده نظام و اسلام دانست و تاکید کرد: حضور حداکثری مردم در انتخابات باید سرلوحه تمام کارها و فعالیت‌ها قرار گیرد چرا که مردم با حضور خود به جهانیان این پیام را می‌رسانند که نظام اسلامی استوار و راسخ در برابر توطئه‌ها ایستاده است

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 22:20  توسط سراب نیوز  | 

مجید نصیر پور: با اعتماد کامل به مجریان و ناظران انتخابات در نهمین دوره مجلس ثبت نام می‌کند

خبرگزاری فارس: نماینده اصلاح‌‌طلب ‌سراب: دوستان اصلاح‌طلب فرصت ثبت‌نام را از دست ندهند‌

مجید نصیر پور: مجلس کارآمد و قوی، دولت پاسخگو و کارآمدی را تحویل جامعه می‌دهد، و همه افراد و جریان‌های شناسنامه‌دار در این شرایط با اعمال و رفتار خود باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.

نماینده فعلی سراب: مشارکت در مسائل ساسی اجتماعی وظیفه همگانی است بنده نیز به حکم احساس وظیفه و نیز دعوت گروه های مختلف مردمی وارد میدان انتخابات شدم.

با اعتماد کامل به مجریان و ناظران انتخابات در نهمین دوره مجلس ثبت نام می‌کند.
وی‌ در مورد اظهارات برخی اعضای اصلاح‌طلب در مورد عدم شرکت در انتخابات گفت: ‌به عنوان نخستین اصلاح‌طلب حضور خود را اعلام کردم و به سایر دوستان اصلاح‌طلب توصیه می‌کنم تا فرصت ثبت‌نام را از دست ندهند.
نماینده سراب، بررسی صلاحیت نامزدها را نه به صورت گروهی بلکه به صورت فردی دانست و افزود: همانگونه که اعضای محترم شورای نگهبان بارها تاکید کردند صلاحیت‌ها به صورت فردی بررسی خواهد شد.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس با بیان اینکه مجلس کارآمد و قوی، دولت پاسخگو و کارآمدی را تحویل جامعه می‌دهد، افزود: همه افراد و جریان‌های شناسنامه‌دار در این شرایط با اعمال و رفتار خود باید زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم کنند.
نماینده سراب در مجلس تصریح کرد: یکی از کارکردهای انتخابات، ناظر به مسائلی ملی است، امروز تهدیدات غرب علیه جمهوری اسلامی ایران به اوج خود رسیده و حضور حداکثری مردم در انتخابات می‌تواند خنثی کننده توطئه‌های دشمنان باشد.
وی یادآورشد: همانگونه که مردم ایران در ادوار گذشته انتخابات دشمنان را از رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشتند در این دوره نیز انتظار می‌رود مردم با حضور خود حماسه‌ای دیگر بیافرینند.
نصیرپور با استقبال از تکثر نامزدهای مجلس خاطرنشان کرد: هرچه تعداد نامزدها بیشتر باشد امکان حضور حداکثری مردم نیز بالاتر خواهد رفت.
نماینده سراب در مورد ادعای توزیع پول در انتخابات مجلس تاکید کرد: این نگرانی از مدت‌ها قبل از سوی برخی صاحب‌نظران در محافل مختلف کشور مطرح شده، که وظیفه دستگاه‌های نظارتی در این مورد معلوم و مشخص است هر چند که مردم از چنان شعور و بصیرتی برخوردار هستند که خادمان واقعی خود را تشخیص و انتخاب کنند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 22:17  توسط سراب نیوز  | 

وبلاگ و صفحات تماس جعفر زمانی

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 17:54  توسط سراب نیوز  | 

زندگی نامه جعفر زمانی کاندیدای نهمین دوره مجلس شورای اسلامی

 

جعفر زمانی

به نام خدا

جعفر زمانی متولد 1340 در شهرستان سراب در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم .پدر بزرگش کربلایی کریم زمانی از دوستان نزدیک حضرت آیت الله مسلم ملکوتی بود . از دوران ابتدائی تا دبیرستان در سراب به تحصیل مشغول بودم. اغلب مواقع نزد پدر در داروخانه به مردم شریف سراب خدمت میکردم . در 16 سالگی با شروع انقلاب به رهبری حضرت آیت الله امام خمینی ( ره ) فعالیت سیاسی خود را همراه با عده ای از جوانان مبارز سراب آغاز کرده و در اولین راهپیمائی بعد از سخنرانی روحانی مبازر حاج سید جواد باقری فرد سردهائی که از مسجد خلیفه بیگی همراه با عده ای از جوانان در حالیکه صدها مامور شهربانی و نظامیان مسلح ارتش حضور داشتند شرکت کرده و با شعارهای کوبنده علیه رژیم شاهنشاهی عملا فعالیت سیاسی خود را آغاز کردم.

وی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در نهاد انقلابی جهاد سازندگی در جهت آبادانی و کمک به کشاورزان به روستاهای اطراف اعزام شدم . و همزمان با تشکیل هیئتهای 7 نفره در روستاهای اطراف سراب و پارس آباد به فعالیت پرداختم . پس از آن درمناطق جنگی غرب کشور بعنوان نیروی داوطلب بسیجی تحت فرماندهی شهید پیچک در خط مقدم جبهه حضور پیدا کرده و بعد از مدتی جهت گذراندن خدمت سربازی به ارتش رفته و با تیپ 40 سراب مجددا به جبهه های جنگ اعزام شدم . در سال 1361 در حمله رمضان در منطقه کوشک خوزستان مورد اصابت تیر مستقیم دشمن بعثی قرار گرفته و از ناحیه گردن مجروح شده و مدتی در بیمارستان حضرت فاطمه ( س ) تهران بستری شدم . قبل از اتمام استراحت پزشکی با اصرار خودم جهت دفاع از وطن و نظام جمهوری اسلامی مجددا به منطقه جنگی برگشتم. بعد از اتمام خدمت مقدس سربازی در آموزش و پرورش سراب به آموزگاری مشغول شده و بعد از مدتی در شرکت برق منطقه سراب استخدام شدم و بعد از شش سال به شرکت برق منطقه ای تهران انتقال یافتم.

درسال 1374 در رشته حسابداری با مدرک کارشناسی از دانشکده مدیریت و بازرگانی تهران فارغ التحصیل شدم. در ارتباط با رشته تحصیلی آشنا به مسائل مدیریتی , سیاسی , اقتصادی , اجتماعی , فرهنگی و دینی می باشم. در تیر ماه 1390 به افتخار بازنشستگی نایل گشتم.

سوابق و مسئولیتهای که تاکنون داشته ام :
 • آموزگار روستای رزگاه در اداره آموزش و پرورش شهرستان سراب
 • مسئول انبار در شرکت برق منطقه ای سرا ب
 • رئیس هیئت مدیره تعاونی مصرف کارکنان برق سراب
 • سرپرست انبار در شرکت برق منطقه ای تهران
 • کارشناس بودجه و کنترل اعتبارات شرکت برق منطقه ای تهران
 • کارشناس رسیدگی و ممیزی اسناد مالی در شرکت توزیع نیروی برق شمالغرب تهران
 • عضو هیئت مدیره تعاونی مصرف کارکنان شرکت توزیع نیروی برق شمالغرب تهران
 • رئیس اداره پرداخت و رسیدگی اسناد مالی در شرکت توزیع نیروی برق شمالغرب تهران
 • رئیس حسابداری قیمت تمام شده در شرکت توزیع نیروی برق شمالغرب تهران
 • رئیس خدمات مالی و اداری منطقه برق سعادت آباد در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ
 • رئیس خدمات مالی و اداری منطقه برق آزادی در شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ

  من از جانبازان جنگ تحمیلی می باشم، و امروز تداوم راه شهدا و خدمت به مردم را در سنگر مجلس یک فریضه الهی دانسته و با احساس مسولیت قدم در این راه گذاشته ام.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 17:53  توسط سراب نیوز  | 

زندگی نامه ''حجت الاسلام'' ''سید''حسن علیانسببسم المحبوب

سید حسین علیانسب درسال 1354درشربیان از توابع شهرستان سراب به دنیا آمد . وی دریک خانواده مذهبی، با شغل کشاورزی پرورش یافت و پس از اتمام دوران دبیرستان درسال 1373با تشویق امام جمعه فقید شربیان مرحوم آیت الله موسوی شربیانی وارد حوزه علمیه شد . پس از 4 سال تحصیل درجامعه علمیه امیرالمومنین (ع)تهران که هر ساله به عنوان طلبه ممتاز شناخته میشد درسال 1377پایه 6 حوزه را تمام کرده و تحصیل دروس حوزوی را درقم ادامه داد.

سیدحسین همزمان با دروس حوزوی تحصیل در رشته روان شناسی را نیز آغاز کرده و درسال 1382 کارشناسی روان شناسی و در سال1386 دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی را به پایان رساند.

وی از سال 1380 به مدت شش سال از درس خارج فقه واصول اساتید بزرگ حوزه حضرات آیة الله العظمی شیخ جعفر سبحانی ،آیة الله العظمی مکارم شیرازی و آیة الله آملی لاریجانی و از دروس اخلاق حضرت آیت الله مصباح یزدی بهره مند شد.

ایشان که یک روحانی دارای تحصیلات دانشگاهی شناخته می شوند وهم اکنون نیز مشغول تدوین پایان نامه دکترای خود می باشند در سال1386به عنوان معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه علوم پزشکی تبریزقبول مسئولیت کرده واز قم به شهر تبریز نقل مکان کردند.

پس از سه سال حضور موفق در دانشگاه علوم پزشکی،به عنوان عضو هیئت علمی به دانشگاه سراسری تبریز منتقل شدند و هم اکنون به عنوان عضو هیئت علمی و مشاور نهاد رهبری در دانشگاه تبریز مشغول فعالیت هستند .

آثار علمی ایشان شامل دو جلد کتاب و سه مقاله علمی پژوهشی می باشد که به شرح ذیل است:

کتاب ها :

 1. خداجویی و نقش آن در نگرش به مرگ
 2. انقلاب اسلامی ایران، انقلاب اراده ها{این کتاب باهمکاری یکی دیگر از اساتید دانشگاه به عنوان کتاب درسی تدوین شده و پس از چند دوره تدریس ،هم اکنون در مرحله چاپ است.}

مقالات :

 1. نقش خانواده درپرورش مذهبی فرزندان
 2. رابطه بین دلبستگی به خدا و اضطرابمرگ
 3. بررسی تصویر ذهنی از خدا و خاستگاه آن

ایشان به همان اندازه که دردانشگاه به عنوان یک چهره علمی وفرهنگی موفق شناخته شده اند ،مردم سراب به خصوص زائران خانه خدا از وی به عنوان یک روحانی کاروان وظیفه شناس نام می برند که درسفرهای زیارتی همراهشان بوده است.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 17:44  توسط سراب نیوز  | 

مهندس ابراهیم صراف نامزد نمایندگی مجلس هشتم مرند با یک دنیا اطلاعات - ویدیو- سياست مداران دو زاری !

فیلم پخش نشده ۲۰:۳۰

به این لینک مراجعه کنید - *فوق العاده است*

http://video.google.com/videoplay?docid=-4905789755289218925#

مهندس ابراهیم صراف بار دیگر عزم مجلس داردصراف نماینده مجلس هشتم مرند

 

به گزارش مرند خبر:

مهندس ابراهیم صراف اعلام آمادگی برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از شهرستان تبریز بار دیگر عزم مجلس دارد !
مهندس ابراهیم صراف در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار مرند خبر , آمادگی خود را برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی از شهرستان تبریز اعلام کرد . در این گفت و گوی تلفنی مهندس صراف اعلام کرد من اطلاعات و آشنایی خوبی از شهرستان تبریز دارم و مردم بزرگوار این شهرستان در پی آن هستند تا از افراد مجرب و متخصص برای تصدی جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی استفاده نمایند . مردم شریف و بزرگوار تبریز از گذشته های دور دارای تمدنی بسیار ارزشی و جایگاه والایی در عرصه های سیاست گذاری و تصمیم گیری های کلان مملکتی هستند . مهندس صراف در پاسخ به سوال خبرگزاری افق که آیا امکان جلب اکثریت آرای مردم را از این شهرستان سیاسی و استراتژیک خواهید داشت , اعلام کرد : من یک دوره در جایگاه نمایندگی مجلس از شهرستان مرند حضور داشتم و در مدت نمایندگی با خدمت رسانی به مردم شریف منطقه افتخارات بزرگی را در بین مردم کسب کرده ام و در ایران اسلامی کمتر کسی می توانید پیدا کنید که با نام مهندس صراف آشنایی نداشته باشد و من از اینکه ملت بزرگوار ایران با نام من آشنا هستند افتخار می کنم . مهندس صراف در این مصاحبه تلفنی اعلام نمود : امیدوارم با همت مردم شریف تبریز بتوانم در رقابت با سایر کاندیداها , سربلند و سرفراز در جایگاه نمایندگی مجلس حضور یابم و مردم شریف این منطقه را با اتحاد و همبستگی سایر نمایندگان این شهرستان از امکانات و منابع دولتی در سایه دولت کریمه جناب آقای دکتر احمدی نژاد بهره مند سازم .
http://mohandessarraf.blogfa.com/
+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۲ دی۱۳۹۰ساعت 14:28  توسط سراب نیوز  | 

سوابق علمی و اجرایی دكتر رضا رسولی شربیانی:

 

بسمه تعالی

سوابق علمی و اجرایی دكتر رضا رسولی شربیانی:

1- اخذ دكتری در رشته فلسفه و حكمت اسلامی در سال 1382از دانشگاه تربیت مدرس

2- استاد یار پایه 13وسابقه تدریس در همه مقاطع دانشگاهی به مدت 15سال در دانشگاههای تهران ،تبریز،بین المللی امام خمینی (ره)و پیام نور

3- چاپ 4مقاله علمی وپژوهشی در زمینه فلسفه منطق وكلام اسلامی

4- چاپ 10مقاله علمی در مباحث كلام و منطق و فرهنگ عمومی

5- راهنمایی 12پایان نامه دانشجویی دفاع شده و 4پایان نامه در حال اجرا

6- انجام 3طرح پژوهشی در مباحث كلامی و اعتقادی و فرهنگی و اجتماعی

7- قرار داد تالیف یك كتاب برای پیام نور و یك كتاب برای انتشارات حكمت(در دست تالیف)

8- ارایه مقاله و شركت در 9همایش علمی داخلی وخارجی معتبر در حوزه منطق و فلسفه و مباحث فرهنگی واجتماعی و اخلاق بارویكرد جوانان و دانشجویان

9- مشاوره وداوری چندین پایان نامه دانشجویی و طرح پژوهشی و مقالات علمی

10- انجام دهها مورد سخنرانی و میزگرد و نظریه پردازی در زمینه مسایل فرهنگی و اجتماعی و تربیتی و مدارس در محافل دانشگاهی وفرهنگی

11- همكاری با صدا وسیما بعنوان كارشناس صاحب نظر در مباحث فرهنگی ،اجتماعی ،مذهبی و قرآنی

12-تولید یك نرم افزار علمی در زمینه منطق بعنوان راهنما معلم برای استفاده دبیران منطق

13- انجام چندین كارگاه علمی وتخصصی دانش افزایی و روش تدریس برای اساتید معارف اسلامی برخی دانشگاهها ودبیران فلسفه و منطق و دین وزندگی دبیرستان ومدیران اجرایی برخی سازمانها

14- مدیر گروه معارف اسلامی در دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)به مدت 6 سال

15- مدیر كل فرهنگی دانشگاه بین المللی امام (ره)به مدت 4سال

16- رئیس مركز آموزش زبان فارسی دانشجویان خارجی به مدت 3سال

17- مشاور رئیس دانشگاه بین المللی امام (ره)و عضو هیات ریسه به مدت3سال

18- ریس اداره دانشجویان خارجی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری به مدت 2سال

19- مسئول بسیج اساتید دانشگاه بین المللی امام (ره)به مدت3سال

20- عضو كمیته فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی ازیكسال پیش

21- عضو اتاق فكر صدا وسیمای مركز قزوین به مدت چند سال

22- عضو هیات موسس و سرپرست پیام نورواحد شربیان به مدت 3سال

23- عضو شورای فرهنگی و كمسیون موارد خاص و شورای آموزشی دانشگاه به مدت چند سال

24- عضو معتمدین وهیات اجرایی انتخابات قزوین به مدت 2سال

25- نامزدی در انتخابات مجلس هشتم و كاندیدای مورد حمایت جبهه متحد اصول گرایان

وبلاگ های ایشان:

امید سراب:http://omidesarab.blogfa.com/

سراب واحد:http://www.sarab1390.mihanblog.com/

+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۱ دی۱۳۹۰ساعت 23:59  توسط سراب نیوز  | 

مطالب قدیمی‌تر